8 روش برای بازسازی کلاژن از دست رفته برای پوست جوان ، به ظاهر جوان

8 روش برای بازسازی کلاژن از دست رفته برای پوستی سفت و جوان

هیچ وقت نمی دانید چقدر چیزی را از دست می دهید تا اینکه آن را از دست بدهید.

کلاژن مصرف کنید. من همیشه آن را مسلم می دانستم. وقتی پوست آن را فشار دادید ، پوست من صاف ، سفت و محکم برگشت.

بله ، بله ، من می دانم که همیشه اینطور نخواهد بود. یک روز پیر و چروک می شوم اما آن روز سالها دور بود. چرا الان به آن فکر می کنیم؟

بعد این اتفاق افتاد تقریباً در اواخر دهه 20 سالگی ، متوجه شده ام که اولین چند پای کلاغم در اطراف چشم هایم خزیده اند. این تماس بیدار من بود. من مجبور شدم کاری انجام دهم تا آن کلاژن را اکنون یا هر سال بازیابی کنم ، این بدتر و بدتر می شود.

کلاژن چیست و چه کاری برای پوست انجام می دهد؟

کلاژن پروتئینی است که باعث انعطاف پذیری پوست شما می شود. وقتی پوست شما آن را از دست داد ، شروع به آویزان شدن می کند. چروک ، حتی

این چیزی است که به طور طبیعی با افزایش سن اتفاق می افتد. و وقتی می گویم با افزایش سن ، منظورم همانطور است که بزرگ می شوی. از 21 سالگی هر ساله 1٪ کلاژن از دست می دهید! 21 ، نه 51 خانم!

اگر می خواهید آن چین و چروک های مزاحم را از روی صورت خود نگه دارید ، باید آن کلاژن را در خود نگه دارید و سالانه مقدار کمتری را از دست دهید.

اما آیا این حتی امکان پذیر است؟ آیا مراقبت از پوست می تواند کلاژن شما را برگرداند یا این داستان علمی تخیلی است؟

نمی توانید از کرم حاوی کلاژن استفاده کنید و انتظار داشته باشید که م workثر باشد. این داستان علمی تخیلی است. کلاژن برای نفوذ به پوست بسیار بزرگ است. * آه می کشد *

اما در مراقبت از پوست شما موارد زیادی در کمین است که می تواند به پوست شما بگوید تا تولید کلاژن خود را افزایش دهد. در اینجا 8 روش اثبات شده علمی برای بازسازی کلاژن از دست رفته برای پوستی سفت و جوان به نظر می رسد:


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست ضد پیری مبارزه می کنید که چین و چروک ها را کاهش می دهد ، چهره را روشن می کند و ظاهر جوانتری به شما می دهد؟ برای شروع “بهترین برنامه مراقبت از پوست ضد پیری” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


1. رتینوئیدها

رتینوئیدها استاندارد طلایی ضد پیری هستند. آنها نوعی ویتامین A هستند که آکنه را درمان می کنند ، لکه های تیره را از بین می برند و خطوط ریز و چروک زودرس را کاهش می دهند. آنها به دو روش کار می کنند:

  1. آنها باعث کاهش سرعت کلاژن می شوند
  2. آنها تولید کلاژن جدید را تحریک می کنند

همه رتینوئیدها یکسان نیستند. فرم های نسخه ای بسیار سریعتر کار می کنند ، اما بسیار تحریک کننده هستند. فرم های OTC مانند رتینول با سرعت کمتری کار می کنند ، اما روی پوست لطیف ترند.

هنوز هم بهتر است هفته ای دو بار با مقدار کم (غلظت <1٪) شروع کنید و به تدریج هم دوز و هم تکرار آن را افزایش دهید.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: از کدام قدرت رتینول باید استفاده کنید؟

Paula's Choice C15 Booster 01

2. ویتامین C

احتمالاً ویتامین C را به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی قوی آن می شناسید. اما این فوق ستاره ضد پیری نیز هست برای سنتز کلاژن ضروری است.

اگر به میزان کافی ویتامین C روی پوست خود بمالید ، تولید کلاژن را تقویت می کند.

سرم ویتامین C اختیاری نیست. پس چرا از یکی که دارای BFFs ویتامین E و اسید فرولیک است نیز استفاده نمی کنید؟ آنها با هم تولید کلاژن و محافظت در برابر آفتاب شما را تقویت می کنند!

بهترین انتخاب ها:

مربوط: چرا باید ویتامین C را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید

3. اسید گلیکولیک

شما چیز دیگری می دانید که پوست شما نیاز دارد؟ لایه برداری به طور جدی ، دختر ، آن سلولهای مرده روی پوست شما بافت آن را خشن کرده و درخشش آن را می دزدند.

اما چرا باید اسکرابی را انتخاب کنید که فقط وقتی خلاص می شود گلیکولیک اسید کار لایه برداری را به خوبی انجام می دهد و تولید کلاژن را افزایش می دهد هم؟

PS اگر پوست حساسی دارید ، ممکن است اسید گلیکولیک برای شما خیلی خشن باشد. اما سایر انواع پوست می توانند با خیال راحت از آن استفاده کنند.

اسید گلیکولیک PPS باعث افزایش کلاژن در غلظت های 10٪ و بالاتر می شود. به هر حال اگر از ترکیبات لایه بردار گلیکولیک اسید استفاده می کنند ، استفاده کنید. اما اگر می خواهید آن کلاژن را تقویت کند ، به دنبال لایه برداری شیمیایی باشید.

مربوط: راهنمای کامل اسید گلیکولیک

عوامل طبیعی مرطوب کننده طبیعی + هکتار

4. اسیدهای آمینه

اسیدهای آمینه عناصر سازنده پروتئین ها هستند. کلاژن یک پروتئین است. از این رو می توان گفت که تغذیه اسیدهای آمینه پوست می تواند آنچه را که برای تولید کلاژن بیشتر لازم است ، به آن بدهد.

اما همه اسیدهای آمینه برابر نیستند. بهترین ها برای تقویت تولید کلاژن ، ال-لیزین ، ال-پرولین و ال-ترئونین هستند. سخاوتمندانه از آنها استفاده کنید!

بهترین انتخاب ها:

  • سرم ضد پیری AminoGenesis Paranormal EFX (69.99 دلار): موجود در آمازون
  • عوامل مرطوب کننده طبیعی عادی + HA (4.90 پوند): موجود در Beauty Bay ، Cult Beauty و Feel Unique

مربوط: چرا باید اسیدهای آمینه را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید

سرم آمینه ایزوله مس نیود 2 1

5. پپتیدهای مس

شما می دانید چه چیز دیگری برای سنتز کلاژن ضروری است؟ مس. به پوست خود شاخه های تولید مس و کلاژن بیشتری بدهید.

اما … این جا صید می شود: مس زیاد برای شما سمی است. می دانم ، باهم!

خبر خوب: دانشمندان یک راه حل پیدا کرده اند. وقتی مس را به پپتیدها متصل می کنید ، استفاده از آن روی پوست ایمن می شود. پیو

محبوب ترین پپتید مس است GHK-Cu. این تولید کلاژن ، الاستین و سایر اجزای مانع طبیعی پوست را افزایش می دهد. دارای خواص ضد التهابی است. و به بهبود زخم کمک می کند. بسیار عالی ، نه؟

بهترین انتخاب ها:

مربوط: آیا پپتیدهای مس از رتینوئیدها بهتر هستند؟

6. لیزر جنسیس (400 دلار)

بیا با آن روبرو شویم. فقط درمان های موضعی بسیار زیادی وجود دارد. اگر چیز قویتری می خواهید (و کیف پول شما می تواند ضربه شما را ببیند) لیزر Genesis را امتحان کنید. مطالعه 2005 نشان می دهد که به ایجاد کلاژن جدید کمک می کند.

گرفتن؟ شما حداقل نیاز دارید 6 جلسه. گران است اما نتایج تا 5 سال طول می کشد.

7. لیزر Medlite

جنسیس تنها لیزر نیست که می تواند کلاژن شما را تقویت کند. Medlite نیز به آن سود خوبی می دهد. مجموعه ای از شش روش درمانی (این تعداد دوباره!) می توانند تولید کلاژن جدید را تحریک کنند. اثرات آن حدود 3 تا 5 سال ادامه دارد.

8. فتوتراپی LED

اگر به دنبال گزینه حرفه ای دیگری هستید ، LED Phototherapy را امتحان کنید. به ترمیم آسیب های ناشی از آفتاب و تولید کلاژن و الاستین را تقویت کنید.

بهترین قسمت؟ اثرات آن کمتر از لیزر است و برای پوست های تیره نیز بی خطر است.

خط پایین

کلاژن از دست رفته برای همیشه از بین نرفته است! با محصولات و درمان های مناسب پوست ، پوست شما برای مدت طولانی تری جوان تر به نظر می رسد. هیچ کس نمی تواند سن واقعی شما را حدس بزند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>