7 اسطوره رتینوئید لغو می شود! – زیبا با مغز

7 اسطوره رتینوئید از بین رفت

“شما نمی توانید از رتینوئیدها در طول روز استفاده کنید! دیوانه ای؟! شما می خواهید چین و چروک پیدا کنید! “

“البته شما می توانید از آنها در طول روز استفاده کنید. فقط روی ضد آفتاب خود انباشته شوید. “

“اگر از رتینوئید استفاده می کنید نیازی به لایه برداری ندارید. آنها این کار را برای شما انجام می دهند. “

“از چه زمانی رتینوئیدها باعث لایه برداری پوست می شوند؟ مزخرف!”

“من هرگز از رتینوئیدها استفاده نمی کنم. آنها می دانند که آنها پوست نازکی دارند. “

“من فکر کردم رتینوئیدها پوست را ضخیم تر می کنند؟”

ارغ رتینوئیدها استانداردهای طلایی ضد پیری هستند. آنها چروک های مفصل را لگد می زنند ، لکه های تیره شما را محو می کنند و حتی شما را از آکنه خلاص می کنند! بدون آنها نمی توانید کار کنید.

اما کار با آنها نیز آسان نیست. با وجود بسیاری از افسانه ها و باورهای غلط در مورد رتینوئیدها ، دشوار است که بدانید چه چیزی را باور کنید و چگونه از آنها استفاده کنید.

دلخور نیستم من تحقیق انجام داده ام و دیوانه کننده ترین ، رایج ترین افسانه های رتینوئید را برای شما رد کردم:

1. اسید رتینوئیک ، رتینول ، رتینالدئید و سایر مواد تشکیل دهنده “رتین” همه موارد مشابه هستند

همه این مواد تشکیل دهنده “رتین” یک چیز مشترک دارند: همه آنها اشکال ویتامین A هستند. این بدان معنی است که همه آنها خواص یکسانی دارند – اما قدرت یکسانی ندارند.

اسید رتینوئید فرم خالص ویتامین A است که قدرتمندترین (و تحریک کننده ترین) است. به همین دلیل آن را فقط در محصولات تجویزی مانند Retin A پیدا خواهید کرد.

سایر اشکال OTC دیگر رتینوئیدها (فکر می کنم رتینول ، رتینالدئید یا رتینیل پالمیتات) باید به اسید رتینوئید تبدیل شوند تا سحر و جادو کنند. هرچه مراحل بیشتری انجام شود ، ویتامین A ضعیف تر است:

رتینیل پالمیتات> رتینول> رتینالدهید> اسید رتینوئیک

به عبارت دیگر، هرچه فرم از اسید رتیونیک دورتر باشد ، از اثربخشی کمتری برخوردار است اما لطافت بیشتری دارد. به همین دلیل است که رتینیل پالمیتات فقط به پوست بسیار حساس توصیه می شود که قادر به تحمل هیچ نوع دیگری از ویتامین A نیست. دیدن نتایج طولانی تر طول می کشد اما پوست شما تمام مدت تحریک نخواهد شد.

مربوط: بهترین فرم ویتامین A برای شما چیست؟


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست ضد پیری مبارزه می کنید که چین و چروک ها را کاهش می دهد ، چهره را روشن می کند و ظاهر جوانتری به شما می دهد؟ برای شروع “بهترین برنامه مراقبت از پوست ضد پیری” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


2. نمی توانید از رتینوئیدها در طول روز استفاده کنید

من اولین کسی هستم که به شما توصیه می کنم شب ها از رتینوئیدها استفاده کنید زیرا باعث می شود پوست در طول چند هفته استفاده اولیه مستعد آفتاب شود. بعلاوه ، نور خورشید باعث کاهش تخریب رتینوئیدها می شود و باعث می شود از اثر کمتری برخوردار شوند.

اما ، اگر ترجیح می دهید صبح ها از آنها استفاده کنید ، باز هم می توانید. من مطالعه ای پیدا کردم که نشان می دهد ، هنگامی که با ضد آفتاب استفاده می شود ، رتینوئیدها هنوز هم موثر و بی خطر هستند.

گرفتن؟ باید آن ضد آفتاب را مرتباً استفاده کنید.

مربوط: 6 موردی که باید هنگام خرید ضد آفتاب جستجو کنید

پیتر توماس روت رتینول تزریق PM شب سرم 01

3. رتینوئیدها پوست را لایه برداری می کنند

رتینول هوشمند است. آنها به سلولها بگویید سرعت گردش سلول را تسریع كنند ، یعنی روند لایه برداری طبیعی پوست. اما این همان لایه برداری پوست نیست. آنها “چسب” سلولهای پوست را مانند اسیدها حل نمی کنند و یا آنها را به صورت دستی از بین می برند.

شاه ماهی قرمز دیگر؟ قرمزی و پوسته پوسته شدن رتینوئیدها هنگام شروع استفاده از آنها ایجاد می شود. پوسته پوسته شدن به راحتی می تواند اشتباه برای لایه برداری باشد. اما اینطور نیست تحریک است

اگر آن را تجربه کردید ، دو یا سه بار در هفته کاهش دهید و پس از آن به خوبی مرطوب کنید.

مربوط: لایه برداری شیمیایی در مقابل فیزیکی: کدام یک بهتر است؟

medik8 رتینول 6 TR 01

4. رتینوئیدها پوست را نازک می کنند

اگر رتینوئیدها پوست لایه برداری کنند ، این افسانه حقیقت دارد. اما آنها این کار را نمی کنند.

درواقع خلاف این موضوع صحت دارد. رتینوئیدها تولید کلاژن را تقویت می کنند ، که پوست را ضخیم تر می کند و اضافه کاری سخت تر

مرتبط: 8 روش های مورد حمایت علمی برای بازسازی کلاژن از دست رفته

5- نباید از رتینوئیدهای دور چشم استفاده کنید

نه تنها شما باید شما باید!

درست است که پوست اطراف چشم بسیار ظریف است. اما به همین دلیل به راحتی آسیب می بیند. اگر می خواهید پای آن کلاغ را دور نگه دارید ، به کمک رتینوئیدها نیاز دارید.

اگر ناحیه زیر چشم شما کاملا پوسته پوسته و تحریک شد ، از غلظت کمتری از رتینوئیدها استفاده کنید یا یک یا دو بار در هفته کاهش دهید.

شبکیه کریستال medik8 6

من آرزو می کنم!

رتینوئیدها فوق ستاره های ضد پیری هستند اما زمان شیرین خود را برای کار می گیرند. ما ماه ها اینجا صحبت می کنیم اگر چند هفته است که از رتینول استفاده می کنید و هیچ بهبودی نمی بینید ، دلیل آن خیلی زود است.

شش ماه با آنها بمانید. حداقل. شما در نهایت از مزایای آنها بهره خواهید برد. قول میدهم.

7. شما نمی توانید رتینوئیدها را برای پوست مرطوب استفاده کنید

آیا هرگز به زحمت می توانید دستورالعمل های روی جعبه را بخوانید؟ اگر این کار را انجام دهید ، می دانید که آنها معمولاً می گویند قبل از استفاده از رتینوئیدها باید صبر کنید تا پوست شما کاملا خشک شود.

انجام میدهم. اما اگر نوع بی حوصله ای هستید ، می توانید پیش بروید و آنها را روی پوست مرطوب بمالید. اتفاق بدی نخواهد افتاد

رتینوئید گرانباتیو معمولی 5٪ در اسکوالان 01

بهترین محصولات رتینوئید کدامند؟

  • سرم غلیظ آنتی اکسیدانی Paula’s Choice Skin Recovery with Retinol (34.00 دلار) (سطح مبتدی): موجود در انتخاب پائولا
  • درمان پوستی La Roche Posay Redermic ضد پیری (20.65 پوند) (سطح متوسط): در Dermstore و Feel Unique موجود است
  • Peter Thomas Roth Retinol Fusion PM (65.00 دلار) (سطح حرفه ای): در Beauty Bay ، Cult Beauty ، Sephora و Ulta موجود است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>