5 راه برای درمان سریع آنها – زیبا با مغز

درمان ترک خوردن لب ها

هر زمستان اتفاق می افتد.

دمای سرد و بادهای شدید تمام رطوبت لب هایم را می مکد و همه آنها خشک و ترک خورده می شوند. زشته. ناراحت کننده است دردناک است. وقتی ترک می خورند … اوچ!

کافی است. اگر می دانید اتفاقی قرار است بیفتد ، می توانید خود را برای آن آماده کنید ، درست است؟ این کاری است که من الان انجام می دهم. در طول این سالها ، چند نکته برای پیشگیری و درمان ترک خوردگی لب ها آموخته ام ، به طوری که وقتی زمستان فرا می رسد ، برای آن آماده می شوم.

علت ترک خوردگی لب چیست؟

لب های شکاف خورده زمانی اتفاق می افتد که لب های شما رطوبت کافی ندارند

اینجا معامله است: بر خلاف بقیه پوست ، لب ها غدد چربی ندارند. علاوه بر این ، آنها نیز نازک تر هستند. این امر آنها را مستعد خشکی می کند.

متهمان متداول که تمام رطوبت را از خود خارج می کنند عبارتند از:

  • داروهای خاص
  • لایه برداری شیمیایی (به متخصص زیبایی خود بگویید که لب های شما را لایه برداری نکند!)
  • اغلب لب های خود را لیس بزنید
  • رطوبت کم هوا در ماه های سرد زمستان
  • قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون حفاظت
  • استفاده از مواد تند مانند ویتامین A بر روی لب ها

مربوط: بهترین روش مراقبت از پوست برای پوست خشک


آیا برای ایجاد بهترین روال مراقبت از پوست برای پوست های خشک به کمک نیاز دارید؟ برای دریافت خبرنامه “خشک کردن روتین مراقبت از پوست خشک” در خبرنامه زیر ثبت نام کنید (شامل توصیه های محصول نیز می شود!).


بهترین داروهای ترک خورده لب چیست؟

اکنون می دانید چه چیزی باعث ترک خوردن لب ها می شود ، بیایید ببینیم برای پیشگیری و درمان آنها می توانید چه کاری انجام دهید:

1. هرگز لبها را لیس نزنید

وقتی لب هایم خشک و ترک خورده است ، واقعاً می خواهم آنها را لیس بزنم. فقط برای کمی تسکین ، می دانید؟

اما فقط اوضاع را بدتر می کند. * آه* لیسیدن لب های شما به شما تسکین فوری می دهد … و دو دقیقه بعد آنها حتی خشک تر از قبل می شوند!

مقصر بزاق دهان باشید. بزاق باعث تبخیر رطوبت می شود و لب ها را بیشتر خشک می کند.

rock posay cicaplast لب ترمیم کننده مومیایی

2. از بالم لب استفاده کنید

من یک مزاحم بالم لب هستم. من ده نفر در خانه دارم و هر روز از آنها استفاده می کنم.

اما وقتی لب هایم چسبیده می شود ، من تغییر به فرمول های غنی تر. در فرمول های غنی از روغن ها و کره هایی استفاده می شود که مانعی بر روی پوست ایجاد می کند که رطوبت را در خود نگه می دارد + آنها را در برابر آب و هوای سخت زمستان ، میکروب ها و سایر دشمنان محافظت می کند. به این ترتیب ، آنها سریعتر بهبود می یابند.

من هم همینطور با کافور ، منتول ، فنل و الکل به خوبی از هر چیزی خودداری کنید. همه آنها یک ویژگی مشترک دارند: آنها بسیار تحریک کننده هستند.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: لب های La Roche Posay Cicaplast Baume B5 بررسی کامل

coola liplux spf 30 فرمول اصلی 01

3. هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

نه ، من کرم ضد آفتاب صورتم را روی لب هایم نمی زنم. ممکن است موادی در آنجا وجود داشته باشد که برای استفاده موضعی کاملاً بی خطر است ، اما هنگام بلعیدن خطرناک است. ریسک نکنید

اما شما به روشی نیاز دارید که SPF را روی لب قرار دهید. اشعه ماوراء بنفش ترک های لب را بدتر می کند، بنابراین محافظت از لب ها در برابر آنها اختیاری نیست.

اگر مومیایی لب شما دارای SPF است ، امتیازات اضافی می دهد. اگر نه ، نگران نباشید. از رژ لب یا رژ لب با SPF استفاده کنید. آنها هم این ترفند را انجام می دهند.

نکته مهم این است که شما هر روز از آن استفاده می کنید. اشعه ماوراء بنفش می تواند از طریق ابرها و پنجره ها نفوذ کرده و برف را منعکس کند. این که نمی توانید خورشید را ببینید ، به این معنی نیست که به لب های شما آسیب نمی رساند.

اوه ، و تا جایی که می توانید در طول روز دوباره درخواست دهید.

بهترین گزینه ها:

  • مومیایی لب مرطوب کننده CeraVe Bral Spectrum Lip Balm SPF 30 (4.97 دلار): در Walgreens و Walmart موجود است
  • Coola Liplux SPF 30 Original (12.00 دلار): در iHerb موجود است
  • رژ لب Paula’s Choice SPF 50 (10.00 دلار): در Dermstore و Paula’s Choice موجود است

مربوط: Coola Liplux SPF 30 Original Full Review

4. از لیپی و براق کننده های مرطوب کننده استفاده کنید

فقط به این دلیل که لب های من چاک خورده است ، به این معنی نیست که من حاضر هستم آرایش را کنار بگذارم. حس مشابه داشتن؟

اگر چنین است ، به فرمول های آبرسان تر بروید. آنها لب های شما را با رطوبت پر می کنند تا این ترک ها چندان واضح به نظر نرسند.

در عوض از لب های مات دور بمانید. آنها بر هر خط و ترک تأکید می کنند. (نگران نباشید ، پس از التیام لب های ترک خورده می توانید به سراغ آنها بروید).

بهترین انتخاب ها:


5. وقتی همه چیز شکست می خورد…

برو دکتر اگر همه چیز را امتحان کرده اید و هیچ نتیجه ای نداده است ، به کمک نیاز دارید که فقط یک متخصص می تواند به شما ارائه دهد. بروید و یک قرار ملاقات رزرو کنید.

می دانم که فکر می کنید من در این مورد اغراق می کنم ، اما خشک است لب ها همچنین می توانند علامت یک بیماری زمینه ای مانند کمبود ویتامین باشند. پزشک شما می تواند آنچه را که اشتباه است تشخیص دهد و درمان مناسب را برای شما و لبهای شکاف خورده تجویز کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>