5 اشتباه آکنه که نمی دانید مرتکب می شوید – زیبا با مغز

اشتباهات شایع آکنه

WTH؟ چرا هنوز آنجا هستی ؟!

شما همه چیز را امتحان کرده اید. شما روزانه 10 مرتبه صورت خود را می شوید و آن را می مالید مانند اینکه فردا وجود ندارد ، اما فقط آکنه است. نمی خواهد جوانه زدن

حتی بیرون آوردن آن جوش های لعنتی هم جواب نمی دهد. برای هر کسی که بکشی ، دو نفر دیگر به وجود می آیند. این یک نفرین است!

خشن بودن روی پوست کار نمی کند. چرا در عوض با آن مهربان نیستیم؟

ممکن است آکنه سرسختانه به پوست شما بچسبد ، اما وقتی خیلی تلاش می کنید از شر آن خلاص شوید ، در واقع محیط مناسبی را برای رشد آن ایجاد می کنید.

در اینجا 5 اشتباه رایج در مورد آکنه وجود دارد که بدون دانستن آن مرتکب می شوید (و در عوض چه کاری باید انجام دهید):

اشتباه آکنه شماره 1: شما در حال جوش زدن جوش های خود هستید

جوش های خود را بیرون نزنید. جوش های خود را انتخاب نکنید. به جوش های خود دست نزنید. کاپیس؟

ببین من متوجه شدم ظاهر آن جوش ها بسیار راضی کننده است. همچنین دلیل شفاف نشدن پوست شما است.

جوش ها دوست ندارند که بیرون بیایند. اگر این کار را انجام دهید ، آنها انتقام خود را می گیرند.

به جوشهایی مانند زنبورهای عسل فکر کنید. وقتی یک زنبور عسل شما را نیش می زند ، می داند که می میرد. اما همچنین می داند که مانند جهنم به شما آسیب می رساند و شما را مسموم می کند.

جوش ها به همان اندازه انتقام جویانه هستند. جوش ها زخم های آلوده هستند. وقتی آنها را باز می کنید ، عفونت به اطراف گسترش می یابد و به طور بالقوه جوش های جدیدی به وجود می آورد.

مانند این که کافی نبود ، جوش های پوستی می توانند جای زخم به جا بگذارند. و درمان آن دشوارتر از جوش است. زهر خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

به جای آن چه باید کرد: از درمان نقطه ای با بنزوئیل پراکسید استفاده کنید. این باکتری را که باعث ایجاد آکنه می شود از بین می برد و پوست شما را سریعتر پاک می کند. گوگرد و روغن درخت چای نیز درمان های خوبی را انجام می دهند.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: آیا بنزوئیل پراکسید یک درمان ایمن و موثر برای آکنه است؟


آیا می خواهید یک روال مراقبت از پوست و مقرون به صرفه داشته باشید که از شر آکنه خلاص شود؟ صفحه آغازین رایگان “The Ordinary Anti-Acne Skincare Routine” خود را برای شروع بارگیری کنید:


اشتباه آکنه شماره 2: شما زیاد صورت خود را می شوید

آرایش. عرق. آلودگی پوست شما در طول روز به راحتی کثیف می شود. کامیون روغنی که پوست شما روزانه از آن خارج می شود را به مخلوط اضافه کنید و ده بار در روز در حمام بشوید.

و سپس تعجب می کنید که چرا پوست شما چنین خشکی احساس می کند …

مرطوب کننده طبیعی پوست شما برای سبوم است. وقتی مقدار زیادی از پوست خود را پاک می کنید ، آن را خشک می کنید. و سپس شروع به تولید روغن بیشتر برای جبران آن می کند.

این یک حلقه معیوب است که منجر به ایجاد بیشتر آکنه می شود ، نه کمتر.

PS در حالی که این کار را انجام می دهید ، صورت خود را زیر دوش تمیز نکنید. آب گرم پوست را نیز خشک می کند.

به جای آن چه باید کرد: صورت خود را دو بار در روز (صبح و شب) با یک پاک کننده کف کننده ملایم و کم PH بشویید. آنها پوست شما را بدون خشک کردن تمیز می کنند.

بهترین انتخاب ها:

  • پاک کننده ژل صبح بخیر Corsx با PH پایین (11.00 دلار): ph 5.5. در Sokoglam و YesStyle موجود است.
  • پاک کننده کف کف Neutrogena (6.99 دلار): ph 6.2 در Ulta موجود است.
  • پاک کننده کاهش دهنده روغن و متعادل کننده پوست Paula’s Choice (18.00 دلار): ph 5.5. در Dermstore ، Nordstrom و Paula’s Choice موجود است.

مربوط: چرا شما باید پاک کننده های با PH بالا را خالی کنید

اشتباهات آکنه

اشتباه آکنه شماره 3: شما از لایه بردارهای فیزیکی استفاده می کنید

مانند اسکراب هایی با هسته زردآلو یا شکر. Clarisonic. هر چیزی با ذرات ریز یا موی سر (پارچه دستشویی مناسب است).

برک آوت ها چیزهای حساسی هستند. مالش آنها (حتی به آرامی) می تواند باعث تحریک پوست و التهاب بیشتر آن شود. این می تواند عفونت را به مناطق سالم منتقل کند. و می تواند باعث ایجاد پارگی های جزئی در پوست شود که فقط باکتری ها را به داخل دعوت می کند.

برای افزودن توهین به آسیب ، لایه بردارهای فیزیکی هیچ کاری برای آکنه انجام نمی دهند. آنها نمی توانند به هیچ وجه آن را معالجه یا کمک کنند. پس چرا این کار را انجام می دهید؟

به جای آن چه باید کرد: روزانه با اسید سالیسیلیک لایه برداری کنید. سالیسیلیک اسید سطح پوست را لایه برداری کرده و در داخل منافذ پوست قرار می گیرد و تمام اسلحه هایی که باعث مسدود شدن آنها می شود را از بین می برد. و دارای خواص ضد التهابی است که قرمزی را تسکین می دهد. آیا اسکراب شما می تواند همه این کارها را انجام دهد؟ برای عشق به پوست خود ، همین حالا این سوییچ را انجام دهید.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: لایه برداری شیمیایی در مقابل فیزیکی: کدام یک برای شما خوب است؟

اشتباه آکنه شماره 4: شما از مرطوب کننده استفاده نمی کنید

صبر کنید ، پوست من هر روز یک روغن تولید می کند و شما می خواهید من مرطوب کنم ، گیو؟ دیوانه شدی؟

به من گوش کن. من معتقدم همه به مرطوب کننده نیاز ندارند. اگر پوست شما به سادگی چرب است ، ممکن است یک سرم مرطوب کننده یا ضد آفتاب سبک برای پوست شما کافی باشد.

ولی اگر به طور فعال آکنه خود را با بنزوئیل پراکسید ، گوگرد ، رتینوئیدها یا محصولات تجویز شده درمان می کنید ، مرطوب کننده لازم است.

این مبارزان آکنه شمشیرهای دو لبه هستند: آنها شما را از آکنه خلاص می کنند اما پوست شما را خشک می کنند. و شما از قبل خساراتی را که می تواند ایجاد کند می دانید.

منتظر نمانید تا خیلی دیر شود تا یک مرطوب کننده به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید. همین حالا این کار را انجام دهید تا در وهله اول پوست شما خشک نشود.

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. 😉

به جای آن چه باید کرد: از یک مرطوب کننده سبک و بدون روغن استفاده کنید. آنها بدون احساس چربی پوست شما را آبرسانی می کنند.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: آیا همه به مرطوب کننده نیاز دارند؟

اشتباه آکنه شماره 5: شما در حال کنار زدن کرم ضد آفتاب هستید

اگر پوستی مستعد آکنه دارید ، احتمالاً در مورد ضد آفتاب پارانویا هستید. آیا آنها معجونهای سنگین و روغنی نیستند که منافذ پوست شما را مسدود می کنند و باعث شکستگی بیشتری می شوند؟

بله ، برخی از ضد آفتاب ها اینگونه هستند. اما فقط به این دلیل که چند سیب بد وجود دارد ، به این معنی نیست که شما نباید هیچ میوه ای بخورید ، درست است؟

ممکن است فکر کنید که کرم ضد آفتاب شما به هیچ وجه برای جوش های شما کاری نمی کند ، پس چرا خود را آزار می دهید؟ ضد آفتاب ها ممکن است آکنه را درمان نکند ، اما کمک کنید تا علائم پس از شکست سریعتر بهبود یابد.

آکنه می تواند یک تغییر رنگ کوچک را پشت سر بگذارد. پوست شما ملانین تولید می کند ، رنگدانه مسئول رنگ آنها (و رنگ پوست شما) ، تا از خود در برابر آفتاب گرفتن محافظت کند. اکنون می بینید که عدم استفاده از کرم های ضد آفتاب چگونه باعث ماندگاری بیشتر این علائم تیره بیش از حد لازم می شود؟

به علاوه ، همه ما می دانیم که آفتاب باعث ایجاد چین و چروک می شود. شما نمی خواهید فقط به دلیل داشتن چروک های زودرس ، به پوستی شفاف دست پیدا کنید؟

باهوش باش. از ضد آفتاب استفاده کنید. هر روز.

به جای آن چه باید کرد: هر روز از کرم ضد آفتاب سبک و غیر کمدوژنیک استفاده کنید. باران یا درخشش.

بهترین انتخاب ها:

  • EltaMD UV Pure Broad-Spectrum SPF 47 (25.00 دلار): در درمستور و والمارت موجود است
  • ضد آفتاب Shiseido Ultimate Sun Protection SPF 50 + WetForce برای پوست و کودکان حساس (42.00 دلار): در Nordstrom و Ulta موجود است
  • Skinceuticals Physical Fusion UV Defense SPF 50 (34.00 دلار): در Blue Mercury و Dermstore موجود است

مربوط: بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>