21 مستند جنایت واقعی که می خواهید اکنون پرخاش کنید

تا به حال یک مستند جنایی واقعی را به اتمام رسانده اید ، فقط می توانید بلافاصله Google را باز کرده و در یک حفره عمیق و تاریک از خرگوش های ترسناک فیلم های یوتیوب YouTube و صفحات ویکی پدیا در ساعت 2 بامداد اقدام کنید؟ بله ، ما نیز

طی چند سال گذشته ، ژانر جنایت واقعی به یک احساس ویروسی تبدیل شده است ، و بر سیستم عامل های جریان در سراسر جهان تسلط دارد و همه احساس نانسی درو را دارند. اعتراف می کنم ، برخی از این داستان ها آنقدر شبح وار هستند که شما را وادار می کنند شب بعد از خاموش کردن چراغ به سمت تخت خود بدوید. با این حال ، نمی توان انکار کرد که یک جوان خوب یک اعتیاد کامل دارد.

از نوارهای اعتراف قاتل زنجیره ای و آدم ربایی کودک ، تا رسوایی های معروف و کلاهبرداری و پرونده های عجیب و غریب که هنوز شکسته نشده است ، ما لیستی گسترده از اسناد جنایی را که باید تماشا کنید ، تهیه کرده ایم که شما را به کاناپه چسبانده و به لرزه در می آورید هسته.

با گربه ها شکار نکنید: شکار یک قاتل اینترنتی

مکان تماشا: Netflix

هان اگر فکر می کردید که به آرامی از این لیست راحت می شویم ، فکر کنید. این مجموعه سه قسمتی پیچ خورده دنباله ای از شغل های آماتور اینترنتی است که در حال انجام یک شکار آنلاین آنلاین برای یکی از بدترین جنایتکاران کانادا ، لوکا مگنوتا هستند. پس از روشن شدن مجموعه ای از فیلم های آزار دهنده که مستند اعمال ظالمانه گربه است ، گروهی از علاقه مندان به حیوانات برای شکار عامل جنایت با هم متحد می شوند. داستان حداقل یک سواری غلتکی است و تضمین می کند شما را از لبه صندلی خود آویزان می کند.

من یک قاتل هستم

مکان تماشا: Netflix

این مستند ترسناک و در عین حال جذاب ، عمیقاً به زندگی ، داستان ها و سقوط زندانیان محکوم به اعدام می پردازد ، که همه آنها به جرم قتل عام محکوم شده اند. هر قسمت ، زندانیان متفاوتی را نشان می دهد ، با یک مصاحبه گویا و خلاصه داستان در مورد جنایات خود ، دیدگاه های منحصر به فرد و قابل تأمل در مورد برخی از بدترین جنایتکاران کشور را ارائه می دهد.

مکالمات با یک قاتل: نوارهای تد باندی

مکان تماشا: Netflix

برای مجرمان جنایی دور و اطراف ، بدنام بدنام Bundy نیازی به معرفی ندارد. باندی بدون شک یکی از بدنام ترین قاتلان زنجیره ای آمریکا بود و به قتل بیش از 30 زن متهم شد. این مستندات دلهره آور یک نگاه اجمالی وحشتناک به ذهن قاتل ارائه می دهد ، همراه با تصاویر آرشیوی و صوتی که تضمین می کند شما را مجذوب خود می کند.

صحنه جنایت: ناپدید شدن در هتل سیسیل

مکان تماشا: Netflix

یک شب ، در داخل یک هتل خسته کننده در مرکز شهر لس آنجلس ، الیسا لام 21 ساله به طرز مرموزی ناپدید شد. بعداً او را در داخل مخزن آب هتل پیدا كردند. تصاویر وهم انگیز درست قبل از ناپدید شدن وی ، عملکرد فوق العاده عجیب او را نشان می دهد. آیا او از کسی فرار می کرد؟ روح شیطانی دارید؟ خوب ، این مجموعه چهار قسمتی به داستان کابوس و تئوریهای فرارونده ناپدید و رمزآلود اسرارآمیز الیسا فرو می رود – پرونده ای گیج کننده که هنوز حل نشده است.

شکارگاه

کجا تماشا کنید: استن یا آمازون پرایم

این مستند مورد تحسین منتقدان شیوع حمله جنسی به دانشگاههای آمریکایی را برجسته می کند. با تلفیق حکایات شخصی جذاب ، تصاویر مشاهده ای و تفسیرهای تخصصی ، این ویژگی مقابله با بازماندگان در پی تلاش برای ادامه تحصیل و صحبت در برابر بی عدالتی است. این مستند واقعاً چشم نواز است و بحث ملی قابل توجهی را در ایالات متحده در مورد شکست نهادی ، فرهنگ تجاوز به عنف و رضایت به وجود آورد.

مامان مرده و عزیزترین

کجا تماشا کنید: Foxtel

جیپسی رز بلانچارد در بزرگ شدن معتقد بود که از سرطان خون ، آسیب مغزی و سایر بیماریهای مزمن شدید رنج می برد. در واقع ، این همه بخشی از یک شبکه گیج کننده دروغ ، دستکاری و فریب بود که توسط مادر خود او به او خورانده شد. با استفاده از فیلم های خانگی ، سوابق پزشکی ، فیلم های بازجویی و مصاحبه های اختصاصی ، مامان مرده و عزیزترین خطرات مونهاوزن را با اختلال پروکسی روشن می کند و نشان می دهد که چگونه این رابطه توهین آمیز در نهایت به قتل ختم شد.

جشنواره Fyre

مکان تماشا: Netflix

آه ، جشنواره آتش ، شما واقعاً تعریف یک آشوب گرم شعله ور بودید. خوب ، بنابراین ما اعتراف می کنیم که این شخص از نظر فنی یک جرم واقعی نیست ، اما قول می دهیم به نوعی به همان اندازه وحشتناک است! در صورت نیاز به شکستن خون و خونریزی ، این فیلم بسیار سرگرم کننده یکی از تکان دهنده ترین کلاهبرداری های با مشخصات بالا در همه زمان ها را بررسی می کند. Fyre یک جشنواره موسیقی جزیره ای لوکس و خصوصی با ستارگان پر ستاره بود و توسط برخی از پر زرق و برق ترین مدلهای جهان تبلیغ شد (فکر می کنم بلا حدید ، امیلی راتاجکوفسکی و کندال جنر ، چند مورد). قرار بود این قسمت روشن شود ، تا اینکه فن * را زد و ماجرا آنقدر بد است که نمی توانیم نگاهمان را دور کنیم.

در منظره دشت ربوده شد

مکان تماشا: Netflix

خودتان را بند کنید ، زیرا این داستان پیچ خورده چیزی کاملاً گیج کننده نیست. این مستند داستان عجیب و غریب جان بروبرگ ، نوجوان آیداهو را روایت می کند که نه یک بار بلکه دوبار توسط دوست نزدیک و همسایه خانواده اش در دهه 1970 مرتب و ربوده شد. بله ، این جنایت فجیع درست زیر بینی پدر و مادرش اتفاق افتاد. به همان اندازه ناراحت کننده است که ناامیدکننده است و به احتمال زیاد شما را در تلویزیون خود جیغ می کشد ، اما ارزش تماشای آن را دارد.

پارک مرکزی پنج

کجا تماشا کنید: Amazon Prime

Central Park Five داستان پنج نوجوان سیاه پوست و لاتین را روایت می کند که وقتی به جرم تجاوز به یک زن سفیدپوست در پارک مرکزی نیویورک محکوم شدند ، زندگی آنها پایان یافت. این دکتر که در پس زمینه ای از خشونت ، تعصب نژادی ، بی عدالتی ، خشم عمومی و احساسات رسانه ای قرار گرفته ، پرچین کننده ، خشمگین و کاملاً مراقب است.

ببینید کاری که باعث شدید من انجام دهم

کجا تماشا کنید: SBS On Demand

هر هفته در استرالیا ، یک زن توسط شریک زندگی فعلی یا سابق کشته می شود. این مجموعه سه بخشی با هدایت روزنامه نگار تحقیق ، جس هیل ، با بحران سو abuse استفاده داخلی در استرالیا روبرو می شود. با روشن كردن خطرات كنترل اجباری ، این مستند تحریک كننده بحث حیاتی پیرامون اهمیت حفاظت از زنان و كودكان و اطمینان از پاسخگویی مرتكبان را ایجاد می كند.

ورزشکار A

مکان تماشا: Netflix

این نمایشگاه قدرتمند فساد و سو abuse استفاده در ژیمناستیک ایالات متحده را بررسی می کند ، جایی که بیش از 150 ورزشکار زن شهادت داده اند که توسط لری ناصر ، پزشک تیم مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. این مستند برخلاف تماشای آسان است ، اما به طرز باورنکردنی چشم نواز است و نور مهمی را بر آسیب پذیری دختران جوان ، سیاست های ورزشی نخبه و نیاز به سیستم های حفاظتی قوی تر روشن می کند.

دوستت دارم ، حالا بمیر: مشترک المنافع در مقابل. میشل کارتر

کجا تماشا کنید: Binge ، HBO ، Amazon Prime ، Hulu

این پرونده خودکشی پیامکی بود که ملتی را به لرزه درآورد و س difficultال دشواری را مطرح کرد: آیا می توان شخصی را مسئول خودکشی شخص دیگر دانست؟ دوستت دارم ، حالا بمیر به محاکمه میشل کارتر 17 ساله می پردازد که به قتل غیر ارادی دوست پسرش ، کنراد روی متهم شد. در بسته بندی یک برخورد خطرناک بیماری های روانی ، فناوری ، عشق و تنهایی ، این مستند نشان می دهد که چگونه یک سری پیام آور ناراحت کننده بین زوجین در نهایت باعث تشویق روی به زندگی خود شد.

Operation Varsity Blues: رسوایی پذیرش کالج

مکان تماشا: Netflix

نتفلیکس عملیات Varsity Blues رسوایی پذیرش دانشگاه در سال 2019 را بررسی می کند ، جایی که ثروتمندترین کشور (از جمله چند چهره مشهور) میلیون ها دلار صرف تقلب در محل نگه داشتن کودک خود در برخی از معتبرترین دانشگاه های آمریکا کرد. این فیلم با استفاده از ضبط مکالمات تلفنی FBI ، مصاحبه های تخصصی و مصوبات مجدد جذاب ، از مغز متفکر این طرح ، ویلیام ریک سینگ پیروی می کند و نشان می دهد که چطور طرح جامع و رشوه وی در فاجعه به اوج خود رسیده است.

Night Stalker: The Hunt For a Serial Killer

مکان تماشا: Netflix

ریکاردو لیوا مونوز رامیرز ، معروف به “شب استاکر” یکی از بدخواه ترین قاتلان زنجیره ای آمریکا بود. این مستند چهار بخشی که میخکوب می کند ، با کسانی که درگیر دستگیری جنایتکار بودند مصاحبه می کند و سرگذشت تخریبی را که رامیرز هنگام وحشت از شهر لس آنجلس در تابستان 1985 ، پشت سر گذاشت ، به یادگار گذاشت.

قتل آمریکایی: خانواده همسایه

مکان تماشا: Netflix

یک لحظه: یک خانه خانوادگی بت پرست. بعدی: یک صحنه جنایت هولناک. این فیلم نتفلیکس داستان دلخراش قتل های خانوادگی واتس را روایت می کند و مطمئناً موردی برای افراد ضعیف نیست. فیلم های خانگی بایگانی ، تصاویر امنیتی ، پیام های متنی و پست های رسانه های اجتماعی برای روشن کردن حوادث منتهی به مرگ شارون واتس باردار و دو دختر خردسالش استفاده می شود.

قاتل درون: ذهن آرون هرناندز

مکان تماشا: Netflix

چگونه کسی از سوپراستار NFL به قاتل محکوم تبدیل می شود؟ این مستند جنایی واقعی در سال 2020 جزئیات سقوط ناخوشایند فوتبالیست حرفه ای آمریکایی ، آرون هرناندز را نشان می دهد. این فیلم به عمق تربیت ، مصدومیت و آشفتگی درونی ستاره می پردازد ، و کاوش می کند که چگونه برخی از عوامل شخصی منجر به وضعیت جنایی نهایی او می شود.

راه پله

مکان تماشا: Netflix

این مجموعه تحقیقی عمیق به دنبال محاکمات مایکل پیترسون است که در سال 2001 به قتل همسرش کاتلین پیترسون محکوم شد. از زمان بازداشت اولیه تا صدور حکم نهایی ، این فیلم هیجان انگیز در زمان واقعی دادگاه یک نگاه اجمالی به بینندگان می دهد محاکمه قتل با مشخصات بالا ، همراه با مصاحبه های اختصاصی با خانواده بزرگ و وکلای مدافع پیترسون.

ساختن قاتل

مکان تماشا: Netflix

هیچ لیستی از اسناد واقعی جنایات بدون این محبوب محبوب Netflix Original کامل نمی شود. این مستندات که بیش از سیزده سال فیلمبرداری شده است ، داستان استیون اوری ، مرد ویسکانسینی را که پس از محکومیت نادرست به اتهام حمله جنسی و اقدام به قتل ، 18 سال زندان را سپری می کند ، کاوش می کند. فقط دو سال پس از ترخیص از زندان ، او خود را به عنوان مظنون اصلی قتل دیگر درهم پیچید. هنوز جذاب نیستید؟ پرخوری مبارک!

نبوغ شیطان: داستان واقعی شیطان پرستانه ترین بانک بانک آمریکا

مکان تماشا: Netflix یا Amazon Prime

هر کس یک whodunnit خوب قدیمی را دوست دارد ، درست است؟ این تریلر جنایی واقعی جزئیات پرونده معروف “بمب افکن پیتزا” را نشان می دهد ، جایی که پیتزامان برایان ول با یک قلاده بمب که به گردن او بسته شده بود ، یک بانک PNC را سرقت کرد. ولر هنگام انفجار دستگاه منفجره خود در مقابل پلیس درگذشت ، اما تحقیقات نشان داد که وی تنها عمل نمی کند. سوال این است: چه کسی او را تنظیم کرد و انگیزه آنها چه بود؟

خطرناک ترین حیوان از همه

کجا تماشا کنید: Apple TV یا Hulu

این مجموعه مستند چهار قسمتی بر اساس کتاب پرفروش نیویورک تایمز به همین نام ، مردی را دنبال می کند که قصد پیدا کردن پدری را دارد که او را رها کرده است. با این حال ، وقتی داستان متوجه می شود که داستان داستان این است که پدر گمشده او ممکن است قاتل زودیاک باشد ، یکی از مشهورترین قاتلان سریالی در آمریکا داستان به نوبه خود تغییر می کند.

ایکاروس

مکان تماشا: Netflix

خوب ، دست بالا ، چه کسی دیگری مکنده یک رسوایی خوب است؟ در این مستند مهیج ، برایان فاگل ، فیلمساز ، پس از برخورد تصادفی با یک دانشمند روسی ، به طور تصادفی از یکی از بزرگترین رسوایی های تاریخ ورزش رونمایی کرد. ایکاروس یک هیجان پرتنش است که نه تنها به ورزش دوچرخه سواری تبدیل می شود ، بلکه به بررسی وضعیت فعلی جو ژئوپلیتیک بین المللی می پردازد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>