11 مستند طبیعت که ذهن شما را به باد خواهد داد

بنابراین ، شما همه رام-های شیرین را زیر و بم کرده اید ، درام های احساسی را هق هق می کنید ، از تماشای کمدی خنده می گیرید ، در فیلم های پرمخاطب اکشن نفس نفس می زنید و زیر جلد تماشا می کنید و هر فیلم ترسناکی را که اینترنت ارائه می دهد تماشا می کنید.

چه چیزی ممکن است بعدی بیاید ، ما می شنویم که تعمق می کنید؟

خوب ، پتوها را بگیرید ، ذرت بو داده را مایکروویو کنید ، Uber Eats را باز کنید و آن دوربین های شکاری را گردگیری کنید! ما با یک مستند خوب و قدیمی از درون در ارتباط هستیم.

اگر سر دیوید آتنبورو و صدای آرامش بخش آرام او برای هیجان شما در مورد گیاهان و جانوران دیدنی کره زمین کافی نیست ، ما س someالات جدی را از شما داریم. با این وجود ، ما لیستی از مستندترین طبیعت ، ریزش فک و قلب آزاردهنده ترین طبیعت را برای افزودن به لیست تماشای شما تهیه کرده ایم! خواه دوستدار حیوانات باشید ، هم ملکه پایداری باشید و خواه به راحتی به دنبال بهانه ای مناسب برای لرزاندن Netflix هستید ، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم.

کاملاً درست به نظر می رسد که شروع این گردهمایی با کلاسیک ها درست باشد ، و منظور ما از کلاسیک هر مستند طبیعت است که با نمادترین صدا برای جذابیت صفحه های تلویزیون ما روایت می شود. البته منظور ما از تنها پادشاه جنگل ، سر دیوید آتنبورو است. در اینجا بهترین انتخاب های ما از کارنامه دیوانه کننده او است:

سیاره زمین (2006) و سیاره زمین II (2016)

مکان تماشا: Stan، Foxtel Go، YouTube، Google Play

دوره عالی سقوط برای تازه واردان طبیعت ، سیاره زمین همه پایه ها را تحت پوشش قرار می دهد ، و شگفتی های جهان طبیعی ما را در کیفیت بالا خیره کننده روشن می کند. در سبک امضا ، آتنبورو از هر عمق جنگل تا جنگل بارانی گرمسیری و ساوانای سوزان آفریقایی ، از نزدیک و بصورت شخصی کاوش می کند. واقعیت جالب: سریال برنده جایزه امی تقریبا انقلابی در صنعت ایجاد کرده و عنوان گرانترین سری فیلم های طبیعت تولید شده را دارد. به ما اعتماد کنید وقتی می گوییم مطابق با هیاهوی تبلیغاتی مطابقت دارد.

Blue Planet (2001) و Blue Planet II (2018)

مکان تماشا: Stan ، YouTube ، Google Play ، Apple TV

کنار رفتن، در جستجوی نمو. در این سریال که باید تماشا کنید ، آتنبورو در سحر و جادو و رمز و راز عجایب دریایی سیاره ما غوطه ور می شود ، از صخره های مرجانی گرمسیری گرفته تا اعماق دریا و قطب های هنری. مجموعه ای جذاب و جذاب که توسط هانس زیمر ساخته شده است ، مجموعه اصلی جذاب و نسخه بازسازی شده 2018 آن در مجموع 15 اپیزود کاملاً بی نظیر را ارائه می دهد ، بنابراین راحت باشید و به یک سواری حیرت انگیز در زیر آب بسنده کنید!

Frozen Planet (2011)

مکان تماشا: Stan، Foxtel Go، YouTube، Google Play

قسمت بعدی کارهای آتنبورو است سیاره منجمد – یک مجموعه هفت قسمتی حماسی که بینندگان را به سفری نفس گیر در بیابان مناطق قطبی راهنمایی می کند. از خرس های قطبی شدید تا پنگوئن های بازیگوش ، سیاره منجمد به طور صمیمانه زیبایی با شکوه و ظریف قطب شمال را به تصویر می کشد و قدرت فوق العاده عناصر طبیعی را نشان می دهد.

زندگی در سیاره ما (2020)

مکان تماشا: Netflix

دیوید آتنبورو طی 93 سال خارق العاده خود ، به سراسر کره زمین سفر کرده ، در هر قاره کاوش کرده و از نزدیک شاهد شگفتی های جهان طبیعی بوده است. در جدیدترین فیلمش ، زندگی در سیاره ما، طبیعت شناس محترم با اظهارات شهادت آمیز و درخشان محیط زیست روبرو می شود و تأثیر مخربی را که انسان در طول عمر خود بر تنوع زیستی جهان ما داشته است ، آشکار می کند. درنهایت ، خواست ناامیدکننده آتنبورو برای تغییر با یک پیام نشاط آور برای امید به آینده ، این گذشته نگرانه متحرک را به یک دید قطعی برای همه تبدیل می کند.

خوب ، اکنون به بقیه موارد:

Cowspiracy (2014)

مکان تماشا: Netflix

Cowspiracy، تولید شده توسط لئوناردو دی کاپریو ، فعال قلب محیط زیست هالیوود ، از کلیدهای ساخت یک آینده پایدارتر رونمایی می کند. کیپ آندرسن ، فیلمساز شجاع ، از او پیروی می کند ، زیرا وی مخرب ترین صنعت رو به روی کره زمین امروز را افشا می کند: کشاورزی حیوانات. برخی آن را “فیلمی می دانند که سازمان های محیط زیست نمی خواهند شما ببینید”. ما آن را به عنوان “فیلمی توصیف می کنیم که احتمالاً دوست ندارید ببینید آیا یک استیک خوب دوست دارید یا یکشنبه کباب دوست دارید” (به طور جدی ، این دیدگاه شما را برای خوردن گوشت برای همیشه تغییر می دهد). این فیلم از نظر ماهیت بسیار آموزشی ، تأثیرات مخرب محیط زیست کشاورزی در مقیاس بزرگ را برجسته می کند و دیدگاه های ارزشمندی را برای کسانی که تلاش می کنند زندگی پایدارتری داشته باشند ارائه می دهد.

Seaspiracy (2021)

مکان تماشا: Netflix

اگر توسط افرادی که به شما می گویند شما باید تماشا کنید بمباران نشده اید دریانوردی به تازگی، کجا بودی؟ به راحتی می توان گفت که Netflix Original کاملاً سر و صدا ایجاد کرده و ثابت کرده است که یکی از موضوعات داغ اخلاق زیست محیطی و گفتگوهای پایداری در سراسر جهان است. این نمایشگاه جذاب 90 دقیقه ای صنعت ماهیگیری تجاری را در زیر میکروسکوپ قرار داده و برخی از حقایق نه چندان سرگرم کننده را درباره اقدامات تخریبی دریایی و مصرف غذاهای دریایی کشف می کند. این بسیار مقابله کننده و در عین حال کاملاً جذاب است و ممکن است باعث شود ماهیان قزل آلا را در سفر بعدی خود به قطار سوشی کاهش دهید.

Blackfish (2013)

مکان تماشا: Stan ، YouTube ، Google Play ، Amazon Prime

هشدار: این شخص برای افراد ضعیف نیست. ماهی سیاه داستان دلخراش Tilikum ، یک نهنگ قاتل در حال اجرا را که باعث کشته شدن چندین نفر در حالی که در اسارت در SeaWorld ، Orlando بود ، می گوید. از طریق فیلم های تکان دهنده و مصاحبه های مهیج ، داستان غم انگیز تیلیکوم ، ظلم در کمین سطح صنعت پارک های دریائی میلیارد دلاری را آشکار می کند و ماهیت بسیار حساس و فوق العاده هوشمند گونه های نهنگ قاتل را نشان می دهد.

My Octopus Teacher (2020)

مکان تماشا: Netflix

این Netflix Original چیزی جز مستند طبیعی شما نیست. در عوض ، این یک جستجوی عجیب ، کنجکاو و تأثیرگذار در رابطه با دوستی بعید بین غواص آزاد ، کریگ فاستر و یک هشت پا ماده وحشی است. فاستر تعامل خود را با حیوان باهوش و با شکوه طی یک سال طولانی مستند می کند ، و درسهای مهمی را که در این راه در مورد رابطه حیاتی ما با دنیای طبیعی می آموزد ، نشان می دهد. انتظار داشته باشید که مورد توجه برخی از تصاویر باشکوه زیر آب قرار بگیرید و همیشه جعبه دستمال را دستی نگه دارید. بعد از این یکی می تونم بگم خداحافظ ، سلام.

The Ivory Game (2016)

مکان تماشا: Netflix

اگر فکر کردی دامبو غمگین بود ، شما هنوز چیزی ندیده اید این افشاگری ویرانگر به عنوان یادآوری سختی از بی رحمی و بی رحمی موجود در تجارت منفور عاج است. بازی عاج فعالان کیف دیویدسون و ریچارد لادکانی را دنبال می کند در حالی که آنها مخفی می شوند تا اقدامات وحشیانه ای را که در مورد شکار غیرقانونی فیل آفریقایی و قاچاق عاج انجام می شود ، تحقیق کنند. این فیلم بینشی نگران کننده از حیوان آزاری فراهم می کند و فساد ریشه دار بازار سیاه چین را کشف می کند ، جایی که محصولات عاج به عنوان نمادی از موقعیت و برتری درک می شود.

The Cove (2009)

مکان تماشا: YouTube ، Google Play

در مورد یک اشک آور صحبت کنید! من ممکن است در طول این یکی از ظروف نازک کننده باشد. غار یک دهنه پنهان در نزدیکی دهکده ساحلی تایجی در ژاپن را نشان می دهد ، جایی که ماهیگیران قبل از به دام انداختن و کشتار دسته جمعی ، دلفین ها را به درون یک کیسه آب سوق می دهند. این فیلم ، ریك او باري ، فعال دريايي مربی دلفین و تیمش را دنبال می كند زیرا آنها برای مقابله با شیوه های وحشیانه شكار ، جان و اندام خود را به خطر می اندازند ، و بینش دلخراشی در مورد سو abuse استفاده و اسارت دلفین فراهم می كنند.

The Game Changers (2018)

مکان تماشا: Netflix

فراخواندن همه مستهلک های بدنسازی و ورزشکاران مشتاق! بسیار خوب ، بنابراین از نظر فنی این یک مستند “طبیعت” نیست ، بلکه همینطور است است همه چیز در مورد غذا خوردن گیاهی است. بعلاوه ، ممکن است برای شستشوی برخی از آن ضربه های سخت به چیزی کمی سبکتر نیاز داشته باشید. این مستند که توسط برخی از بزرگترین نامهای بازی ارائه شده است – جیمز کامرون ، آرنولد شوارتزنگر ، جکی چان ، لوئیس همیلتون ، نواک جوکوویچ و کریس پال – افسانه “مردان واقعی گوشت می خورند” را هدف قرار می دهد و به فواید آن می پردازد غذای گیاهی. برای این کار ، جیمز ویلکس ، مبارز سابق UFC ، هنگامی که در سراسر جهان برای مصاحبه با ورزشکاران نخبه گیاهی جت می زند ، دنبال می کند ، آنها توضیح می دهند که چگونه قطع گوشت و لبنیات به آنها کمک کرد تا پتانسیل کامل جسمی خود را باز کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>