یک دستور سبز شاکشوکا از تمیزتر نگه داشتن آن برای یک زمستان سالم

بیدار شدن از خواب در این صبح های سردتر می تواند دشوار باشد ، اما به لطف همکاران مراقب سلامتی ما در Keep It Cleaner ، ما یک دستورالعمل آماده کردیم که شما را از تخت بیرون می پراند.

این تفکر مدرن از شکشوکا سنتی که از آفریقای شمالی منشا گرفته است ، اما اکنون کاملاً با خاورمیانه مرتبط است ، مملو از سبزیجات است ، بنابراین نه تنها باعث گرم شدن و روشن شدن صبح شما می شود ، بلکه مطمئناً بدن شما را سوخت و تنظیم می کند. شما هم برای روز بیدار هستید! ناگفته نماند ، این ماده بدون گلوتن ، لبنیات و فاقد آجیل است ، اما هنوز هم با عطر و طعم می ترکد!

مراحل ساده است ، اما آماده سازی آن کمی بیشتر طول می کشد ، بنابراین برای یک صبح آهسته یکشنبه ، هنگامی که زمان در کنار شماست ، بسیار مناسب است.

آن را پاک کننده سبز شکوشوکا نگه دارید

به 1-2 گرسنه خدمت می کند

شما نیاز دارید:

1 ⁄ قاشق چایخوری دانه های گشنیز

1 قاشق چایخوری دانه های زیره

کدو سبز 515 گرم خرد شده به نیمه ماه (تقریباً 2 عدد کدو سبز)

200 گرم اسفناج کودک

پستو 15 میلی لیتر

60 میلی لیتر روغن زیتون

30 میلی لیتر آب

140 گرم پیاز قرمز ، نازک خرد شده (تقریباً 1 پیاز کوچک)

2 حبه سیر ، خرد شده

170 گرم تره فرنگی ، دور گرد نازک (تقریباً 1 تره)

30 گرم کلم پیچ

نخود 85 گرمی

1 1⁄2 قاشق چایخوری نمک

1⁄2 قاشق چایخوری فلفل

6 تخم مرغ

1 قاشق چایخوری شله چیلی

1 قاشق غذاخوری برگ گشنیز

1 قاشق غذاخوری برگ شوید ، ریز خرد شده

4 برش نان تست ، برای سرو

دستورالعمل ها:
  1. در یک تفت بزرگ ، دانه های زیره و گشنیز را به مدت 2-3 دقیقه روی حرارت متوسط ​​، یا تا زمانی که تکه تکه شود ، برشته کنید. آن را به هاون منتقل کرده و دانه دانه کرده و له کنید تا خوب شود.
  2. یک قابلمه متوسط ​​آب بیاورید تا بجوشد و کدو سبز را به آن اضافه کنید ، 5-8 دقیقه بپزید یا تا زمانی که نرم شود. از روی حرارت برداشته و 150 گرم اسفناج کودک را به ماهی تابه اضافه کنید و اجازه دهید اسفناج پژمرده شود. اسفناج و کدو سبز را آبکش کنید ، سپس به همراه گشنیز خرد شده و دانه های زیره ، پستو ، 1⁄2 قاشق چایخوری نمک ، 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون و 2 قاشق غذاخوری آب به غذاساز منتقل کنید. مخلوط کنید تا یکدست و کرمی شود.
  3. در همین حال ، 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک تفت بزرگ روی حرارت متوسط ​​گرم کنید. پیاز ، سیر و تره فرنگی را اضافه کرده و به مدت 8-10 دقیقه یا تا زمانی که نرم و شفاف شود بپزید. ساقه های کلم پیچ را برداشته و دور بریزید و برگ ها را ورقه ورقه کنید. به همراه نخودفرنگی و 50 گرم باقیمانده اسفناج کودک را به ماهیتابه اضافه کنید. آنرا بپزید و مرتباً آن را بریزید تا زمانی که همه برگها پژمرده شوند. این باید تقریباً 2-3 دقیقه طول بکشد. پوره کدو سبز را اضافه کرده و نمک و فلفل را مزه دار کرده ، سپس 5 دقیقه دیگر هم بزنید و بپزید.
  4. با استفاده از پشت یک قاشق 6 حلقه چاه کوچک برای تخم مرغ ها ایجاد کنید ، سپس در هر کدام یک تخم مرغ شکسته و اجازه دهید 2-3 دقیقه با درپوش بپزد.
  5. پس از پختن تخم مرغ ها ، تکه های چیلی ، گشنیز و شوید را بپاشید. با نان تست سرو کنید و لذت ببرید!

توجه: برای اطمینان از اینکه این دستور بدون آجیل است ، اطمینان حاصل کنید که پستو فاقد هر نوع مغز است ، همانطور که بسیاری از گزینه های فروشگاه خریداری می کنند. در صورت تمایل با پنیر فتا یا بز تزیین کنید زیرا این کار همچنین به یک طعم مزه دوست داشتنی اضافه می کند.

اگر این دستور را دوست داشتید ، صدها مورد دیگر را از Keep It Cleaner اینجا پیدا کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>