کدام نوع از پپتیدها برای ترمیم پوست بهترین عملکرد را دارند؟ – زیبا با مغز

انواع پپتیدها در مراقبت از پوست

دنیای پپتیدها یک میدان مین است.

در آنجا 100 نفر وجود دارد. همه آنها قول می دهند که از چین و چروک های شما خلاص شوند ، پوست شما را محکم کنند و 10 سال از صورت شما پاک کنند. چطور قرار است این همه مزخرفات را درک کنید و پپتیدهای مناسب خود را انتخاب کنید ؟! آنهایی که واقعاً کار می کنند و نتایج واقعی به شما می دهند؟

نگران نباش من کار را برای شما انجام داده ام در اینجا یک راهنمای سریع برای رایج ترین انواع پپتیدهای مورد استفاده در مراقبت از پوست و اینکه کدام یک باید استفاده کنید وجود دارد:

پپتیدها چیست؟

پپتیدها رشته های کوتاه اسیدهای آمینه هستند. FIY ، اسیدهای آمینه عناصر سازنده پروتئین هستند ، مانند کلاژن و الاستین (ماده ای که پوست شما را محکم و قابل ارتجاع نگه می دارد).

برخی از پپتیدها به طور طبیعی در بدن شما وجود دارند. برخی دیگر به صورت مصنوعی در آزمایشگاه ساخته می شوند تا از شغل پپتیدهای طبیعی تقلید کنند.

مربوط: حقیقت در مورد پپتیدهای موجود در مراقبت از پوست: آیا آنها واقعاً کار می کنند؟


مبارزه برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست ضد پیری که واقعاً باعث می شود چین و چروک ها کاهش یافته و به پوست شما درخشش جوانی بدهد؟ برای شروع “بهترین برنامه مراقبت از پوست ضد پیری” رایگان خود را بارگیری کنید (این شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب):


نوع پپتیدها

در مراقبت از پوست 4 نوع مختلف پپتید وجود دارد. بیایید در زیر آنها را بهتر بشناسیم:

1. پپتیدهای حامل

آنها چه هستند: پپتیدهای مس ، X-50 Myocept

آنچه آنها انجام می دهند: آنها عناصر کمیاب مانند مس و منیزیم را به پوست می رسانند. این عناصر کمیاب سنتز کلاژن را تقویت می کنند ، خاصیت ارتجاعی را بهبود می بخشند و به ترمیم سریع پوست کمک می کنند.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: آیا پپتیدهای مس در تقویت پوست از رتینوئیدها بهتر هستند؟

بوفه معمولی + پپتیدهای مس 1٪ 02

2. پپتیدهای بازدارنده آنزیم

آنها چه هستند: تری فلوئوراستیل تریپپتید -2 ، تریلاژن

آنچه آنها انجام می دهند: آنها فرایندهای تجزیه کلاژن را متوقف می کنند تا پوست شما به این سرعت پیر نشود. اکثر آنها با مهار متالوپروتئینازهای ماتریس (MMP) ، گروهی از آنزیم ها که هنگام تکثیر بیش از حد کلاژن ، تجزیه می کنند ، کار می کنند.

بهترین انتخاب:

  • Revision Skincare Revox 7 (130.00 دلار): موجود در Dermstore

پپتیدهای مایع medik8 02

3. پپتیدهای Neurotrasmitter

آنها چه هستند: Argireline ، Palmitoyl tetrapeptide-28 ، Palmitoyl Tripeptide-38 ، Syn-Ake ، XEP-30

آنچه آنها انجام می دهند: آنها انقباض عضلانی را مهار می کنند. اگر عضلات شما نتوانند به همان اندازه حرکت کنند ، چین و چروک ایجاد نمی شود. کسانی که قبلاً آرامش داشته اید ، به نظر نمی رسند. گرفتن؟ آنها فقط روی خطوط بیان کار می کنند ، نه چین و چروک ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب ، آلودگی و غیره.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: آیا Argireline جایگزینی موثر برای بوتاکس است؟

بوفه معمولی + پپتیدهای مس 1٪ 02

4. پپتیدهای سیگنال

آنها چه هستند: پپتیدهای مس ، Matrixyl-3000 ، Palmitoyl Pentapeptide-4 ، Palmitoyl Oligopeptide-7 و غیره

آنچه آنها انجام می دهند: آنها به سلولهای پوست سیگنال می دهند تا یک کار خاص را انجام دهند ، یعنی تولید کلاژن ، الاستین یا پروتئین های دیگر را که پوست شما برای سالم و جوان ماندن نیاز دارد تحریک می کنند.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: Matrixyl 3000: نسخه جدید و بهبود یافته Matrixyl؟

سرم آمینه ایزوله مس نیود 2 1

آیا پپتیدها کار می کنند؟

این جایی است که شروع به حیله و تزویر می کند.

از نظر تئوری ، پپتیدها برای نفوذ به پوست شما بسیار بزرگ هستند ، بنابراین نباید کار کنند.

در عمل ، مطالعات نشان می دهد که برخی از پپتیدها بر روی پوست تأثیر می گذارند ، به تقویت کلاژن و پوست سفت کمک می کند. مشکل این است که بیشتر این مطالعات توسط شرکت هایی که پپتید می فروشند انجام می شود بنابراین شما باید آنها را با یک نمک مصرف کنید.

برخی از امیدوار کننده ترین پپتیدها (یعنی آنهایی که مطالعات بیشتری در مورد اثربخشی آنها دارند) GHK-Cu ، یک پپتید مس است که می تواند پوست را سفت کند. Palmitoyl Pentapeptide ، که کلاژن و Argireline را تقویت می کند ، که به نوعی مانند بوتاکس عمل می کند.

یک مشکل دیگر نیز وجود دارد. مواد آرایشی فقط می توانند ظاهر پوست شما را بهبود بخشند و در فرآیندهای تقویت کننده کلاژن یا الاستین تداخل نداشته باشند. هر کاری که بتواند انجام دهد یک دارو است.

داروها باید کاملاً دقیقتر از مواد آرایشی آزمایش شوند – فقط برای اینکه مطمئن شوید در طولانی مدت هیچ عارضه جانبی بدی ندارند. اما این بسیار گران است ، شرکت ها زحمت نمی کشند.

در عوض ، آنها از یک روزنه استفاده می کنند. به شرطی که ادعا کنید فقط باعث بهبود ظاهر پوست می شوند می توانید داروها را در لوازم آرایشی قرار دهید. شوخی نمی کنم. اینکه یک دارو یک دارو باشد یا یک ماده آرایشی ، به ادعاهای یک شرکت در مورد یک ماده تشکیل دهنده بستگی دارد ، نه آنچه که یک ماده تشکیل دهنده واقعاً انجام می دهد. شما نمی توانید این موارد را جبران کنید.

مربوط: چه تفاوتی بین مواد آرایشی و دارویی وجود دارد؟

تقویت کننده پپتید Paula's Choice

کدام نوع پپتید برای شما بهترین است؟

برخی از پپتیدها دارای مقدار کمی تحقیق مستقل هستند که از اثربخشی آنها پشتیبانی می کند. برای دیگران ، شما باید به گفته سازنده عمل کنید آنچه را که ادعا می کنند انجام می دهند.

بنابراین ، یک دختر چه کاری باید انجام دهد؟

در حال حاضر ، صادقانه بگویم من زیاد با پپتیدها اذیت نمی شوم. اگر تمام پایگاه های خود را تحت پوشش قرار داده اید ، در حال حاضر از سهم عادلانه سوپراستارهای ضد پیری که ثابت کرده اند کار می کنند و پول نگرانی نیست ، استفاده کنید و ادامه دهید و از آنها استفاده کنید. اما به هیچ وجه لازم نیست.

اگر می خواهید پیش بروید و از پپتیدها استفاده کنید ، به پپتیدهای سیگنالینگ ، از جمله پپتیدهای مس ، پایبند باشید. من جزئی از NIOD CAIS هستم زیرا در گذشته از آن استفاده می کردم و نتایج خوبی کسب کردم و 1٪ Buffet معمولی + پپتیدهای مس زیرا شما چندین پپتید بدزدید.

من با پپتیدهای مهارکننده آنزیم (فقط به این دلیل که گران ترند) و پپتیدهای انتقال دهنده عصبی اذیت نخواهم کرد. ممکن است کمی کار کنند اما اگر واقعاً جایگزین بوتاکس بودند ، دیگر هیچ کس پیشانی چروکیده نخواهد داشت.

خط پایین

پپتیدها نباید کار کنند اما به نوعی کار می کنند (حداقل بعضی از آنها). من توصیه می کنم در حال حاضر به پپتیدهای سیگنال چسبیده تا بیشترین بهره را از سود خود ببرید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>