چگونه می توان از رتینول بیشترین استفاده را برد (حتی اگر پوست حساس دارید)

8 روش برای استفاده بیشتر از رتینول - حتی اگر پوست حساسی دارید

این فقط آنچه شما استفاده می کنید نیست. نحوه استفاده شماست

رتینول مصرف کنید. این استاندارد طلای ضد پیری است. این باعث افزایش تولید کلاژن ، کاهش چین و چروک و حتی درمان آکنه می شود! شما عصبانی می شوید که از آن استفاده نمی کنید.

اما اگر از آن به اشتباه استفاده کنید ، این نیز کارایی نخواهد داشت. از آن بدتر ، ممکن است صورت شما را به یک آشفتگی قرمز پوسته پوسته تبدیل کند.

بنابراین چگونه می توان از آن درست استفاده کرد؟ در اینجا 8 ترفند اثبات شده علمی برای استفاده بیشتر از رتینول (و سایر اشکال ویتامین A) آورده شده است:

PS: آنها حتی اگر پوست حساس داشته باشید نیز کار می کنند.

1. آن را مخفی نگه دارید

ما انسانها خواهان آفتاب و موهای تازه هستیم. رتینول از آنها متنفر است. هرگاه در معرض نور و هوا قرار گیرد ، به آرامی مقداری از اثر خود را از دست می دهد. در عرض چند هفته کوتاه ، بی فایده می شود. به همین دلیل باید لوله ها و بطری های مات و محکم در هوا را انتخاب کنید که آن را از دید دشمنان پنهان نگه دارد. آنها تا زمانی که به آخرین قطره نرسیدید ، آن را موثر نگه می دارند.

مربوط: چرا نباید محصولات رتینول بسته بندی شده در شیشه را خریداری کنید

2. آن را فریز کنید

دیگر دختران ، سرم های با ارزش رتینول خود را در حمام ذخیره نکنید. گرما باعث می شود رتینول سریعتر خراب شود. اگر می خواهید دوام بیاورد (و حدس می زنم شما هم ماندگار باشید) ، بطری های خود را مانند اتاق خواب تهویه مطبوع خود در جایی تاریک و تازه نگه دارید. یا یخچال ها. بله ، این نیز کار می کند.


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست ضد پیری مبارزه می کنید که چین و چروک ها را کاهش می دهد ، چهره را روشن می کند و ظاهر جوانتری به شما می دهد؟ برای شروع “بهترین برنامه مراقبت از پوست ضد پیری” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


3. از آن در شب استفاده کنید

یادت باشه وقتی گفتم رتینول و نور به خوبی با هم سازگار نیستند؟ با استفاده از کرم ضد آفتاب می توانید از این طریق دور شوید. اما اگر با درخواست مجدد مذهبی نیستید ، دردسر خود را نجات دهید و شب از آن استفاده کنید.

مربوط: چه موادی در شب بهتر استفاده می شود؟

4. کوچک را شروع کنید

وقتی دویدن را شروع می کنید ، با ماراتن شروع نمی کنید. شما یک مایل می دوید ، سپس دو ، سپس سه. شما در حال بالا رفتن هستید تا به بدن خود فرصت دهید تا به حجم کار بیشتری عادت کند. در مورد رتینول نیز همین طور است. هنگامی که برای اولین بار از آن استفاده می کنید ، می تواند بسیار خشن باشد و پوست شما را قرمز و لکه دار کند. بهترین راه برای جلوگیری از تحریک این است که یک یا دو بار در هفته با غلظت کم شروع کنید و به تدریج دوز و دفعات آن را افزایش دهید.

مربوط: از کدام قدرت رتینول باید استفاده کنید؟

پیتر توماس روت رتینول تزریق PM شب سرم 01

5. یک نخود کافی است

من می دانم که شما می خواهید سریع از شر آن چین و چروک ها خلاص شوید ، اما خود را تحریک نکنید. مقدار صورت نخود برای صورت کافی است. واقعاً با رتینول ، مقدار کمتر بیشتر می شود.

مربوط: چه مقدار از هر محصول مراقبت از پوست را باید استفاده کنید؟

6. از سایر مواد پرقدرت یا تحریک کننده خودداری کنید

بهترین ستاره های مراقبت از پوست – می دانید ویتامین C و اسید گلیکولیک – نیز می توانند خشن و تحریک کننده باشند. اگر پوستی کاملاً مقاوم دارید ، ممکن است بتوانید از آنها با هم استفاده کنید.

اگر پوست حساسی دارید یا تازه وارد رتینول هستید ، باید به پوست خود زمان دهید تا با بار اضافی سازگار شود. یعنی استفاده از آنها در شبهای متناوب.

اگر حتی این خیلی زیاد است ، ممکن است بخواهید مدتی یک سوپراستار را از برنامه مراقبت از پوست خود خارج کنید. وقتی پوست به رژیم جدید عادت کرد ، همیشه می توانید آن را برگردانید.

مربوط: 5 ستاره ضد پیری که باید در برنامه مراقبت از پوست خود بگنجانید

medik8 رتینول 6 TR 01

7. روال مراقبت از پوست خود را تغییر دهید

حتی اگر همه نکات بالا را رعایت کنید ، باز هم رتینول می تواند مشکلی ایجاد کند. ممکن است پوست شما را خشک کرده یا تحریک کند. اگر هر روز با دوز زیادی شروع کنید ، اما اگر پوست شما از طرف حساس باشد ، خطر وجود دارد.

به همین دلیل آمادگی پرداخت می شود. رتینول خود را با یک مرطوب کننده غنی و پر از مواد تسکین دهنده پیگیری کنید که هم اثرات خشک کنندگی و هم تحریک کننده آن را خنثی می کند.

بهترین انتخاب ها:

8. محصولات با زمان آزاد را انتخاب کنید

اگر پوست حساسی دارید ، بهترین شرط شما این است که به سراغ یک محصول رتینول با زمان آزاد بروید. آزاد شدن زمان به این معنی است که رتینول بیش از یک باره در یک دوره چند ساعته به آرامی به پوست شما منتقل می شود.

بهترین انتخاب ها:

خط پایین

شما می توانید از رتینول نهایت استفاده را ببرید و آن چین و چروک های مزاحم را کاهش دهید – حتی اگر پوست حساسی دارید. ترفند این است که از کوچک شروع کنید ، از محصولاتی که ملایم هستند استفاده کنید و از سرم های خود به خوبی مراقبت کنید تا قبل از زمان خود خراب نشوند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>