چگونه می توان از جوش های سر سفید خلاص شد: علل و روش های درمانی

از جوش های سر سفید جلوگیری کرده و خلاص شوید

چگونه از شر جوش های سر سفید خلاص می شوید؟

آنها بدترین نوع آکنه برای مقابله نیستند. آنها به اندازه جوش های قرمز خشمگین ملتهب یا به اندازه جوش های سرسیاه تیره ملتهب نیستند ، اما این بدان معنا نیست که آنها را روی پوست خود می خواهید.

خبر خوب: درمان جوش های سر سفید آسان است (و بدون هیچ گونه جوش زدن نیز!).

در اینجا چگونگی پیشگیری و درمان جوش های سفید پوستی یکبار برای همیشه آمده است:

جوش های سر سفید چیست؟

جوش های سر سفید یکی از رایج ترین انواع آکنه است. کومدون های بسته نیز شناخته می شوند ، آنها بزرگ شده اند ، نوک سفید دارند و به صورت خود به خود و یا به صورت خوشه ای رخ می دهند. آنها اغلب ملتهب می شوند.

مربوط: جوش های سرسیاه در مقابل جوش های سر سفید در مقابل جوش ها: تفاوت چیست؟

چه عواملی باعث ایجاد جوش های سر سفید می شوند؟

مانند انواع آکنه ، جوش های سر سفید نیز هنگامی که پوست شما بیش از حد سبوم تولید می کند شروع به تشکیل می کنند. مقصر این امر هورمونهای نوسان دهنده (آه ، شادی های زن بودن) ، آلاینده ها و انواع خاصی از داروها باشید.

سبوم اضافی در منافذ پوست گیر می کند ، جایی که با باکتری ها و سلول های مرده پوست مخلوط می شود. این مخلوط غلیظ منافذ پوست را مسدود کرده و آنها را بزرگتر می کند. با این حال ، به جای فوران در سطح (مانند جوش) ، a سر سفید در زیر اپیدرم محبوس می ماند – از این رو رنگ آنها.

مربوط: همه چیزهایی که باید درباره Sebum بدانید (چرا که این دشمن پوست شما نیست)


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که باعث از بین رفتن روغن اضافی ، آکنه و جوش های سر سفید می شود ، می جنگید؟ برای شروع کار برگه ترفند رایگان “بهترین برنامه مراقبت از پوست برای پوست چرب” را در زیر بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


سر سفیدها در مقابل میلیا: تفاوت چیست؟

جوش های سر سفید بسیار شبیه دانه های میلیا هستند. هر دو برجستگی های کمی برجسته روی سطح پوست شما دارند.

اما ، سه تفاوت اساسی وجود دارد:

  1. علت: دانه های میلیا هنگامی اتفاق می افتد که کراتین در فولیکول محبوس شود و یک کیست کوچک و ملتهب در زیر لایه بالایی پوست شما ایجاد کند. جوش های سر سفید در اثر سبوم بیش از حد حبس شده در منافذ ایجاد می شود.
  2. محل: سر سفید می تواند در همه جا ظاهر شود. دانه های میلیا معمولاً در اطراف ناحیه چشم ایجاد می شوند.
  3. طول عمر: جوش های سر سفید در عرض 4 هفته ناپدید می شوند. دانه های میلیا هفته ها یا حتی ماه ها در اطراف آویزان می شوند!

مربوط: چگونه می توان از بذرهای میلیلیا جلوگیری و درمان کرد

پاک کننده آبرسان سیرو

چگونه می توان از جوش های سر سفید خلاص شد

1. برای جلوگیری از گرفتگی منافذ پوست ، پوست خود را تمیز کنید

جوش سر سفید هنگام مسدود شدن منافذ پوست اتفاق می افتد. شما همیشه نمی توانید از تولید بیش از حد سبوم جلوگیری کنید ، اما می توانید آرایش ، آلاینده ها و تمام ترکه هایی را که در طول روز روی پوست شما رسوب می کنند قبل از اینکه به راحتی در منافذ پوست قرار بگیرند ، از بین ببرید.

برای یافتن بهترین نوع پاک کننده برای نوع پوست خود ، این راهنمای سریع را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که پاک کننده شما از قدرت کافی برای از بین بردن هر گونه اثری از آلودگی و آلودگی برخوردار است ، در عین حال به قدری ملایم است که باعث تحریک و خشکی پوست نمی شود.

اگر بعد از تمیز کردن پوست احساس سفتی کردید یا روی پد پنبه ای ردی از آرایش پیدا کردید ، پاک کننده خود را عوض کنید. این وظیفه خود را درست انجام نمی دهد.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: چگونه بهترین پاک کننده را برای نوع پوست خود انتخاب کنیم

سرم شب گلیکولیک فیل مست tlc framboos

2. برای رفع انسداد منافذ پوست را لایه برداری کنید

جوش های سر سفید نوعی سالیسیلیک اسید (BHA) است. برخلاف سایر لایه بردارها (اسکراب ها و اسید گلیکولیک) ، سالیسیلیک اسید محلول در روغن است. این یعنی چی؟!

در حالی که لایه بردارهای دیگر فقط سطح پوست شما را لایه برداری می کنند ، اسید سالیسیلیک نیز در داخل منافذ پوست قرار می گیرد (درست همان جایی که جوش های سر سفید وجود دارد!)، تمام اسلحه هایی را که به شما آکنه می دهد از بین ببرید.

اگر پوست شما مستعد آکنه است ، من به شما توصیه می کنم از اسید سالیسیلیک هر شب (بلافاصله پس از تمیز کردن) استفاده کنید تا مطمئن شوید که منافذ پوست همیشه تمیز و عاری از اسلحه هستند.

برای انواع دیگر پوست ، سالیسیلیک اسید را در دسترس داشته باشید تا زمانی که دسته ای از جوش های سرسیاه روی پوست شما ظاهر می شود. می توانید از آن در سراسر صورت خود استفاده کنید (اگر از لایه بردار دیگری استفاده نمی کنید) یا فقط در ناحیه آسیب دیده.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: چرا اسید سالیسیلیک برای پوست بدون لکه مهم است

انتخاب پائولا تقویت کننده اسید آزلاییک در مقابل سوسپانسیون اسید آزلاییک معمولی

3. لکه های سفید سرسخت را با اسید آزلاییک درمان کنید

برای بیشتر افراد ، لایه برداری منظم برای جلوگیری و خلاص شدن از شر جوش های سرسیاه بیش از اندازه کافی است.

اما ، اگر با بسیاری از آکنه ها روبرو هستید یا جوش های سر سفید سرتان بسیار لجباز است ، اسید آزلاییک را به برنامه روزانه خود اضافه کنید.

این اسید که به طور طبیعی وجود دارد با سرعت بخشیدن به گردش سلول (یعنی روند لایه برداری طبیعی پوست) عمل می کند. این به خصوص برای درمان آکنه در پوست حساس و خلاص شدن از انواع برجستگی ها ، شامل جوش های سر سفید ، بسیار مفید است.

تنها مشارکت؟ بافت ضخیم و بسیار ناخوشایند آن است. اگر بتوانید آن را تحمل کنید ، نتیجه خواهید دید.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: آیا اسید آزالیک بهترین روش درمان آکنه ، روزاسه و لکه های تیره است؟

چقدر طول می کشد تا جوش های سر سفید از بین بروند؟

مراقبت از پوست یک شبه کار نمی کند. معمولاً حدود 4 هفته طول می کشد، به خصوص اگر تعداد زیادی آکنه / جوش های سفید برای از بین رفتن جوش های سر سفید دارید. ادامه بده هرچه ثبات بیشتری داشته باشید ، زودتر نتایج را مشاهده خواهید کرد.

خط پایین

جوش های سر سفید فقط نوع دیگری از آکنه است. ساده ترین و سریعترین راه پیشگیری و درمان آنها تمیز کردن پوست و لایه برداری با اسید سالیسیلیک است. اگر این به تنهایی جواب نداد ، Azelaic Acid را به مخلوط اضافه کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>