چگونه محصولات خود را مانند یک حرفه ای لایه بندی کنیم

آیا شما محصولات مراقبت از پوست خود را به ترتیب صحیح استفاده می کنید؟ * خراش سر *

مراقبت از پوست در گذشته بسیار آسان بود. پاک کردن لحن مرطوب کردن از در بیرون برو

اکنون بدون ضد آفتاب نمی توانید از خانه خارج شوید. و یک یا دو سرم آنتی اکسیدان. به علاوه ، یک لایه بردار. و … حالا چه چیزهایی لازم است ؟!

روال مراقبت از پوست شما هر لحظه طولانی می شود. اما چگونه همه این محصولات در کنار هم قرار می گیرند؟ مثل اینکه ، اول باید با سرم یا مرطوب کننده همراه باشید؟ تونر یا لایه بردار؟ آیا حتی مهم است ؟!

بله – و مقدار زیادی نیز. ویتامین C یا رتینول اگر مجبور نباشد از طریق 5 لایه از محصولات برای رسیدن به آن مبارزه کند ، خیلی سریعتر وارد پوست می شود.

در اینجا دستورالعمل مناسب مراقبت از پوست برای استفاده بهینه از لوسیون ها و معجونهای شما وجود دارد:

سفارش معمول مراقبت از پوست

1. پاک کننده

قبل از استفاده از محصولات مراقبت از پوست ، باید همه مواردی را که باعث می شود عبور از پوست شما دشوار شود ، از بین ببرید. کارهای روزمره خود را با یک تمیز کننده ملایم شروع کنید آلودگی ها ، روغن ، آرایش و سایر ناخالصی ها را از بین می برد که در طول روز (و شب) روی پوست شما جمع شده است. نکته اصلی این است که یکی را انتخاب کنید که احساس سفتی در پوست شما ایجاد نکند. این علامتی است که پاک کننده مانع محافظتی شما شده است.

مربوط: چگونه می توان پاک کننده مناسب نوع پوست خود را انتخاب کرد

2. لایه بردار (هر شب دیگر)

شما می دانید چه چیز دیگری از نفوذ رتینول و شرکت در اعماق پوست شما جلوگیری می کند؟ همه آن سلولهای مرده که روی سطح پوست شما جمع می شوند. با یک لایه بردار خوب از شر آنها خلاص شوید. و نه ، منظورم اسکراب نیست. لایه برداری شیمیایی راهی برای رفتن به اینجا است. این لایه بردارها “چسبی” را که سلولهای پوست را به هم نگه می دارد حل می کنند ، بنابراین می توانند پوست آنها را نرم و لطیف ، روشن و نرمتر نشان دهد. اما هر شب از آنها استفاده نکنید! دو یا سه بار در هفته بیش از حد کافی است.

مربوط: چگونه مواد لایه بردار مناسب برای نوع پوست خود انتخاب کنیم


نمی دانید کدام محصولات مراقبت از پوست را می توانید با هم مخلوط کرده و کدام یک دیگر را غیرفعال کنید؟ صفحه ترفند “How To Layer Actives Like A Pro” رایگان خود را بارگیری کنید تا از محصولات مراقبت از پوست خود بیشترین بهره را ببرید:


3. تونر

این مرحله کاملاً غیرضروری است ، اما ، من می دانم که بسیاری از شما دوست دارید از یک تونر استفاده کنید. یک نوع خوب پوست را آبرسانی می کند و از چروک زودرس جلوگیری می کند. می توانید قبل از لایه برداری از آن استفاده کنید ، مخصوصاً اگر دارای بافتی روان باشد. اما من ترجیح می دهم قبل از استفاده از هر چیز دیگری ، بوم خود را تا حد ممکن تمیز کنم.

مربوط: آیا تونر واقعاً لازم است؟

4. محصولات تجویزی

اگر پزشک برای شما دارو تجویز کرده است (فکر کنید ترتینوئین یا هیدروکینون باشد) ، اکنون از پوست کاملاً تمیز استفاده کنید. آن مواد فعال نیاز به نفوذ عمیق به پوست دارد تا هر مشکلی برطرف شود شما با سر و کار دارید تنها استثنا؟ اگر فکر می کنید این مواد برای پوست شما بسیار سخت هستند و باعث لایه برداری ، پوسته پوسته شدن و قرمزی شدید می شوند ، می توانید آنها را بعد از مرطوب کننده استفاده کنید. بله ، شما تأثیر آنها را کم می کنید. اما این همان چیزی است که باعث تحمل بیشتر آنها در برابر پوست شما می شود. هنگامی که پوست شما به داروهای خشن عادت کرد ، همیشه می توانید سفارش را معکوس کنید.

مربوط: 3 دلیل برای استفاده از رتینوئیدها

5. سرم

سرم ها اسب کار مراقبت از پوست هستند. آنها حاوی غلظت بیشتری از مواد فعال نسبت به مرطوب کننده ها هستند ، بنابراین قادر به این کار هستند کمبود آب ، چین و چروک ، لکه های آفتاب و هر چیز دیگری را که با آنها سر و کار دارید بهتر و سریعتر درمان کنید. آنها بافت نازک تری دارند ، بنابراین هرچه زودتر آنها را استفاده کنید ، بهتر است. آنها را بالای مرطوب کننده ها قرار دهید و احتمال اینکه نتوانند به پوست شما برسند وجود دارد.

مربوط: چرا باید یک سرم به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید

6. کرم دور چشم

یک اقدام غیرضروری دیگر که از روی عادت انجام می دهید. ناحیه چشم به مواد خاصی احتیاج ندارد ، بنابراین مرطوب کننده صورت بدون عطر Fave شما این کار را می کند. اگر می خواهید از کرم دور چشم جداگانه استفاده کنید ، ابتدا آن را استفاده کنید. آن کمک می کند ناحیه زیر چشم را مرطوب ، صاف و روشن نگه دارید.

مربوط: آیا شما واقعاً به کرم دور چشم احتیاج دارید

7. مرطوب کننده

یک مرطوب کننده رطوبت و سایر محصولات مراقبت از پوست را که تازه استفاده کرده اید قفل می کند ، افزایش کارایی آنها. به همین دلیل استفاده از دوام آن منطقی است. به علاوه ، از بین تمام محصولات مراقبت از پوست شما (ضد آفتاب ها مستثنی نیست!) ، مرطوب کننده ها ضخیم ترین بافت را دارند. هر چیزی که در بالای آن قرار دهید برای رسیدن به پوست شما مبارزه خواهد کرد.

(PS اگر پوستی بسیار چرب دارید ، ممکن است به هیچ وجه به مرطوب کننده نیازی نداشته باشید. یک ضد آفتاب مرطوب کننده در AM و یک سرم آبرسان در شب می تواند برای شما کافی باشد).

مربوط: آیا همه به مرطوب کننده نیاز دارند؟

8. ضد آفتاب

ضد آفتاب همیشه باید آخرین چیزی باشد که صبح روی پوست خود می گذارید (خوب ، قبل از آرایش!). چرا؟ دانشمندان اینگونه آزمایش می کنند. ضد آفتاب دارو است. این شما را از آسیب UV و ایمنی دور نگه می دارد از چین و چروک ، لکه های آفتاب و سرطان جلوگیری می کند. از آن استفاده کنید همانطور که برای آن منظور شده است.

مربوط: چگونه می توان اثر ضد آفتاب را تقویت کرد

Rules of Layering لایه لایه

می دانم چه فکری می کنید: «گیو ، این همه محصول را کنار گذاشته ای. اسانس ها به کجا می روند؟ و ماسک ملحفه ای چطور؟ و ماسک های سفالی؟ ارغ! “

بله می شنوم محصولات مراقبت از پوست بیش از حد زیاد است که بتوان همه آنها را در اینجا ذکر کرد. مخصوصاً به این دلیل که شما به همه آنها احتیاج ندارید. من به ندرت بیش از 4 مرحله ، هر دو صبح و شب انجام می دهم.

من بیشتر قانع نیستم ، بهتر. در صورت وجود ، هرچه چیز بیشتری روی پوست خود قرار دهید ، احتمال تحریک یا شکستگی بیشتر می شود.

اما اگر می خواهید مسافت بیشتری را طی کنید و از چیزی استفاده کنید که من در اینجا به آن اشاره نکرده ام ، دانستن قوانین مربوط به سفارش معمول مراقبت از پوست ، ارزش آن را دارد:

  1. قانون بافت: با سبک ترین محصول در بافت شروع کنید و تا سنگین ترین بافت پیشرفت کنید. بافت های سنگین (فکر می کنم مرطوب کننده ها) سدی ایجاد می کنند که عبور از آن برای هر چیزی که در بعدی قرار می دهید دشوار است.
  2. قوانین فعالین: اگر از محصولات تجویزی ، رتینول ها ، ویتامین C ، روشن کننده های پوست یا مواد لایه بردار استفاده می کنید ، آنها را تا آنجا که ممکن است به پوست تازه تمیز شده بزنید. اگر ویتامین C لایه 5 باشد که روی پوست خود می گذارید ، نمی تواند نفوذ کند (به همین دلیل من کارهای روزمره مینیمال را دوست دارم …).

اکنون قوانین را می دانید ، از قضاوت خود استفاده کنید. اگر سرم شما دارای بافتی سبک و تقریباً روان است و محصول تجویز شده شما یک کرم غنی است ، پس استفاده از سرم منطقی است. اما اگر هر دو دارای بافت سبک هستند ، ابتدا از یکی از مواد فعال مفید استفاده کنید.

این کمک می کند تا مراقبت از پوست شما ساده باشد. من از تونر ، کرم دور چشم یا لایه اضافی که نیازی به آن ندارم استفاده نمی کنم. اگر دو سرم آنتی اکسیدان دوست داشته باشم ، به جای اینکه سعی کنم همه چیز را در آن جای دهم ، از آنها در روزهای متناوب استفاده می کنم.

مراقبت از پوست استفاده از همه محصولات نیست. این در مورد استفاده از آنچه برای شما مفید است است. به ترتیب درست

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>