چگونه آکنه های قارچی را درمان کنیم – زیبا با مغز

چگونه آکنه قارچی را درمان کنیم و از بروز آن جلوگیری کنیم

آیا برای خلاص شدن از شر آکنه خود همه چیز را امتحان کرده اید اما هیچ مشکلی ندارد؟

ممکن است اصلاً آکنه نداشته باشید.

به هر حال نوع سنتی آکنه نیست که توسط باکتری ایجاد می شود. در اینجا بیشتر قارچ مقصر است.

و شما می دانید که چه اتفاقی می افتد که شما با آکنه های قارچی مانند آکنه های باکتریایی رفتار می کنید؟ آکنه شما بدتر می شود ، همین است.

متأسفانه ، این دو شرایط بسیار شبیه به هم هستند ، حتی گاهی پزشکان این دو را اشتباه می گیرند! میدونم…

اگر فکر می کنید با آکنه های قارچی روبرو هستید ، این راهنمای سریع به شما می گوید که چگونه می توانید آن را تشخیص دهید ، درمان کنید و از بازگشت آن جلوگیری کنید (به علاوه ، چه محصولاتی برای مراقبت از پوست ایمن هستند و استفاده از آنها در هنگام مقابله با قارچ ایمن نیست) آکنه):

آکنه قارچی چیست؟

نام علمی Pityrosporum Folliculitis است. لقب مالاسزیا فولیکولیت. دوستان و دشمنان آن را آکنه قارچی می نامند. اما دوست دارم آن را “درد در الاغ” بنامم. واقعاً همین است ، مگر نه؟

آکنه قارچی یک است شکستگی آکنه مانند خارش دار که شبیه برجستگی های کوچک قرمز کومدون نزدیک است. این معمولاً در مناطقی ظاهر می شود که کامیون سبوم تولید می کنند ، مانند منطقه t و عقب.

مربوط: هر آنچه در مورد Sebum باید بدانیدچه عواملی باعث ایجاد آکنه قارچی می شوند؟

مالاسزیا نوعی قارچ است که روی پوست همه زندگی می کند (بخشی از میکرو بیوم پوست سالم شماست) و از سبوم تغذیه می کند. این طبیعی است.

مشکلات از زمانی شروع می شود که مالاسزیا مقدار زیادی سبوم می خورد ، از کنترل خارج می شود. در اینجا چیزی است که شما را در معرض خطر وقوع قرار می دهد:

 • بیماری های خاص (دیابت ، بیماری هوچکین ، اختلالات تغذیه ای ، گیرندگان پیوند و نقص ایمنی)
 • هوای گرم و مرطوب
 • محصولات مراقبت از پوست غنی از روغن
 • بارداری
 • استفاده طولانی مدت از آنتی بیوتیک (معمولاً موادی که برای درمان آکنه باکتریایی به شما می دهند!)
 • فشار
 • عرق

مربوط: در دوران بارداری از چه موادی برای مراقبت از پوست خودداری کنید؟

چگونه تشخیص دهیم آکنه قارچی دارید

بنابراین ، چگونه می توان تشخیص داد که به جای آکنه باکتریایی ، آکنه قارچی دارید؟ در اینجا سه ​​نشانه هشدار دهنده وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

 1. شما بزرگسال هستید: هر کسی ممکن است به آکنه قارچی مبتلا شود ، اما این بیماری بیشتر در افراد 20 تا 30 ساله دیده می شود.
 2. هیچ کاری جواب نمی دهد: شما همه داروهای کلاسیک ضد آکنه را امتحان کرده اید ، اما این جوش های سرسخت نمی توانند از بین بروند!
 3. همه چیز شما را می شکند: حتی تونرهای سبک و مرطوب کننده های ملایم. شما به جایی رسیده اید که حتی از امتحان یک محصول جدید مراقبت از پوست می ترسید زیرا می دانید که این باعث جوش های بیشتر شما خواهد شد.
 4. Papules و pustules: به نظر می رسد آکنه قارچی است. چرک داخل آن سفید / زرد به نظر می رسد.

اگر شک دارید که با آکنه قارچ روبرو هستید ، برای تشخیص صحیح به پزشک مراجعه کنید. به پزشک خود بگویید که یک چرک با عصاره کومدون خارج کرده و چرندات داخل آن را بررسی کند

این فوق العاده مهم است. اکثر پزشکان فقط روی سطح پوست نمونه برداری می کنند. اگر مالاسزیا در منافذ مخفی شده باشد ، این نمونه برداری سطحی آن را تشخیص نمی دهد و پزشک احتمالاً شما را برای آکنه باکتریایی معالجه می کند!

در صورت بروز آکنه قارچی از چه مواردی باید خودداری کنید

وقتی نوبت به آکنه قارچ می رسد ، آنچه شما استفاده نمی کنید به همان اندازه مورد استفاده شما مهم است (اگر نه بیشتر). به نظر می رسد که این باگر ناخوشایند شعله ور شده و بدون توجه به آنچه روی پوست خود می گذارید ، به شما کمک می کند.

اولین قدم این است که از شر هرگونه محصول مراقبت از پوست که باعث بدتر شدن آکنه های قارچی می شود ، خلاص شوید. این بدان معنی است که هر چیزی با (هشدار داده شود – این یک لیست loooooong است!):

 • اسیدهای آمینه (فقط در صورت جفت شدن با اسیدهای چرب)
 • پراکسید بنزوئیل (می تواند پوست را خشک کند ، به گسترش مالاسزیا کمک می کند)
 • استرها (آنها ترکیبی از اسید چرب + الکل هستند ؛ در -AT پایان می یابد ؛ برای مثال ، ایزوپروپیل پالمیتات ، گلیسیریل استئارات و غیره)
 • اسیدهای چرب (لوریک ، لینولئیک ، لینولنیک ، میریستیک ، اولئیک ، پالمتیک ، استئاریک)
 • گالاکتومیس
 • روغنهای هیدروژنه (آنها حاوی اسیدهای چرب هستند)
 • روغنها (آنها حاوی اسیدهای چرب هستند – فقط 3 مورد استثنا در این قانون وجود دارد که در زیر ذکر شده است)
 • پلی سوربات ها (حدس زده اید ، آنها اسیدهای چرب دارند)

اساساً ، اگر اسیدهای چرب داشته باشد – می دانید ، چیزهای خوبی که به بهبود پوست خشک کمک می کند – برای شما دور از ذهن است. و این 90٪ محصولات مراقبت از پوست موجود در بازار را حذف می کند. اسیدهای چرب در رطوبت رسانی بسیار خوب عمل می کنند ، همه جا هستند!

مربوط: بنزوئیل پراکسید: دوست یا دشمن برای پوست شما؟

آنچه شما می توانید هنگام آکنه قارچی استفاده کنید

اخم نکن هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید استفاده کنید. کنایه از این است که بسیاری از آن مصنوعی است. بله ، موارد “ناخوشایند” که تیپ طبیعی دوست دارد از آنها شکایت کند ، برای شما محافظ پوست است. برو فیگور! در اینجا آنچه شما می توانید استفاده کنید:

این بهتر است ، نه؟

مربوط: آیا واقعا روغن معدنی برای پوست مضر است؟

بهترین محصولات مراقبت از پوست برای آکنه قارچی کدامند؟

صبر کن ، واقعاً فکر نمی کردی می خواهم به تو راهروی مراقبت از پوست را فقط برای محصولات ضد آکنه قارچی بزنم ، درست است؟ در اینجا انتخاب های من در هر گروه وجود دارد:

پاک کننده ها:

 • کف پاک کننده حرارتی Avene Eau (20.00 دلار): موجود در Dermstore
 • لوسیون پاک کننده Avene Extremely Gentle (24.00 دلار): موجود در Dermstore
 • آب میسلار Bioderma Sensibio H20 (10.80 پوند): در Dermstore و Feel Unique موجود است

EXFOLIANTS:

 • مایع Power Blackhead Cosrx BHA (22.00 پوند): در iHerb ، Ulta و Yes Style موجود است
 • Stratia Soft Touch AHA (14.00 پوند): موجود در استراتیا
 • پد های Stridex (3.97 دلار): در آمازون و iHerb موجود است

سرم ها:

مرطوب کننده ها:

 • Avene Tolerance Extreme Emulsion (10.12 پوند): موجود در Dermstore
 • Dr Jart + مرطوب کننده مرطوب کننده آب قطره آب (36.00 دلار): موجود در Sephora
 • کرم اصلی شفابخش Eucerin (12.46 پوند): در iHerb و Walmart موجود است

روغن ها:

ضد آفتاب ها:

 • Bioré UV Perfect Milk SPF 50+ PA ++++ (7.09 £): موجود در آمازون
 • Cotz Face Natural Tint SPF 40 (23.99 دلار): در Ulta موجود است
 • EltaMD UV Clear Broad Spectrum SPF 46 (33.00 دلار): در درمستور و والمارت موجود است

اگر به دنبال نمونه کارهای روزمره مراقبت از پوست هستید که برای آکنه های قارچی ایمن و موثر باشد ، این مقاله را در Simple Skincare Science بررسی کنید.


آیا به دنبال حتی بیشتر محصولات مناسب برای آکنه های قارچی هستید؟ برای عضویت در خبرنامه من و دریافت “بهترین محصولات لیست آکنه قارچی” بر روی تصویر زیر کلیک کنید.


چگونه آکنه قارچی را درمان کنیم

یک روال خوب مراقبت از پوست برای جلوگیری از بدتر شدن این شکستگی مهم است و پس از از بین بردن قارچ ، از بازگشت آن جلوگیری کنید. اما ، فقط مراقبت از پوست به تنهایی می تواند انجام دهد.

اگر مخمری دارید که بد رفتاری دارد ، برای از بین بردن آن به ضد قارچ احتیاج دارید. شما در اینجا چند گزینه دارید اما من نمی خواهم به آنها بپردازم.

چرا که نه؟ از آنجا که حتی اگر برخی از این داروهای ضد قارچ به صورت OTC موجود است ، به نظر من بهتر است که به پزشک مراجعه کرده و از طرف آنها تجویز شود. یک پزشک قادر خواهد بود که درمان مناسب ضد قارچ را برای شما تجویز کرده و نحوه صحیح استفاده از آن را به شما بگوید. به علاوه ، بسیاری از داروهای ضد قارچ مملو از اسیدهای چرب ، پلی سوربات ها و سایر مواردی است که باعث بدتر شدن آکنه های قارچی می شود. 🙁

راه حل های طبیعی برای آکنه های قارچی نیز وجود دارد ، اما اینها مشکل هستند. اکثر محصولات به اندازه کافی از این عصاره های طبیعی برخوردار نیستند و ساخت خودتان همیشه ایده آل نیست. مشکلی که در مورد مواد طبیعی وجود دارد این است که ترکیب آنها (و مقادیر خوبی که می تواند آکنه های قارچی را از بین ببرد) بسته به محل رشد ، آب و هوا ، شرایط خاک و غیره متفاوت است.

مربوط: 5 روش درمانی طبیعی که برای بهبود آکنه های قارچی موثر هستند

خط پایین

به نظر می رسد آکنه های قارچی شبیه آکنه های باکتریایی است ، اما درمان آن پیچیده تر است. نکته اصلی این است که از مصرف هر چیزی با اسیدهای چرب در برنامه مراقبت از پوست خود جلوگیری کنید (آنها فقط هیولا را تغذیه می کنند!) و یک ضد قارچ به آن اضافه کنید تا از شر آن خلاص شوید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>