چرا برای یک پوست چرب و مستعد آکنه ضروری است

سالیسیلیک اسید بهترین لایه بردار برای پوست های چرب

کاش از نوجوانی در مورد اسید سالیسیلیک اطلاعاتی داشتم.

در آن زمان ، ساعتها وقت صرف کردم آزار دهنده صورتم را مالش دهم و جوش های آن را با خمیر دندان خشک کنم (من در یک ماگ خواندم که کار کرد …) و سپس تعجب کردم که چرا پوست من بهم ریخته است.

سالیسیلیک اسید به کمک شما آمده است. این جوش ها را از صورت من لگد می زد. قرمزی را تسکین داد. چهره ام را روشن کرد.

در اصل این یک ابرقهرمان برای انواع پوست های چرب است. ابرقدرت های آن در اینجا آمده است:

اسید سالیسیلیک چیست؟

سالیسیلیک اسید نام ابرقهرمان Beta Hydroxy Acid (یا به اختصار BHA) است.

(PS همه اسیدهای بتا هیدروکسی اسید سالیسیلیک نیستند. اما SA تنها BHA است که در دنیای مراقبت از پوست استفاده می شود. متوجه شدید؟).

سالیسیلیک اسید به طور طبیعی در پوست درخت بید یافت می شود ، اما نوع مورد استفاده در لوسیون ها و معجون های شما معمولاً در آزمایشگاه ساخته می شود. مشکلی نداره بدون آسیب رساندن به پوست ، هزینه ها را کاهش می دهد.


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که باعث از بین بردن درخشش ، جوش ها و جوش های سرسیاه می شود ، می جنگید؟ برای شروع کار ، صفحه رایگان “بهترین برنامه مراقبت از پوست برای پوست چرب” را بارگیری کنید (این شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب):


اسید سالیسیلیک چه کاری برای پوست انجام می دهد؟

سالیسیلیک اسید چند وظیفه ای است. در اینجا همه آنچه برای پوست شما انجام می شود وجود دارد:

1. اسید سالیسیلیک باعث لایه برداری پوست (و منافذ پوست) می شود

من می دانم که همه شما می خواهید از اسید گلیکولیک استفاده کنید زیرا این یک فوق ستاره ضد پیری است ، اما اگر پوست چربی دارید ، اسید سالیسیلیک گزینه بهتری است.

چرا؟ محلول در روغن است. در حالی که اسید گلیکولیک (و تمام خواهر و برادرهای AHA آن) فقط باعث لایه برداری از سطح پوست می شود ، اسید سالیسیلیک قادر است از سد چربی پوست خود عبور کرده و وارد منافذ پوست شوید.

به محض ورود به آن ، اسید سالیسیلیک سریعاً استفاده کنید همه تلخه ها را از بین می برد ، مانند سبوم اضافی و سلول های مرده ، که آنها را مسدود می کند قبل از اینکه در جوش ها بیرون بیایند.

توانایی آن در لایه برداری منافذ از درون باعث می شود که در درمان جوش های سرسیاه (و جوش های سر سفید) طرفدار داشته باشد. در حالی که نوارهای منافذ فقط سرهای سیاه رنگی را که به سطح پوست شما رسیده اند از بین می برند ، اسید سالیسیلیک نیز از بدن آنها ، که در داخل منافذ پوست شما پنهان شده اند ، خلاص می شود و فقط منتظر فرصت بعدی می ماند تا جوش های سیاه ایجاد کند.

به علاوه ، اسید سالیسیلیک چسبی را که سلولهای پوست را روی سطح پوست شما نگه می دارد حل می کند. این به یکنواخت شدن رنگ پوست کمک می کند ، چین و چروک ها را صاف کرده و لکه های تیره را محو کنید. به چهره می دهد a درخشش تابشی، هم.

PSP Acnes ، باکتری عامل آکنه ، از سلولهای مرده پوست تغذیه می کند. با از بین بردن آنها ، تخریب آن ضعیف تر و آسان تر خواهد شد.

PPS خاصیت لایه برداری آن باعث می شود سالیسیلیک اسید به عنوان یک درمان موثر برای شوره سر نیز شناخته شود.

مربوط: AHAs در مقابل BHA: کدام یک برای شما مناسب است؟

aha معمولی 30٪ + BHA 2٪ بررسی محلول لایه بردار 01

2. اسید سالیسیلیک دارای خواص ضد التهابی است

سالیسیلیک اسید دارد خواص ضد التهابی. این بدان معنی است که می تواند:

  • قرمزی را که همیشه همراه با جوش ایجاد می شود کاهش دهید
  • آکنه ملتهب را آرام کنید
  • پوست استرس و تحریک شده را آرام کنید

این امر آن را برای انواع پوست مستعد آکنه و حساس ایده آل می کند.

مربوط: 9 راه برای تسکین پوست تحریک شده

3. اسید سالیسیلیک دارای خواص ضد باکتری است

اسید سالیسیلیک نیز دارای خواص ضد باکتری است که باعث ضعف P. Acnes می شود، باکتری های ایجاد کننده آکنه. این فقط به اندازه کشتن آن به اندازه پراکسید بنزوئیل نیست.

من برای از بین بردن آکنه به اسید سالیسیلیک اعتماد نمی کنم ، اما قطعاً باید بخشی از جعبه ابزار ضد آکنه شما باشد. هر کمی کمک می کند.

مربوط: سالیسیلیک اسید VS بنزوئیل پراکسید: از کدام یک باید استفاده کنید؟

محلول معمولی سالیسیلیک اسید 2

چه کسی نباید از اسید سالیسیلیک استفاده کند؟

سالیسیلیک اسید عالی است ، اما برای همه مناسب نیست. اگر:

  • پوست خشک دارید: ممکن است باعث تحریک آن شود
  • از داروهای خاصی استفاده می کنید: این می تواند در برخی داروها مانند داروهای رقیق کننده خون تداخل ایجاد کند
  • آیا باردار یا شیرده هستید: مصرف خوراکی در دوزهای کم باعث نقص مادرزادی می شود. دوزهای کوچک (<2٪) که به صورت موضعی به پوست وارد می شود ، برای مادر و کودک بی خطر است ، اما فقط برای داشتن امنیت لازم از لایه برداری از اسید سالیسیلیک خودداری کنید.

مربوط: از کدام مواد مراقبت از پوست باید در دوران بارداری خودداری کنید؟


چه مقدار اسید سالیسیلیک نیاز دارید؟

شما می دانید که چگونه من همیشه می گویم که اگر فقط یک ماده مخلوط را در یک کرم یا لوسیون اضافه کنید ، کار زیادی برای شما انجام نمی شود؟

سالیسیلیک اسید از این قاعده مستثنی است. حتی در غلظت های 1 یا 2٪ نیز خوب عمل می کند. در حقیقت ، در اینجا در اتحادیه اروپا نمی توانید بیش از 2٪ استفاده کنید.

اسیدها بسیار جذاب هستند ، اما اگر از آنها سو abuseاستفاده کنید ، می توانند ویرانی جدی روی پوست شما ایجاد کنند.

و شما ماهیت انسان را می دانید. وقتی چیزی خوب است ، می خواهید از یک تن آن استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید و سپس تعجب کنید که چرا پوست شما به نظر آشفته می رسد. اگر نمی توانید بیش از 2٪ استفاده کنید ، می توانید از مزایای آن بدون هیچ گونه عوارض جانبی ناخوشایند بهره مند شوید.

مربوط: 5 روش درمانی برای مراقبت از پوست که در صورت سوused استفاده می تواند به پوست آسیب برساند

بهترین محصولات با اسید سالیسیلیک کدامند؟

یک محصول را انتخاب کنید. اگر مرطوب کننده شما دارای اسید سالیسیلیک است ، نیازی به یک لایه بردار جداگانه ندارید. اگر با سالیسیلیک اسید لایه برداری می کنید ، نیازی نیست که در تونر شما باشد. شما متوجه موضوع می شوید.

فقط از آن در پاک کننده ها خودداری کنید. سالیسیلیک اسید برای جادو سازی خود باید ساعت ها روی پوست بماند.

در حال حاضر این راه دیگری نیست ، در اینجا محصولات مراقبت از پوست fave من با سالیسیلیک اسید وجود دارد:

خط پایین

اگر پوستی چرب ، ترکیبی یا مستعد آکنه دارید ، اکنون باید اسید سالیسیلیک را به زرادخانه مراقبت از پوست خود اضافه کنید. این باعث از بین رفتن جوش های سرسیاه ، محو شدن لکه های تیره ، از بین بردن جوش ها و تسکین پوست شما می شود. دیگر چه میخواهید؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>