چرا اتفاق می افتد و چگونه می توان آن را درمان کرد – زیبا با مغز

چگونه با آکنه بزرگسالان مقابله کنیم

به یاد می آورید چه زمانی صبر نمی کردید که از سن بلوغ رشد کنید تا بتوانید سرانجام برای همیشه از آکنه خود خداحافظی کنید؟

این اتفاق نیفتاد اکنون شما هم با آکنه و هم با چین و چروک بزرگسالان روبرو هستید. زندگی چقدر می تواند ناعادلانه باشد ؟!

اگر هر تسلی باشد ، شما تنها نیستید. آکنه بزرگسالان در حال افزایش است. بیش از 50٪ زنان 20 ساله و بیش از 25٪ زنان 40 ساله را آزار می دهد.

خبر خوب: نیازی نیست که آن را تحمل کنید. آکنه بزرگسالان فقط آکنه است. هنگامی که دانستید چه چیزی پشت آن است ، می توانید از شر آن خلاص شوید. پس چه چیزی پشت آن است؟

چه عواملی باعث بروز آکنه در بزرگسالان می شود؟

چرا آکنه بسیار در حال افزایش است؟ این را مقصر ترکیبی مدرن از هورمون ها ، رژیم غذایی و عادت های بد زندگی می دانید:

 • رژیم غذایی غربی: غذاهای خاص (قند ، لبنیات و هرگونه فرآوری شده) سطح قند و انسولین شما را پیچیده و التهاب و تولید بیش از حد روغن را تحریک می کند.
 • هورمون ها: هورمون های یک زن در تمام طول زندگی خود سوار یک ماشین غلتکی است. بارداری ، چرخه ماهانه شما ، حتی یائسگی می تواند عدم تعادل هورمونی را ایجاد کند که باعث آکنه بزرگسالان می شود.
 • آرایش: من را اشتباه نگیرید ، آرایش خود مسئله نیست. این زمانی است که شما وقت نمی گیرید تا آخرین اثری از آن را که جوش ها سر زشت آنها را عقب می اندازد از بین ببرید.
 • آلودگی: آن ذرات ناخوشایند موجود در هوا یک لایه اضافی از چرم بر روی پوست شما قرار می دهد که منافذ پوست شما را مسدود می کند.
 • فشار: وقتی استرس زیادی دارید (و چه کسی هک نیست؟) ، بدن شما کورتیزول و تستوسترون بیشتری آزاد می کند. بله ، هورمون هایی که باعث تولید بیش از حد سبوم می شوند. سلام ، جوش!

مربوط: چگونه آلودگی به پوست شما آسیب می زند (و دو راه برای مبارزه با آن)


برای ایجاد روال مراقبت از پوست که هم با آکنه و هم با پیری مقابله می کند ، به کمک نیاز دارید؟ برای عضویت در خبرنامه من و دریافت صفحه اصلی “Acne + Aging Skincare Routine” روی تصویر زیر کلیک کنید:


اکنون شما می دانید که با چه سر و کار دارید ، در اینجا یک راهنمای سریع برای پیشگیری و درمان آکنه بزرگسالان و بازگرداندن چهره روشن خود آورده شده است:

محلول معمولی سالیسیلیک اسید 2

1. آکنه بزرگسالان را با استفاده از سالیسیلیک اسید لایه برداری کنید

آکنه با مسدود شدن منافذ پوست شروع می شود. نحوه کار آن در اینجا است:

پمپ های پوستی شما بیش از حد سبوم (مرطوب کننده طبیعی پوست) ایجاد می کند. بیش از حد در منافذ پوستی شما گیر می کند ، جایی که با سلول های مرده پوست مخلوط می شود و یک غول چسبناک ایجاد می کند که منافذ پوست را مسدود می کند.

این گو چسبناک اتفاقاً غذای مورد علاقه P.Acnes است. این باکتری روی آن رشد می کند. هرچه منافذ پوستی شما مسدود باشد ، P. acnes بیشتر رشد و گسترش می یابد.

هیچ راهی برای این مسئله وجود ندارد: اگر می خواهید از آکنه بزرگسالان خلاص شوید (و این کار را می کنید!) ، اولین قدم گرسنگی این باگ های کوچک است. اگر آنها نتوانند غذا بخورند ، نمی توانند چند برابر شوند ، درست است؟

اسید سالیسیلیک را وارد کنید. این لایه بردار چند وظیفه ای که بتا هیدروکسی اسید (BHA) نیز نامیده می شود ، آکنه را به سه روش درمان می کند:

 1. لایه برداری: اسید سالیسیلیک چسبی را که سلولهای پوست را به هم چسبیده حل می کند ، بنابراین آنها به جای اینکه در منافذ پوست بیفتند و آنها را مسدود کنند از روی پوست شما خارج می شوند.
 2. رفع انسداد: سالیسیلیک اسید محلول در روغن است ، بنابراین می تواند به داخل منافذ پوست شما برود و از شر آن گوشت چسبناک P.Acnes که دوست دارد آن را ایجاد کند ، خلاص می شود.
 3. تسکین دهنده: سالیسیلیک اسید دارای خواص ضد التهابی است که باعث کاهش قرمزی و تحریک (دلیل دیگر آکنه) می شود.

اگر پوست چربی دارید ، می توانید هر سال ، صبح یا شب ، از اسید سالیسیلیک استفاده کنید. پوست خشک؟ هفته ای سه بار برای شما کافی است.

PS سالیسیلیک اسید یک معامله یکبار مصرف نیست. اگر جدی هستید که آن جوشهای مزاحم را از روی صورت خود دور نگه دارید ، باید مدتها پس از پایان شکستن ، از آن استفاده کنید.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: چرا اسید سالیسیلیک برای پوست بدون آکنه مهم است

روغن گل محمدی با ویتامین C 02

2. دور ماندن از (اکثر روغن ها)

من علاقه زیادی به استفاده از روغن های روی پوست مستعد آکنه بزرگسالان ندارم. غدد چربی شما در حال حاضر روغن زیادی را از بدن خارج می کنند. بیشتر اضافه کنید و فقط غذای بیشتری به P.Acnes می دهید.

راز نیست روغن ها حاوی اسیدهای چرب مانند اسید لوریک هستند که می توانند منافذ پوست را مسدود کنند. روغن نارگیل بدترین مقصر است. از 50٪ اسید لوریک تشکیل شده است!

و شروع نکن روغن ضروری، مانند مرکبات ، شمعدانی و چوب صندل. اجزای معطر که بو آنها را بسیار خوب می کند باعث التهاب می شود. حدس بزنید آکنه چیست؟ یک بیماری التهابی!

کافی است که شما را وادار به دوری از همه روغن ها کند ، درست است؟ شخصاً این روشی است که من توصیه می کنم. استفاده از روغن روی پوست مستعد آکنه با آتش بازی می کند.

اما … یک استثنا وجود دارد. پوست مستعد آکنه معمولاً فاقد اسید لینولئیک ، اسید چرب مرطوب کننده با قدرت ضد آکنه است.:

 1. لایه برداری: اسید لینولئیک به پوست شما کمک می کند تا به تنهایی لایه برداری کند. اگر کمبود داشته باشید ، سلولهای مرده مزاحم به احتمال زیاد در منافذ پوست شما قرار می گیرند و به شما جراحت می دهند.
 2. تولید روغن را تنظیم می کند: این فعالیت آنزیم ها (به طور دقیق 5α- ردوکتاز) که باعث ترشح تستوسترون در تولید سبوم بیش از نیاز پوست شما می شود ، مهار می کند.
 3. تسکین دهنده: این خاصیت ضد التهابی دارد که باعث کاهش قرمزی و تحریکات می شود.

می بینید که چرا کمبود اسید لینولئیک می تواند آکنه را بدتر کند؟ دوباره آن را اضافه کنید و پوست شما سریعتر بهبود می یابد.

ترفند این است که روغنهای مناسب انتخاب کنید. شما روغن هایی می خواهید که سرشار از اسید لینولئیک و انواع دیگر اسیدهای چرب مانند اولئیک و لاوریک باشد. بهترین آنها عبارتند از:

 • گل مغربی روغن (75٪)
 • دانه انگور روغن (72٪)
 • کنف روغن دانه (55٪)
 • گل سرخ روغن (45٪)
 • گلرنگ روغن (68٪)

حتی در این صورت ، من توصیه نمی کنم که زیاد از روغن استفاده کنید. سه یا چهار بار در هفته بیش از حد کافی است.

بهترین انتخاب ها:

 • Kiki Health CBD Oil 5٪ (40.00 £): موجود در Cult Beauty
 • Now Foods Grapeseed Oil حساس به پوست مراقبت از پوست (5.79 دلار): موجود در Walmart
 • روغن گل محمدی ارگانیک Trilogy (19.50 پوند): در Feel Unique موجود است

مربوط: نحوه مبارزه با آکنه با روغن به روش صحیح

3. تولید روغن را با روی کاهش دهید

روی یک ماده مغذی ضروری است که بدن شما برای کار صحیح نیاز دارد. به عنوان مثال ، بدون آن زخم ها بهبود نمی یابند. همچنین به آکنه کمک می کند:

بیایید روشن باشیم: روی نمی تواند آکنه بزرگسالان را به تنهایی از بین ببرد. اما این ابرقدرت ها آن را به کوچه ای گرانبها در مبارزه با آن تبدیل کرده اند.

مطالعات نشان می دهد هنگامی که از روی به همراه آنتی بیوتیک های موضعی تجویز شده استفاده می کنید ، نتیجه بهتری نسبت به استفاده از آنتی بیوتیک به تنهایی دارید.

باز هم ، عاقلانه انتخاب کنید. اکسید روی یک ماده رایج در مراقبت از پوست است ، اما به عنوان فیلتر UV عمل می کند. نمی تواند با آکنه مقابله کند. Zinc PCA انتخاب بهتری است.

مراقبت از پوست PS تنها راه برای دریافت دوز روزانه روی نیست. اگر با آکنه سر و کار دارید ، بهتر است از غذاهای غنی از روی مانند صدف ، گوشت گاو و آجیل بیشتر استفاده کنید.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: هر آنچه در مورد روی برای آکنه باید بدانید

5 قانون غذایی که برای زیبایی پوست رعایت می شود 03

4. رژیم خود را اصلاح کنید

آکنه مانند هر بیماری دیگری است. شما می توانید علائم را درمان کنید ، اما اگر علت را برطرف نکنید ، هرگز به طور کامل خلاص نمی شوید. اغلب غذاهای معروف شما مقصر هستند. چیزهایی مانند:

 • لبنیات: بسیاری از محصولات لبنی حاوی هورمون هایی هستند که باعث تولید بیش از حد سبوم شده و منجر به مسدود شدن منافذ پوست می شوند.
 • غذاهای فراوری شده: آنها مملو از قند و سایر مواد شیمیایی التهابی هستند که باعث التهاب در پوست شما می شوند.
 • قند: باعث می شود سطح انسولین افزایش یابد. وقتی این اتفاق می افتد ، بدن شما همچنین IGF-1 را آزاد می کند ، هورمونی که تولید بیش از حد سبوم را تحریک می کند.
 • غذایی که به آن حساس هستید: غذاهایی که با بدن شما موافق نیستند (حتی اگر آلرژی کامل به شما ایجاد نکنند) ، می توانند باعث التهاب و بدتر شدن آکنه شوند.

FYI ، من نمی گویم شما باید همه چیزهای خوش طعم را از رژیم غذایی خود حذف کنید و فقط هویج خام بخورید. تو خرگوش نیستی

اما اگر با آکنه بزرگسالان سر و کار دارید ، ارزش دارد که آزمایش کنید و هر چند روز یک غذای متفاوت بخورید تا ببینید آیا پوست شما بهبود می یابد یا خیر.

عوامل محرک برای همه متفاوت است. شاید پوست شما با شیر خوب باشد ، اما وقتی بیگ مک می خورید ، جوش های آن فوران می شود. یا هر چند روز ممکن است چند بیسکویت طول بکشد اما با کروسان های روزمره کنار نمی آید. شما رانش می کنید

ترفند این است که بر آنچه می توانید بخورید تمرکز کنید. میوه ها توت ماهی های چرب مانند ماهی تن و ماهی آزاد. گوشت گاو و مرغ تغذیه شده با علف. تخم مرغ آجیل. سبزیجات ، حتی. غذاهای زیادی وجود دارند که طعم خوبی دارند و به شما جوش نمی زنند.

برای ساختن سوئیچ مبارزه می کنید؟ این 5 گزینه خوب برای غذاهای معمولاً مشکل دار را بررسی کنید تا به شما کمک کند سریعتر از آکنه بزرگسالان خلاص شوید.

مربوط: آیا رژیم کم گلیسمی بهترین رژیم برای آکنه بزرگسالان است؟

خط پایین

آکنه بزرگسالان بیش از آنچه فکر می کنید شایع است ، اما این بدان معنا نیست که مجبور به تحمل آن هستید. چند تغییر در برنامه مراقبت از پوست و رژیم غذایی شما می تواند یک بار برای همیشه به آن کمک کند. اگر فقط یک کار را می توانید انجام دهید ، با اسید سالیسیلیک همراه شوید. این باعث از بین بردن آکنه بزرگسالان و جلوگیری از بازگشت آن می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>