چرا آنها اتفاق می افتند و چگونه با آنها رفتار کنیم

چگونه می توان با شکستگی رتینول مقابله کرد

“صبر کنید ، مگر قرار نبود رتینول آکنه من را درمان کند ؟!” پس چرا من بیش از هر زمان دیگری جوش دارم ؟! »

اگر همین الان برای شما اتفاق می افتد ، آرام باشید. من می دانم که شما می خواهید آن کرم رتینول را در سطل آشغال بیندازید ، اما ابتدا صدای مرا بشنوید.

رتینول می تواند به پاکسازی آکنه کمک کند. فقط باید اوضاع را بدتر کند.

بگذار توضیح بدهم:

رتینول چیست و چگونه به آکنه کمک می کند؟

نوعی ویتامین A ، رتینول یک فوق ستاره ضد پیری است که هم چین و چروک و آکنه را درمان می کند و هم از آن جلوگیری می کند. این به سه روش کار می کند:

  1. این دارد خواص آنتی اکسیدانی رادیکال های آزاد را که باعث چین و چروک زودرس و لکه های تیره می شوند ، از بین می برد.
  2. آی تی سرعت گردش مالی را تسریع می کند (به عنوان مثال روند لایه برداری طبیعی پوست) ، کاهش لکه های تیره و چین و چروک و درمان آکنه.
  3. آی تی تولید کلاژن را افزایش می دهد، پروتئینی که پوست را محکم نگه می دارد.

شماره 2 چگونگی کمک رتینول به شما در از بین بردن آکنه است. با سرعت بخشیدن به گردش سلول ، سلول های مرده پوست به جای اینکه در منافذ پوست قرار بگیرند ، پوست شما را خاموش می کنند، جایی که آنها مسدود شده و شکستگی ایجاد می کنند.

مربوط: راهنمای کامل رتینول: چه چیزی است ، چه کاری انجام می دهد و نحوه استفاده از آن


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که هم چین و چروک و هم آکنه را از بین می برد ، مبارزه می کنید؟ برای شروع “بهترین روش مراقبت از پوست برای آکنه + پیری پوست” رایگان خود را بارگیری کنید (این شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب):


آیا رتینول باعث جوش و آکنه می شود؟

رتینول باعث شکستگی نمی شود. باعث پاکسازی می شود.

آیا می دانید پوست شما هر 28 روز یکبار تجدید می شود؟ این سلول ها از سلول های قدیمی و آسیب دیده پوست خلاص می شوند و جایگزین سلول های صاف و جدید می شوند.

رتینول این روند لایه برداری طبیعی را تسریع می کند. اگر پوست خشک یا طبیعی دارید ، همه چیز خوب است.

اما اگر پوستی چرب یا مستعد آکنه دارید ، احتمال این وجود دارد در زیر سطح پوست شما یک شکست وجود دارد. با سرعت بخشیدن به روند لایه برداری ، رتینول خیلی زودتر از آن رونمایی می کند.

به عبارت دیگر ، رتینول مشکلی ایجاد نمی کند. اکنون فقط آنچه را که طبیعتاً یک یا دو هفته بعد ظاهر می شد به سطح زمین می آورد.

خبر خوب؟ هنگامی که پوست شما تمام آن اسلحه ها را پاک کرد ، شکستگی متوقف می شود (مگر اینکه به استفاده از مواد مسدود کننده منافذ ادامه دهید).

مربوط: Breakout Vs Purging: تفاوت چیست؟

نحوه مقابله با ترشحات رتینول

شما دو گزینه دارید:

  1. منتظر بمانید: دوره پاکسازی بندرت بیش از یک ماه طول می کشد.
  2. با آن مبارزه کنید: بهترین سلاح ها هستند اسید سالیسیلیک و پراکسید بنزوئیل.

اسید سالیسیلیک و بنزوئیل پروکساید باعث لایه برداری پوست می شوند و سلولهای مرده ای را که در غیر این صورت در منافذ پوستی شما قرار دارند خلاص می کنند و آنها را مسدود می کنند.

این همان جایی است که شباهت ها به پایان می رسد. آنچه که آنها متفاوت انجام می دهند در اینجا است:

  • پراکسید بنزوئیل: این باکتری عامل آکنه را از بین می برد اما بسیار خشن است و با رتینول به خوبی کار نمی کند. صبح فقط از آکنه و رتینول در شب استفاده کنید.
  • اسید سالیسیلیک: داخل منافذ قرار می گیرد و از داخل لایه برداری می کند و قرمزی و التهاب را تسکین می دهد. نرمتر از پراکسید بنزوئیل است.

من شخصاً ابتدا اسید سالیسیلیک را امتحان می کنم و اگر نتیجه نداد ، به بنزوئیل پراکسید ارتقا می یابم. 😉

بهترین انتخاب ها:

مربوط: بنزوئیل پراکسید در مقابل اسید سالیسیلیک: کدام یک را باید انتخاب کنید؟

خط پایین

رتینول باعث ایجاد آکنه نمی شود. اما باعث پاکسازی می شود ، و آن جوش های پوستی را زودتر از آنچه که خود به خود ایجاد می کنند ، به سطح زمین می آورد. به استفاده از آن ادامه دهید. هرچه زودتر از یک پاکسازی عبور کنید ، زودتر از آن برای همیشه خاتمه می یابد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>