نحوه درمان و پیشگیری از رنگ آمیزی پس از التهاب

چگونه نقاط تاریک را که توسط جوش ها به جا مانده است محو کنیم

جوش ها انتقام را دوست دارند.

جرات کنید چکمه را به آنها بدهید و آنها جای تاریکی را در گذشته باقی می گذارند. اوه

مثل این است که شما فقط یک مشکل را حل می کنید تا مشکل دیگری ایجاد شود. * آه می کشد *

FYI ، این انتقام جوش یک اسم علمی دارد: هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب (می دانم دهان پر است!).

به نظر می رسد چیزی وحشتناک است ، نه؟ خبر خوب ، جای نگرانی نیست. هایپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب (یا به اختصار PIH) به خودی خود از بین می رود.

خبر بد؟ ممکن است ماهها طول بکشد. اگر شما از نوع بی حوصله ای هستید (من خیلی هستم!) ، در اینجا چگونگی سرعت بخشیدن به روند و محو شدن سریع رنگدانه پس از التهاب وجود دارد:

هایپرپیگمانتیشن بعد از التهاب چیست؟

PIH نوعی تغییر رنگ است که در اثر التهاب باقی می ماند.

نسخه کوتاه: چیزی پوست شما را ملتهب کرده است. پوست شما با پشت سر گذاشتن مقداری رنگدانه واکنش نشان می دهد.

نسخه طولانی: پوست شما مورد حمله قرار می گیرد. چیزی به آن آسیب می زند. برای محافظت از خود ، پوست شما التهاب ایجاد می کند. التهاب سلولهای سفید خون زیادی (نیروی پلیس طبیعی بدن شما) را به جریان خون منتقل می کند. این باعث افزایش جریان خون در ناحیه آسیب دیده می شود که اکنون قرمز می شود.

مشکل این است که پلیس بدن شما به تنهایی نمی آید. بدن شما ملانوسیت ها را به محل جنایت می فرستد، هم. ملانوسیت ها سلول هایی هستند که باعث ایجاد ملانین می شوند ، رنگدانه ای که پوست شما را تیره می کند.

ملانین دلیل برنزه شدن پوست شما است. وظیفه آن محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش با تبدیل آن به رنگ تیره تر است (بله ، قهوهای مایل به زرد و زیبایی شما پوست آسیب می بیند. هرچه برنزه شوید ، آسیب بیشتری به پوست وارد می کنید). به علاوه ، ملانین همچنین یک آنتی اکسیدان است که از شر رادیکال های آزاد مضر خلاص می شود.

جای تعجب نیست که بدن شما نیز از آن کمک می خواهد!


مبارزه برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که باعث از بین رفتن روغن و جوش های اضافی شود؟ برای شروع “بهترین روش مراقبت از پوست برای پوست چرب” رایگان خود را بارگیری کنید (این شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب):


چه عواملی باعث رنگ آمیزی پس از التهاب می شود؟

من در اینجا روی جوشها تمرکز کرده ام ، اما آنها تنها چیزی نیستند که به شما PIH می دهند. متهمان دیگر:

 • آکنه
 • آلرژی
 • درماتیت تماسی
 • اگزما
 • صدمه
 • جوش زدن
 • پسوریازیس
 • آکنه روزاسه
 • خراش
 • تراشیدن

اساسا هر چیزی که باعث التهاب شود می تواند به شما PIH بدهد.

مربوط: نحوه برخورد با روزاسه

سرم ترمیم کننده تسکین قرمزی آرام انتخاب پائولا

چگونه می توان از هیپرفیژمیشن بعد از التهاب جلوگیری کرد

PIH یک کار تمام نشده نیست. فقط به این دلیل که پوست شما ملتهب است ، به این معنی نیست که ملانین باید هرگونه لکه های تیره ای را پشت سر بگذارد. من مقدار زیادی از zits های گاه به گاه و بدون PIH داشته ام. در واقع ، من مجبور شدم فقط یکبار از طریق zit با PIH کنار بیایم (می دانم خوش شانس).

بنابراین چگونه از بروز PIH پیشگیری می کنید؟

آسان اگر PIH ناشی از التهاب باشد ، به شرح زیر است شما باید برنامه مراقبت از پوست خود را با مواد ضد التهابی پر کنید. در اینجا چند مورد از علاقه های من وجود دارد:

بهترین انتخاب ها:

مربوط: 9 ماده تسکین دهنده که باعث تحریک پوست تحریک شده می شوند

محلول تقویت کننده اسید گلیکولیک معمولی

چگونه می توان هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب را درمان کرد

شرط می بندم شما تاکنون می دانید چگونه با PIH کنار بیایید. اگر ملانین مقصر است ، باید از مواد روشن کننده پوست استفاده کنید که می تواند تولید آن را در جای خود متوقف کند. در اینجا چند مورد از انتخاب های معروف من وجود دارد:

 • اسید گلیکولیک: ماده لایه بردار مورد علاقه من ، گلیکولیک اسید سلولهای تیره و آسیب دیده سطح پوست را از بین می برد و سلول های جدیدتر و با یکنواختی را که در زیر آن قرار دارند در معرض دید قرار می دهد. در حالی که این کار را انجام می دهد ، همچنین باعث آبرسانی به پوست و تقویت کلاژن می شود. ببین چرا الان فاو من است؟
 • رتینول: مانند تمام انواع ویتامین A ، رتینول سرعت گردش سلول را افزایش می دهد ، روند طبیعی لایه برداری پوست. این بدان معنی است که سلولهای آسیب دیده و تاریک از بین می روند و سلولهای روشن تری را در پی آنها باقی می گذارند. به علاوه ، کلاژن را تقویت می کند و رادیکال های آزاد را در باسن لگد می زند.
 • ویتامین سی: این سوپراستار ضد پیری بیشتر به دلیل خاصیت ضد چروک شناخته شده است اما لکه های تیره را نیز محو کرده و رنگ چهره را روشن می کند.
 • آربوتین: عصاره مشتق شده از برگ های خرس ، در بدن به هیدروکینون تبدیل می شود (اما عوارض جانبی ندارد). تولید ملانین را در مسیر خود متوقف می کند.
 • هیدروکینون: استاندارد طلا در درمان انواع لکه های تیره و رنگدانه ها. این ماده با مهار تولید ملانین کار می کند اما خشن است و می تواند باعث ایجاد اوکرونوز (به پوست رنگ مایل به آبی) در رنگ های تیره پوست شود.

من این موارد را به ترتیب استفاده از آنها برای مقابله با PIH ذکر کرده ام. من از داروهای نرمتر مانند اسید گلیکولیک یا ویتامین C شروع می کنم و اگر آهسته کار کنند ، به سلاح های بزرگ مانند آربوتین می رسم. من هیدروکینون را به عنوان آخرین چاره می گذارم. این موثرترین اما “خطرناک ترین” است (همه سلاح های قدرتمند دو لبه هستند ، نه؟)

اگر این موارد به درد شما نخورد گزینه های زیادی برای مقابله با هایپرپیگمانتاسیون وجود دارد. برای دیدن لیست کامل مواد روشن کننده پوست با مزایا و معایب آنها اینجا را کلیک کنید.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: نبرد روشن کننده های پوست: بهترین گزینه برای هیدروکینون چیست؟

خط پایین

التهاب + ملانین = بیش از حد رنگ آمیزی بعد از التهاب! آن را با مواد روشن کننده پوست محو کرده و از ایجاد مواد ضد التهاب جلوگیری کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>