نحوه درمان و پیشگیری از آنها – زیبا با مغز

جلوگیری و درمان خطوط لبخند

نگران لبخند زدن هستید از ترس اینکه خطوط لبخند به دست بیاورید؟

نکن لبخند بهترین درمان زیبایی است که وجود دارد. هیچ چیز مانند خوشبختی نیست که شما را زیبا نشان دهد.

اما … خطوط لبخند واقعی هستند. حرکات تکراری صورت خطوطی را روی صورت شما باقی می گذارد. لبخند زدن را متوقف کنید گزینه ای نیست ، بنابراین واقعاً چه کاری می توانید برای جلوگیری و درمان خطوط لبخند انجام دهید؟

خطوط لبخند چیست؟

نام همه چیز را می گوید. خطوط لبخند خطوط و چین و چروک هایی است که هنگام لبخند زدن ایجاد می شود:

 • چین های Nasolabial: آنها از گوشه های بینی شما به گوشه های دهان منتهی می شوند. آنها معمولاً در حدود 25 سالگی ظاهر می شوند.
 • پاهای کلاغ: آنها در گوشه چشم شما ظاهر می شوند.
 • خطوط بانی: چین و چروک های کوچکی در بالای بینی شما ایجاد می شود که در هنگام لبخند زدن / خندیدن بینی خود را کوچک می کنید.

مربوط: چگونه می توان از پای کلاغ جلوگیری کرد و آن را درمان کرد


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست ضد پیری مبارزه می کنید که چین و چروک ها را کاهش می دهد ، چهره را روشن می کند و ظاهر جوانتری به شما می دهد؟ برای شروع “بهترین برنامه مراقبت از پوست ضد پیری” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


خطوط لبخند چیست؟

خطوط لبخند به طور طبیعی اتفاق می افتد. آنها هستند هنگام لبخند یا خندیدن ناشی از حرکات مکرر صورت است.

به این ترتیب پیش می رود: هرچه یک حرکت صورت را بیشتر تکرار کنید ، بافت زیر آن زودتر نازک می شود. از دست دادن کلاژن و الاستین (پروتئین هایی که پوست شما را محکم و الاستیک نگه می دارند و اجازه می دهند دوباره به حالت صاف خود برگردد) به این موارد اضافه کنید و این خطوط موقت لبخند به طور دائمی بر روی صورت شما حک نمی شوند.

مانند این کافی نبود ، از دست دادن چربی صورت با افزایش سن باعث افتادگی پوست می شود ، بنابراین این خطوط ظریف حتی بدتر به نظر می رسند.

میدونی این چه معنی داره؟ همه خط لبخند می گیرند. آنها بخشی طبیعی از پیر شدن هستند.

اما ، بعضی از افراد زودتر از دیگران به آنها مبتلا می شوند. چرا؟

در اینجا عادت های زندگی مهم هستند. همه مقصرهای معمول می توانند خطوط لبخند شما را زودتر از آنچه به طور طبیعی نمایان و عمیق می شوند ، ایجاد کنند. آنها عبارتند از:

 • رژیم غذایی سرشار از شکر: قند زیاد باعث گلیكوزاسیون می شود ، یك روش فانتزی برای گفتن پروتئین های كلاژن آسیب می بیند و دیگر نمی تواند به درستی عمل كند. افتادگی و چروک شدن نشانه
 • آلودگی: آلاینده ها باعث انبوهی از رادیکال های آزاد می شوند ، مولکول های تند و زننده ای که باعث چین و چروک زودرس می شوند.
 • سیگار کشیدن: سیگار کشیدن کلاژن و الاستین را از پوست می گیرد. جریان خون در پوست را کاهش می دهد ، پوست را از مواد مغذی حیاتی و اکسیژن محروم می کند. و حرکات مکرر صورت که هنگام سیگار کشیدن انجام می دهید ، بافت زیر را نازک می کند و باعث می شود که این خطوط ماندگار شوند. تحقیقات نشان می دهد خطوط لبخند در افراد سیگاری 3 برابر بدتر از افراد غیر سیگاری است.
 • قرار گرفتن در معرض آفتاب محافظت نشده: اشعه ماورا بنفش مسئول تا 90 درصد پیری زودرس است. آنها به طور عمیق به پوست شما نفوذ می کنند و به الاستین ، کلاژن ، DNA و هر آنچه در مسیر خود می یابند آسیب می رسانند. برای افزودن توهین به آسیب ، این آسیب تنها سالها بعد قابل مشاهده است که برای انجام هر کاری دیر است.
 • فشار: استرس باعث ایجاد التهاب و التهاب می شود و علت اصلی آسیب پوستی از چین و چروک تا لکه های تیره گرفته تا آکنه و حتی اگزما و پسوریازیس است!

مربوط: من رژیم کم قند خون گرفتم و باعث تغییر شکل پوستم شد

رنگدانه biodermabio مراقبت روزانه spf 50+

چگونه از خطوط لبخند جلوگیری کنیم

ضد آفتاب بزنید (هر روز. یک روز)

یادتان هست وقتی گفتم 90 درصد پیری زودرس ناشی از اشعه ماورا بنفش است؟

اشعه ماورا بنفش دزدکی است. بخصوص اشعه UVA. آنها از لحظه طلوع خورشید تا لحظه غروب ، در ابرها و پنجره های ضخیم نفوذ می کنند و حتی روی برف منعکس می شوند.

می دونی این یعنی چی؟ شما از آسیب اشعه ماورا بنفش در امان نیستید زیرا در خانه هستید ، ماشین خود را رانندگی می کنید یا در کوهستان اسکی می کنید. اشعه ماورا بنفش شما را نیز به آنجا می رساند.

یک راه حل ساده وجود دارد: هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید. مهم نیست که چه وضعیتی دارید یا کجا هستید ، صبح آن را روی آن انباشته و در طول روز مجدداً آن را به میزان لازم بمالید.

هرچه مذهبی بودن شما با ضد آفتاب بیشتر باشد ، پوست شما به آهستگی پیر می شود. نمی توانم به اندازه کافی استرس داشته باشم اگر از ضد آفتاب استفاده نکنید ، هیچ چیز دیگری در این لیست کار نمی کند.

بهترین انتخاب ها:

 • EltaMD UV Pure Broad Spectrum SPF 47 (25.00 دلار): در درمستور و والمارت موجود است
 • ضد آفتاب Shiseido Ultimate Sun Protection SPF 50 + WetForce برای پوست و کودکان حساس (42.00 دلار): در Nordstrom و Ulta موجود است
 • Skinceuticals Physical Fusion UV Defense SPF 50 (34.00 دلار): در Blue Mercury و Dermstore موجود است

مربوط: 13 افسانه ضد آفتاب که باید در حال حاضر باور خود را متوقف کنید

بهترین سرم ویتامین C: سرم روز c-firma فیل مست

از یک سرم آنتی اکسیدان استفاده کنید

چه چیزی باعث می شود که اشعه ماورا بنفش ، آلودگی و التهاب به پوست آسیب برساند؟ همه آنها رادیکالهای آزاد ، مولکولهای تند و زننده ای ایجاد می کنند که یک واکنش زنجیره ای ایجاد می کنند که به کلاژن ، الاستین ، DNA سلولی و هر چیز دیگری که در مسیر خود پیدا می کنند آسیب می رساند.

آنتی اکسیدان ها را وارد کنید. آنها پلیس های خوبی هستند که در بدن شما گشت می زنند و به دنبال رادیکال های آزاد برای خنثی سازی هستند. وقتی این کار را انجام می دهند ، از جلوگیری از آسیب زیاد ، واکنش زنجیره ای را در مسیر خود متوقف می کنند.

رایج ترین آنتی اکسیدان ها در مراقبت از پوست عبارتند از:

 • کوآنزیم Q10
 • فرولیک اسید
 • چای سبز
 • رسوراترول
 • سوپراکسید دیسموتاز
 • ویتامین سی
 • ویتامین E
 • و بیشتر…

کدامیک بهتر است؟ هیچ یک. هر آنتی اکسیدان فقط یک یا دو نوع رادیکال آزاد را خنثی می کند. هرچه از آنتی اکسیدان های بیشتری استفاده کنید ، از آسیب بیشتری جلوگیری می کنید.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: چگونه آلودگی به پوست آسیب می رساند (و چگونه می توان آن را اصلاح کرد)

پیتر توماس روت رتینول تزریق PM شب سرم 01

چگونه از خطوط لبخند خلاص شویم

یک رتینوئید به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید

اگر آنتی اکسیدان ها به شما کمک می کنند تا از خط لبخند جلوگیری کنید ، رتینوئیدها آنها را درمان می کنند و ظاهر آنها را کاهش می دهند.

رتینوئیدها اصطلاح جذابی برای انواع ویتامین A است ، از جمله:

 • رتینوئید Granactive
 • شبکیه چشم
 • رتینول
 • ترتینوئین (فقط با نسخه)

موارد بیشتری وجود دارد ، اما اینها رایج ترین موارد در مراقبت از پوست هستند. همه آنها دارای خواص ضد پیری هستند که از 3 طریق با خطوط لبخند و چین و چروک مبارزه می کنند:

 1. آنها سرعت گردش مالی را افزایش می دهند ، روند لایه برداری طبیعی پوست.
 2. آنها تولید کلاژن را تقویت می کنند ، پروتئینی که پوست را محکم نگه می دارد.
 3. آنها با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند ، مولکولهای تند و زننده ای که باعث ایجاد چین و چروک و لکه های تیره می شود.

گرفتن؟ رتینوئیدها خشن و تحریک کننده هستند. چند هفته در هفته با غلظت کم شروع کنید و به تدریج دوز و دفعات آن را افزایش دهید.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: رتینول در مقابل رتینوئید: تفاوت چیست و کدام یک برای شما مناسب است؟

لوسیون صورت مرطوب کننده صورت CeraVe PM

مرطوب کردن ، مرطوب کردن ، مرطوب کردن

بمب حقیقت: شما می توانید از تمام بهترین مواد ضد پیری در جهان استفاده کنید ، اما اگر پوست شما رطوبت کافی نداشته باشد ، همیشه مانند یک آلو پیر خشک شده است.

رطوبت اثر چاق کننده ای روی پوست شما دارد. هرچه میزان رطوبت پوست شما بیشتر باشد ، پوست شما پر و پرتر می شود. این به نوبه خود باعث کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک می شود.

وقتی پوست شما خشک / کم آب باشد ، عکس این اتفاق می افتد. بدون رطوبت ، این خطوط و چین و چروک ها عمیق 3 برابر به نظر می رسند. این نشانه شما برای افزودن رطوبت به هوا است.

هر کسی ممکن است پوست کم آبی داشته باشد ، به خصوص اگر از رتینوئیدها و سایر مواد ضد پیری خشن استفاده می کند. انباشت روی هیدراتاسیون!

بهترین انتخاب ها:

از استعمال سیگار خودداری کنید

راحت تر از انجام گفتن سیگار کشیدن یکی از سخت ترین اعتیاد به لگد زدن است. اما نتایج ارزش آن را دارد.

تحقیقات نشان می دهد که ترک سیگار باعث جوان سازی پوست می شود. واقعا – جدا! یک مطالعه ایتالیایی پوست 64 زن را قبل و بعد از ترک سیگار بررسی کرد.

نتایج فوق العاده است. در حالی که آنها سیگار می کشیدند ، پوست آنها به طور متوسط ​​9 سال از سن بیولوژیکی آنها بالاتر بود. پس از ترک سیگار ، “به طور متوسط ​​حدود 13 سال در سن بیولوژیکی کاهش یافت”.

به عبارت دیگر، سیگار کشیدن باعث می شود پیرتر به نظر برسید. ترک سیگار باعث می شود شما از سن واقعی خود جوانتر شوید!

مربوط: سیگار چگونه به پوست آسیب می رساند

بوتاکس و پرکننده ها

بیایید صادق باشیم: فقط محصولات بسیار زیادی برای مراقبت از پوست برای از بین بردن چین و چروک پوست وجود دارد. اگر قبلاً همه کارهای بالا را انجام داده اید (از جمله استفاده از داروی تجویز شده با ترتینوئین) و نتایج دلخواه خود را نمی بینید ، وقت آن است که از اسلحه های بزرگ استفاده کنید.

 • بوتاکس: از حرکت عضلات جلوگیری می کند ، بنابراین در جلوگیری از خطوط لبخند بهتر از درمان آنها است. همچنین برای انواع خاصی از خطوط لبخند ، مانند پای کلاغ و خطوط اسم حیوان دست اموز ، از سایر موارد موثر است (چین های بینی). شما به شارژهای منظم نیاز دارید که ممکن است گران باشد.
 • پرکننده های اسید هیالورونیک: در ناحیه گونه استفاده می شود ، افتادگی گونه را کاهش می دهد که به چین های بینی تبدیل می شود.

نیازی به گفتن نیست (اما به هر حال خواهم گفت) ، بوتاکس و پرکننده ها باید توسط پزشک تجویز شوند. پس انداز پول می تواند منجر به مشاغل بسیار ناچیز شود.

مربوط: چگونه یک تمرین کننده خوب بوتاکس پیدا کنیم

درمان خطوط لبخند چقدر طول می کشد؟

بستگی به این دارد که از چه درمانی استفاده می کنید:

 • مرطوب کننده: شما باید بلافاصله یک اثر کوچک برداشتن را ببینید.
 • آنتی اکسیدان + ضد آفتاب: آنها از خط لبخند جلوگیری می کنند ، بنابراین اگر آنها کار خود را به درستی انجام دهند ، برای مدت طولانی نتیجه نخواهید دید.
 • رتینوئیدها: حداقل 3 ماه به آنها فرصت دهید تا جادو کنند. تقویت کلاژن به زمان نیاز دارد.
 • بوتاکس: دو هفته.

مربوط: چه مدت طول می کشد تا محصولات مراقبت از پوست کار کنند؟

خط پایین

خطوط لبخند توسط حرکات تکراری صورت ایجاد می شود و توسط همه مقصرهای معمول تشدید می شود: اشعه ماورا UV بنفش ، آلودگی و پیری طبیعی. از کرم های ضد آفتاب و آنتی اکسیدان ها برای جلوگیری از آنها ، مرطوب کننده ها برای کوچک جلوه دادن آنها و از بین بردن رتینوئیدها ، بوتاکس و مواد پرکننده استفاده کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>