نحوه درمان جوش های سرسیاه (و مانع بازگشت آنها می شود)

نحوه پیشگیری و درمان جوش های سرسیاه

چطور با جوش های سرسیاه رفتار می کنید ؟!

به نظر می رسد آن نقاط سیاه و زشت و کوچک ، توانایی ظهور در بدترین زمان ها را دارند ، مانند وقت ملاقات با آن شخص خاص یا مصاحبه مهم شغلی. آنها همیشه در برجسته ترین مکان ها نیز ظاهر می شوند. چقدر آزار دهنده است؟

اوه ، خوب حدس می زنم ما فقط باید از شر آنها خلاص شویم. در اینجا چگونگی درمان جوش های سرسیاه ، طبق اطلاعات علمی:

جوش های سرسیاه چیست؟

لکه های آزار دهنده وقتی پوست بیش از حد سبوم تولید می کند (متشکرم ، هورمون!) ظاهر می شوند. مقدار اضافی نمی تواند از منافذ خارج شود. همراه با سلولهای مرده پوست در داخل آنها گیر می کند. وقتی در تماس با هوا قرار می گیرد ، این مخلوط یوکی اکسید می شود (یعنی سیاه می شود).

مربوط: چه تفاوتی بین جوش های سرسیاه و جوش های سر سفید وجود دارد؟

جوش سر سیاه چگونه رفتار می کنید؟

برای درمان جوش های سرسیاه ، باید تولید روغن را تحت کنترل داشته و پوست را لایه برداری کنید ، بنابراین سلول های مرده دیگر منافذ پوست شما را مسدود نمی کنند.

نگران نباشید ، این آسان تر از آن است که فکر می کنید:


برای ایجاد بهترین روال مراقبت از پوست برای پوست چرب شما به کمک نیاز دارید؟ برای دریافت “صفحه چت روتین مراقبت از پوست روغنی” در خبرنامه زیر ثبت نام کنید (شامل توصیه های محصول نیز می شود!).


جوش های سرسیاه چگونه درمان می شوید؟ محصولات و نکات معروف خود را در زیر به اشتراک بگذارید.

پاک کننده ژل صبح بخیر cosrx low ph 01

1. پاکسازی کنید

صورت خود را دو بار در روز با یک بشویید پاک کننده ملایم مناسب برای نوع پوست شما برای از بین بردن آلودگی ، روغن اضافی ، آرایش و سایر مواردی که می تواند منافذ پوست را مسدود کند. فقط از صابون های تکه ای دور باشید. آنها حاوی موادی مانند بی کربنات سدیم هستند که می توانند پوست را خشک کنند. و این اغلب منجر به تولید بیش از حد روغن می شود.

بهترین انتخاب ها:

 • پاک کننده ژل صبح بخیر Corsx با PH پایین (11.00 دلار): pH 5.5. در Sokoglam و YesStyle موجود است.
 • پاکسازی پاک کننده تقویت کننده رطوبت و انتخاب پاولا یک مرحله ای پاک کننده صورت (18.00 دلار): pH 5.5. با انتخاب پائولا موجود است.
 • پاک کننده کاهش دهنده روغن و متعادل کننده پوست Paula’s Choice (18.00 دلار): pH 5.5. در Nordstrom و Paula’s Choice موجود است.

مربوط: چگونه یک پاک کننده مناسب برای نوع پوست خود انتخاب کنیم

سرم شب گلیکولیک فیل مست tlc framboos

2. لایه برداری کنید

گوش کن دختر مارک ها به شما خواهند گفت که هر لایه بردار ساخته شده می تواند منافذ پوست شما را از بین ببرد و جوش های سرسیاه را درمان کند. این یک دروغ است.

تنها لایه بردار که می تواند جوش های سرسیاه را درمان کند ، اسید سالیسیلیک است.

اسکراب ها ، اسید کلاریسونیک ، گلیکولیک و غیره فقط سلول های مرده روی سطح پوست شما را از بین می برند. بنابراین بله ، آنها می توانند از نوک سیاه جوش سر سیاه خلاص شوند. اما اگر مخلوط icky را که هنوز در اعماق منافذ پوست شما قرار دارد حذف نکنید ، فقط زمان آن است که آن جوش های سرسیاه برگردند.

اسید سالیسیلیک متفاوت است. این محلول در روغن است بنابراین می تواند به سد چربی پوست نفوذ کند ، وارد منافذ شود و تمام اسلحه ای را که در آنجا جمع می شود از بین ببرد. این باعث از بین رفتن کل جوش های سرسیاه می شود بنابراین به زودی دوباره ظاهر نمی شود.

گرفتن؟ شما باید به آن ادامه دهید. اگر پوست شما چرب و مستعد جوش های سرسیاه است ، باید به طور مرتب لایه برداری کنید در غیر این صورت منافذ پوست دوباره مسدود می شوند ، قبل از اینکه بگویید “جوش سر سیاه”.

بهترین انتخاب ها:

 • سرم شبانه Drunk Elephant TLC Framboois Glycolic (90.00 دلار): اسید سالیسیلیک + اسید گلیکولیک. در Cult Beauty ، Sephora و SpaceNK موجود است.
 • مقاومت پائولا در برابر BHA 9 For Imperfections Stubborn (43.00 دلار): سالیسیلیک اسید + عوامل تسکین دهنده. با انتخاب پائولا موجود است
 • Paula’s Choice Skinc Perfecting 2٪ Bha Liquid (29.00 دلار): سالیسیلیک اسید + چای سبز. در Nordstrom و Feel Unique موجود است.

مربوط: چرا اسید سالیسیلیک تنها لایه بردار است که می تواند جوش های سرسیاه را درمان کند

سرم هیدراتاسیون فیل ب-هیدرا

3. از مرطوب کننده های چرب خودداری کنید

مرطوب کننده های غنی ممکن است هدیه ای برای خشکی پوست باشد ، اما وقتی می خواهید از شر جوش های سرسیاه خلاص شوید این مواد مفید نیستند. همه ی اونها غلیظ کننده های موجود در فرمول ها می توانند منافذ پوستی شما را مسدود کنند، به شما جوش های سرسیاه و حتی جوش می زند! خیلی بهتر است به فرمول های سبک و ژل مانند پایبند باشید.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: پوست چرب؟ چرا شما باید به یک مرطوب کننده بدون روغن روی بیاورید

4- از تحریک کننده مواد تشکیل دهنده خودداری کنید

آیا شما می دانید که پوست هنگام تحریک تمایل به تولید روغن بیشتری دارد؟ بدترین مجرمان:

 • عصاره مرکبات
 • عطر
 • منتول
 • نعناع تند

اگر در پیشگیری از جوش های سرسیاه جدی هستید ، از آنها اجتناب کنید!

مربوط: 7 ماده طبیعی که می توانند پوست را تحریک کنند

5- از نوارهای منافذ استفاده نکنید

دلیل مشابه اسکراب ها: می تواند فقط نوک جوش سر سیاه را از بین ببرد ، نه کل آن را. به علاوه ، آنها به عنوان جهنم تحریک کننده هستند. دور بایست!

مربوط: چرا نوارهای منافذ نمی توانند جوش های سرسیاه را درمان کنند

6. فشار ندهید!

فشار دادن جوش های سر سیاه خیلی خوب است ، اینطور نیست؟

مشکل این است که به طرز وحشتناکی نتیجه معکوس می دهد: فشردن جوش های سرسیاه اشک دیواره منافذ را باز می کند ، بنابراین باکتری های داخل آن می توانند روی پوست بپرند و آسیب بیشتری وارد کنند. به علت دیگر ، شما لکه های بیشتری ایجاد می کنید.

اگر واقعاً باید فشار دهید ، از دستگاه کشنده کمدون استفاده کنید:

 1. منطقه را به خوبی تمیز کنید تا ضد عفونی شود.
 2. آن را با یک دستشویی گرم گرم کنید تا پوست نرم شود.
 3. خشک کنید
 4. دستگاه کشنده کمدون را روی جوش سرسیاه قرار داده و به آرامی فشار دهید.
 5. اگر هنوز نمی توانید به راحتی آن را استخراج کنید ، منصرف شوید. اگر اصرار به ادامه کار داشته باشید ، فقط به پوست آسیب می رسانید.
 6. ناحیه را با داروی ضد عفونی کننده تمیز کنید.

7. روغن اضافی را جذب کنید

اگر پوستی چرب دارید که هرگز تولید بیش از حد چربی را متوقف نمی کند ، فقط مقدار مازاد آن را با ماسک های سفالی و کاغذهای روغنی خیسانده و خیس کنید.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: یک ترفند سریع برای کنترل تولید روغن

خط پایین

کلید درمان جوش سر سیاه؟ برای از بین بردن منافذ پوست ، با سالیسیلیک اسید لایه برداری کنید. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، به پوست خود کمک کنید تا تولید چربی را کاهش دهد ، بنابراین این جوش های سرسیاه مزاحم از ابتدا تشکیل نمی شوند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>