منوی P’Nut را برای منوی کمترین مواد غذایی برای غذای روح در آسیا امتحان کردیم

در حالی که مهارتهای وحشتناک چاقوی من به این معنی است که قسمتهای بیشتری از سبزیجات به قسمتهای زباله از حد معمول ارسال می شود ، به طور متوسط ​​تخته خرد کردن باعث می شود که مقدار زیادی غذا هدر رود. از ساقه کلم بروکلی تا انتهای هویج ، تخمین زده می شود که 7.3 میلیون تن مواد غذایی هر ساله در استرالیا هدر می رود ، حتی اگر 65٪ زباله های روزانه غذایی بتوانند دوباره مورد استفاده قرار گیرند.

وارد P’Nut شوید. رفتن شما به هنگام خوردن یک لقمه با عطر و طعم آسیایی در شب استقبال باعث تحریک آروسی ها می شود تا با استفاده از مواد غذایی باقیمانده در منوی پایدار جدید خود ، منابع بیشتری کسب کنند. همکاری با برنده MasterChef استرالیا 2017 ، دیانا چان (نابغه پشت آن آبلون با آب سبز که 30/30 عالی است) ، حداقل مواد غذایی ضایعات ، غذای روح آسیایی ، حداکثر طعم از بخشهای سبزیجات که اغلب استفاده نشده استفاده می کند تا پایه های مناسب آبله برای سوپ آنها ایجاد کند و غذاهای سرخ شده را هم بزنید.

این منو با گرم کننده های زمستانی پر شده و سنتی را به چالش می کشد ، با برنج سرخ شده مالزیایی ، رشته فرنگی فلفل سیاه ، کوفته گوشت گوسفندی و سوپ دلپذیر مالزی. به عنوان میزبان ناهار روز چاپ ما در این ماه ، سبک HQ ابتدا طعم تازه را ارائه داد. افکار ما؟ در زیر مشاهده کنید!

فیونا ویلیامز ، معاون ویراستار: رشته های رشته ، بله لطفا! در روز چاپ ، ما به چیزی برای ادامه کار خود احتیاج داریم و رشته های توفو گیاهی به نقطه برخورد می کنند. عطر و طعم بسیار و حداکثر رضایت! PS این گوه های آهک اضافی است که در بالا برای من فشرده می شود.

Astrid Taemets ، روزنامه نگار دیجیتال: خوب ، سلام ، ادویه! من عاشق گرمای بسته بندی شده در این گزینه های خوشمزه منو ، به خصوص ظرف توفو هستم. سیر نمی شدم! بعلاوه ، جنبه اتلاف صفر یک انگشت شست بزرگ را از من دریافت می کند.

دینوشکا گوناسکارا ، روزنامه نگار دیجیتال: کما معمول بعد از ناهار من در هیچ کجا دیده نمی شد ، زیرا این ادویه مرا مستقیم به دنده لگد می زد! توفو کاملاً طبخ شد و به عنوان یک گیاهخوار ، غذاها به من آموختند که چگونه با پخت و پز با سبزیجات کاملاً خسته شوم ، که از آن قدردانی کردم.

کورتنی فرانک ، مدیر محتوا: برای من ، جنبه کم مصرف منو را دوست داشتم. همیشه وقتی طعم و مزه آن بهتر می شود وقتی می دانید در محیط زیست مهربان تر است! اما برجسته ترین حالت من برنج سرخ شده مالزیایی بود – بسیار خوب!

ملیسا میرتزا ، هماهنگ کننده شبکه های اجتماعی: توفوی خوش طعم از من تیک می خورد! دوست داشت بدانم که من بیش از حد طبیعی سبزیجات می خورم بدون اینکه طعم آن را به خطر بیندازم. بنابراین خوب ، ضایعات کمتری در کل فرآیند دخیل بود. ادامه دهید P’Nut!

اولیویا آشورث ، دستیار رسانه های اجتماعی: پایدار و مربا بسته بندی شده با عطر و طعم؟ روی من حساب کن! دوست داشتم راه خود را از طریق هر ظرفی بخورم ، اما من باید بگویم ، wontons شکم خوک یک اتفاق برجسته بود.

لیزی ادواردز ، استراتژیست محتوا: Yummo! غذای میگو برای مردن بود. خوشمزه و بسیار سخاوتمندانه با میگو. پاداش: گناه ندارد زیرا می دانید که با استفاده از روشهای پخت و پز پایدار ساخته شده است.

لیزا کامرون ، مدیر ارشد حساب: P’nut وقتی می خواهم ناهار نودل یا شام سریع بدون گناه بخورم ، کار من است. شاید صحبت در مورد بارداری باشد اما من از همان لحظه که در مورد آزمایش منوی جدید بدون زباله به ما گفتند ، من واقعاً نودل Pad Thai را می دیدم. رضایت ماکارونی 2 دقیقه ای صبح بعد از یک شب بزرگ را به خاطر می آورید؟ با این غذاهای خوشمزه بعد از یک صبح کاری بسیار شلوغ (چطور اوقات تغییر کرده است) همین کار را انجام دهید. نودل بسته بندی شده با طعم و مزه سالم که طعم عالی دارد؟ چه مفهومی نودل های بسته بندی شده سالم و با عطر و طعم که طعم عالی دارند و پایدار هستند؟ فقط نبوغ!

والنتینا تریفونوف ، مدیر ارشد حساب ها: کمال. عطر و طعم غذا جذاب بود و ناامید کننده نبود. ادویه چیلی ظرف برنج مرغ را برای من زنده کرد! خیلی خوشمزه! پایداری نیز یک بله بزرگ از نظر من است.

منوی جدید در تمام مکان های New South Wales و Queensland P’Nut در فروشگاه و محل تحویل در دسترس است. سفارش اینجا.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>