مزایای مراقبت از پوست Asthaxantin – زیبا با مغز

فواید آنتی اکسیدانی آستاگزانتین در مراقبت از پوست

بعضی از مردم ماهی را دوست دارند. من از آن افراد نیستم.

شکلات دوست دارم. طعم بهتری دارد. و به همان اندازه برای شما خوب است. مخصوصاً وقتی حاوی ماهی باشد. من می دانم ، ewww! بگذارید دوباره شروع کنم

ماهی قزل آلا ، میگو و خرچنگ دریایی (می دانم که همه آنها ماهی نیستند ، اما شما درک می کنید) بسیار سالم هستند زیرا حاوی آستاگزانتین ، آنتی اکسیدانی هستند که به آنها رنگ صورتی مایل به قرمز و مایل به قرمز می دهد.

و حالا شکلات هم آن را دارد. Estechoc ، یک تکه شکلات تلخ جدید که اخیراً در هنگام چشیدن شراب کشف کرده ام (آه زندگی جالب وبلاگ نویسان زیبایی …) مملو از آستاگزانتین است.

WTH؟ چرا آن را آنجا قرار می دهی؟

دوست من فقط باید بیشتر بدانم. بنابراین ، بین یک لقمه خوشمزه و دیگری ، کلاه شرلوک خود را گذاشتم و شروع به تحقیق کردم. این شواهدی است که من کشف کردم:

آستاگزانتین چیست؟

آستاگزانتین یک کاروتنوئید قرمز است که به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان و جلبک ها و حیواناتی که آنها را می خورند وجود دارد. فلامینگو ، جمع شدن ، ماهی قزل آلا و خرچنگ دریایی جلبک های قرمز را مخلوط می کنند و به معنای واقعی کلمه صورتی (یا قرمز) می شوند. خیلی باحاله ، آره؟

اما این تمام آن چیزی نیست که آستاگزانتین برای آنها انجام می دهد. این از پوست و چشم آنها در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت می کند (بله ، حیوانات نیز ضد آفتاب خاص خود را دارند).

PS اگر تصور نمی کردید ، آستاگزانتین استفاده شده در لوسیون ها و معجون های شما از جلبک ها است نه از خرچنگ دریایی.


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که با چروک ها مقابله می کند ، کلاژن را تقویت می کند و درخشش جوانی به شما می دهد ، مبارزه می کنید؟ برای شروع “بهترین برنامه مراقبت از پوست ضد پیری” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


مزایای پوست آستاگزانتین: چه فایده ای برای پوست دارد؟

مانند تمام آنتی اکسیدان ها ، آستاگزانتین نیز چند وظیفه ای است:

1. آستاگزانتین یک آنتی اکسیدان قوی است

تمام کاروتنوئیدها آنتی اکسیدان هستند. اما ، آنها برابر ایجاد نشده اند. آستاگزانتین یکی از بهترین هاست.

آی تی با استرس اکسیداتیو مبارزه می کند ، که یک روش فانتزی برای گفتن آن است که رادیکال های آزاد را که باعث چین و چروک زودرس می شوند از بین می برد. برخی مطالعات نشان می دهد که این کار را انجام می دهد 1000 بهتر از ویتامین E ، آنتی اکسیدان محبوب دیگر.

همچنین چندین برابر ویتامین C ، کوآنزیم Q10 ، آلفا لیپوئیک اسید و بسیاری دیگر از آنتی اکسیدان های موجود در آن قدرتمندتر است.

در عوض ، به نظر می رسد از لیکوپن ، کاروتنوئید همسان گوجه فرنگی ، قدرت کمتری داشته باشد. من می گویم “به نظر می رسد” زیرا عملکرد خوب آنتی اکسیدان به میزان جذب آن نیز بستگی دارد. آستاگزانتین می تواند از سد مغز خون عبور کند در حالی که لیکوپن نمی تواند. بنابراین ، استفاده از آنها با هم ممکن است بهترین باشد. همانطور که همیشه می گویم ، هرچه آنتی اکسیدان بیشتری استفاده کنید ، بهتر است.

جالب است ، اما مطالعات علمی چه می گویند؟ آیا وقتی این مواد را روی پوست می گذارید این مواد مثر است؟

طبق مطالعه ای که در سال 2012 انجام شد ، 36 مرد ژاپنی که از مکمل های آستاگزانتین استفاده کردند نتایج خارق العاده ای را مشاهده کردند. چین و چروک های آنها کوچکتر شد ، پوست آنها از خاصیت ارتجاعی و مرطوب تری برخوردار بود و حتی تولید روغن نیز کنترل بهتری داشت.

مطالعه مشابهی در مورد زنان انجام شد (آنها مکمل هایی مصرف کردند و از کرم آستاگزانتین استفاده کردند) و نتایج مشابهی داشت. متأسفانه ، این یک مطالعه غیر کنترل شده بود ، بنابراین به همان اندازه قابل اعتماد نیست. داشتن یک مطالعه مردانه برای پشتیبانی از ادعاها خوب است.

ما همچنین می دانیم که آستاگزانتین کوچک و محلول در لب است ، بنابراین در نفوذ پوست مشکلی ندارد.

مربوط: رایج ترین آنتی اکسیدان های مورد استفاده در مراقبت از پوست: کدام یک بهترین هستند؟

2. آستاگزانتین دارای خواص تسکین دهنده است

شما می دانید که آستاگزانتین چه کاری بهتر از ویتامین E و در غلظت های پایین نیز انجام می دهد؟ بهبود و تسکین پوست. کار می کند چون دارد خواص ضد التهابی قدرتمند هم.

مربوط: حقیقت در مورد ویتامین E: آیا واقعاً می تواند جای زخم ها را التیام بخشد؟

3. آستاگزانتین ضد آفتاب را تقویت می کند

بیایید این را از همان ابتدا مستقیم بگیریم. آستاگزانتین ضد آفتاب نیست. تکرار می کنم ، آستاگزانتین ضد آفتاب نیست.

آستاگزانتین می تواند محافظتی که ضد آفتاب از شما می گیرد را تقویت کند ، اما نمی توانید از آن به عنوان جایگزین استفاده کنید. هرگز. حتی یک بار هم نه. فهمیدم؟

خوب پس از آن شروع کنیم.

آستاگزانتین به سه روش مختلف از آفتاب محافظت می کند:

  • مقدار کمی اشعه ماورا بنفش را مسدود می کند
  • برخی از رادیکال های آزاد تولید شده توسط اشعه ماورا بنفش را از بین می برد (در غیر این صورت باعث آسیب به خورشید می شوند)
  • از ایجاد متالوپروزئینازهای ماتریس (MMP) ایجاد شده توسط اشعه ماورا (بنفش جلوگیری می کند (آنها به آسیب آفتاب و پیری نیز کمک می کنند)

درباره چند وظیفه صحبت کنید!

مربوط: آیا عصاره ها و روغن های گیاهی از آفتاب محافظت کافی دارند؟

آیا آستاگزانتین عوارض جانبی دارد؟

قبلاً به یاد می آورید که کجا به حیواناتی اشاره کردم که این چیزها را رنگ می زنند و صورتی مایل به صورتی دارند؟ اگر بیش از حد از آن استفاده کنید ، ممکن است همین اتفاق برای پوست شما بیفتد.

مرتب کردن بر اساس شما مثل خرچنگ دریایی قرمز نخواهید شد (pheww!) ، اما می توانید کمی رنگ نارنجی / مایل به قرمز به خود بگیرید.

FIY ، این اتفاق تاکنون با Estechoc برای من رخ نداده است. باز هم ، این بیش از حد است که باعث مشکلات می شود.

بهترین محصولات مراقبت از پوست با آستاگزانتین کدامند؟

در اینجا چیزی است. آستاگزانتین گران است ، بنابراین بسیاری از مارک ها از آن استفاده نمی کنند. در اینجا بهترین محصولاتی است که من تاکنون پیدا کرده ام:

  • کرم روز ضد عفونی کننده Age E با آستاگزانتین (31.60 دلار): در iHerb موجود است
  • Drunk Elephant Umbra Sheer Physical Defense SPF 30 (38.00 دلار): موجود در Sephora

خط پایین

آستاگزانتین می تواند کمی برنزه شود (بگذارید آن را چنین بنامیم ، باید؟) ، اما همچنین با چروک ها مقابله می کند ، از آسیب به آفتاب جلوگیری می کند ، پوست را تسکین می دهد و همچنین محافظت از آفتاب شما را تقویت می کند. چرا امتحان نمی کنی؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>