ما منوی جدید بسته بندی شده با کافئین را در کمون قهوه امتحان کردیم

در میان هیاهوی جاده Abbottsford در بوون هیلز جایی که عاشقان قهوه در آن متحد می شوند ، جایی است که بوی دانه های تازه برشته شده هوا را پر می کند. وقتی صحبت از قهوه است – به کرمای محصول سلام کنید – The Coffee Commune. این کمون توسط شخصی به نام سلطان قهوه ، فیلیپ دی بلا که قهوه دی بلا را تأسیس کرد ، شروع نشده است و همه چیزهایی را که می توان در مورد زنجیره تامین قهوه دانست ، از واردات حبوبات ، کباب کردن ، آموزش و رویدادها را پوشش می دهد. آنها حتی یک کافه داخلی دارند که غذاهای خوشمزه و حتی قهوه بهتر سرو می کند!

چیزی که من در مورد این مکان دوست دارم این است که بسیار بی تکلف است – ممکن است نمای آن در جاده اصلی نشسته باشد ، اما در داخل ، احساس می کنید از آن دور هستید! فضای داخلی جادار و مدرن است و ترکیبی از صحنه قهوه صنعتی و یک مکان راحت برای نوشیدن قهوه جوش مورد علاقه خود را به شما می دهد.

من با قهوه شروع می کنم (بدیهی است) و از طریق رایحه عطر و طعم با مدیر کل و متخصص کافه ، Raihaan Esat می گذرانم. من با سفارش خود شروع می کنم و صبح باید – لاته فروتنانه. این نرم افزار با ترکیب دبنیر ساخته شده و با استحکام متوسط ​​صاف و غنی است. می توانید نت های کاراملی کره ای را که می گذرد نیز مزه کنید. خیلی جالب! از آنجا ، من کاپوچینوی کلاسیک را روی مخلوط Arnika امتحان می کنم که کاملا با شکلات جفت می شود ، و برای پایان دادن به آن ، یک سیاه و سفید بلند و منجمد را از من جدا می کنم. این میوه با طعم میوه خشک با رایحه خشک و طعم تمیز متوسط ​​است.

بعد از سه قهوه ، من برای مقداری آبجو آماده هستم تا کافئین موجود در سیستم من را خیس کند. منوی برانچ تمام روز با گزینه های جالب صبحانه ، میان وعده های مخصوص مسافرت ، بشقاب های کوچک برای خوردن حین جلسه یا چیزهای اساسی تر – جایی که ذهن من به سمت آن می رود – بسته بندی شده است.

من که هزاره هستم ، بلافاصله آووکادو روی نان تست را انتخاب می کنم. تازه ، خوش طعم است و به زیبایی با قهوه جفت می شود. برای یک یادداشت شیرین ، من داخل نان تست ترد فرانسوی را با موز ، توت ، ژلاتو کارامل نمک قهوه و گاناش اسپرسو شکلات گرم فرو می برم. سازگاری پارمیگیانای مرغ با لایه بیرونی ترد آن است و با یک لقمه من در بهشت ​​هستم – باید امتحان کنید!

بعد ، جو دوسر شبانه یک قاشق خوشآمدگویی در دهان من ، جو دوسر لوبیا وانیل و سیب خیس خورده با ماست نارگیل و میوه های فصلی است. برای پایان ، من نمی توانم از کنار همبرگر کمون با گوشت گاو آنگوس ، کاهوی کودک ، پنیر چدار ، گوجه فرنگی ، خردل ، مایو و مربای پیاز خانگی روی یک نان شیر عبور کنم – بله با سیب زمینی سرخ کرده همراه است!

کمون قهوه از دوشنبه تا جمعه 6 صبح تا 3 بعد از ظهر ، شنبه 7 صبح تا 1 بعدازظهر و یکشنبه و تعطیلات رسمی تعطیل است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>