ما سعی در انحراف جاده ابریشم خانه بوترو داشتیم و از هر نوع عطر و طعم لذت می بردیم

لذت بردن از تخریب هر از چند گاهی یک لذت واقعی است ، فکر نمی کنید؟ لقمه های کوچکتر ، طعم های خوش طعم و غذای بعد از غذا که با عطر و طعم و استعداد زیادی همراه است – این یک جشن کاملاً مناسب برای حواس است! با لیزا ، هم استیلر (و هم فودنی دیگر) ، به شهر رفتیم و به مکانی رفتیم که واقعاً فقط برای یک فنجان جو رفته ایم …

با قدم زدن در خانه بوترو در خیابان آدلاید ، فضایی غیرمنتظره برای تصفیه هوا است. من عادت کرده ام که در حال رفتن به یک رویداد یا مصاحبه برای یک قهوه قهوه بخورم ، بنابراین وقتی از من دعوت شد که داستان جدید رانندگی نه دوره ای Silk Road خود را امتحان کنم ، من علاقه مند شدم که چگونه (یا مهمتر از کجا) ) همه چیز آشکار خواهد شد.

با یک پیاده روی سریع از پله ها شرایط بدخلقی ، صمیمی و صنعتی برای گیر افتادن در یک مجرای جدی پیدا شد. ما در میان شمع هایی که به آرامی روشن شده بود نشستیم و توسط کارکنان بسیار مودب و بسیار آموزنده مورد استقبال قرار گرفتیم – با نه دوره آموزشی چیزهای زیادی برای یادآوری وجود دارد! داستان ها! پس زمینه! غذا فقط باشکوه است.

ما با یک لیوان حباب میوه ای شروع به کار کردیم و متاسفانه برای اولین دوره از صدف های طبیعی با مرواریدهای گیاهان شاهی و خیار دوغ خارج شدیم – چیزی که مجبور شدیم آن را به دوستداران اعماق دریا بسپاریم (از ما استفاده نکنید). بعد ، پفک برنج با تارتار کانگورو (که باورم نمی شود قبلاً هرگز آن را امتحان نکرده باشم) و سس سیاه و سس گوجه فرنگی – تازه ، خوش طعم و بسیار متفاوت باشد.

برای دوره سوم ، این سازگاری از میان وعده pani puri بود: گلوله های خمیر سرخ شده ترد و پر از سیب زمینی ، چاتنی و طعم های زیادی که به سختی قابل فهم بود که چگونه همه در یک کره کاملاً مناسب جای می گیرند! این مثل غذای خیابانی روی استروئیدها بود ، همراه با روغن چیلی معطر که روی آن می بارید. یک لیوان حباب سریع در بین دوره ها و ما آماده هستیم که دوباره با دوره چهارم ، سالاد لستر – اما با یک پیچ و خم. با الهام از خاطرات انگلیس ، تلفیقی از سالاد مورد علاقه آشپز در لستر است اما با نفوذ شدید هند. روی آن یک پاپادوم ترد قرار گرفته بود که روی آن گوجه فرنگی تازه ، پیاز ، سبزیجات و سس خوشمزه ای قرار داشت. هر کرانچ از گذشته رضایت بخش تر بود.

با آمدن در شماره پنج روتی با چاشنی های هندی بود. من که می خواستم دستم را کثیف کنم و کنار یک کنار گل فلفل قرمز ادویه دار درست و جمع شده باشم ، یک محیط کاملاً پیچیده بود. با خوشحالی در جایگاه بعدی شش قرار گرفت ، گوش ماهی پخته شده تا حد کامل گل ساغ و چغندر بود. با سس گل کلم کرکی سبک و پودر مرجان. جزئیات ظرف بسیار لذت بخش بود. هر کدام یک بمب کاملاً عطر و طعم را گاز می گیرند و این توانایی آشپز را در حمل و نقل شما از یک دنیا دور می کند.

شماره هفت قطعاً برجسته بود – کاری بره با بافت پسته رتاتوی. رنگ یک چیز بود اما طعم ها چیز دیگری بود! این بشقاب یک جشن واقعی از علاقه به تولید بود ، با یک راتاتوی ساختارشکنی که در اطراف صفحه می رقصید. بره کاملا صورتی بود و پخته شده به طوری که به زیبایی آبدار بود * بوسه سرآشپز *. نمایش کامل ترکیبی از روش شرقی و غربی با محصولات با کیفیت استرالیا.

زمان تمیز کننده کام! یک گرانیت با طراوت و پر از طعم زنجبیل با هر قاشق به ما ضربه می زند. این شیرینی و ادویه ای با نوعی ترش بود و ما را برای دوره آخر آماده می کرد – شکلات چیلی کشمیری با ژله روغن زیتون (احتمالاً عنصر غذای مورد علاقه من) و نان کنجد. ژله روغن زیتون IMO که به طرز لذت بخشی هر جنبه شیرین و تلخ را تکمیل می کند ، چسبی است که ظرف را دور هم جمع می کند.

ما اکیداً توصیه می کنیم حداکثر چهار ساعت برای این تجربه وقت بگذارید و یک شب را از آن بسازید. گزینه های گیاهخواری موجود است. برای بازدید از کتاب خانه بوترو

گرسنه بیشتر؟ مراقب موارد هیجان انگیزتر تیم Botero House از طریق آنها باشید هر یکشنبه داده شده ناهارهای طولانی ناهارهای طولانی یکشنبه با الهام از عشق متقابل آنها برای آوردن فصلی ، منشأ و پایداری در تجربه غذاخوری ، از 6 ژوئن آغاز می شود. غذاخوری ها می توانند پنج دوره غذای متشکل از میان وعده ، دو غذای اصلی ، یک غذای اصلی همراه با یک دسر را میل کنند. هر منو بیش از فصلی با بهترین محصولات آن هفته تمرکز می کند. برای شستن وعده غذایی خوشمزه ، بسته جفت سازی نوشیدنی با گزینه ای غیر الکلی برای مشتریان با فضیلت تر در دسترس است. رزروها از ساعت 12 عصر تا 2:30 بعد از ظهر امکان پذیر است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>