ما رستوران معتبر فرانسوی La Belle Vie In Bardon را امتحان کردیم

وقتی صحبت از پخت و پز کلاسیک و تسلط بر هنر کره می شود ، هیچ کس بهتر از فرانسوی ها این کار را نمی کند. به همین دلیل من این ماه راهی باردن شدم تا رستوران معتبر فرانسوی La Belle Vie را امتحان کنم. ارزش این است که حداقل یک بار در زندگی خود به سرزمین باگت ها سفر کنید ، اما تا زمانی که دوباره بتوانیم پاسپورت خود را ببندیم ، یک قطعه کمی از پروونس در حومه زیبای باردون در انتظار شماست …

“Bonjour Mademoiselle! شما یک رزرو کرده اید؟ Bien sur! ” سایمون ، صاحبخانه و صاحبخانه می گوید ، وقتی مرا از میان سفره های سفید و آراسته در میان رستوران های زیبا و روشن طبیعی می برد. La Belle Vie با پنجره های شیشه ای احاطه شده است و دارای نمایی مرتفع به سمت Mt Coot-Tha است و باعث می شود شما به معنای واقعی کلمه در بالای جهان باشید. بعدازظهر چهارشنبه است ، به این معنی که روز سوزت کرپ است و آیا سفارش دسر برای من مقدس است؟ از آنجا که میز کنار من تازه ایستگاه کرپ را چرخ کرده و لذت چهره های آنها از پیک نیک برج ایفل شیرین تر است.

بهروز ، دستیار مدیر و مالک مشترک ، سفارش من را می گیرد و ما در مورد escargot بحث می کنیم ، که قبلاً هرگز نداشته ام ، و او به من اطمینان می دهد که من با رئیس آشپز ساموئل ، که بیش از 20 سال تجربه کار با معتبر را دارم ، در دستان خوبی هستم. آشپزی فرانسوی. “اوی ، بیایید حلزون ها را تهیه کنیم!” من می گویم. آغشته به سیر و کره ، بسیار خوش طعم است. با گشت و گذار در منو ، صدف ، فوی گراس ، گوش ماهی سن ژاک و (البته البته) باگت فرانسوی با کره را امتحان می کنم. سایمون به من می گوید بدون آن یک وعده غذایی فرانسوی نیست. همانطور که منتظر شبکه اصلی خود هستم و آرزو می کنم که سه معده دیگر داشته باشم تا هر لقمه شعله ور کردن ، سوزن سوزن کردن ، شکار غیرقانونی و سرخ کردن را بچشم ، لیست شراب را مرور می کنم و هر دوره را با یک قطره فرانسوی جفت می کنم. شامپاین از ریمز ، پینوت گریس از آلزاس و Châteauneuf-du-Pape از دره رون – نفیس!

همانطور که شبکه اصلی راه خود را طی می کند ، بشقاب های Caille (بلدرچین ترشی خردل دیژون) ، اردک دو طرفه ، گوشت گوسفند دهان را با یک شاخه آویشن سیگار کشیدن و ماهی قزل آلا که در فویل حلبی پخته شده است (همه طعم را حفظ می کنند از سس beurre blanc) ، می توانم بگویم که تکنیک های پخت و پز آوانگارد داستانی از محصولات تازه و محلی را بازگو می کنند. هر لقمه مانند بافت و دمای هیجان انگیز مانند یک سورپرایز است.

مجموعه ای از مواد غذایی ، کریم بروله (با تاج سخت) و تارت گردو ، غذای فرانسوی را بهتر از آن است که من در فرانسه خورده ام! این مکان مناسب برای ناهار ، شام ، مراسم خاص ، عملکرد یا رویداد بعدی شماست.

La Belle Vie برای ناهار و شام از سه شنبه تا شنبه ، با صدف و شامپاین در غروب آفتاب جمعه ها ، یکشنبه ناهار طولانی همراه با سرگرمی زنده هر ماه ، و شام شراب سازان در طول سال باز است. کتاب اینجا.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>