ما با سیمون گلوفتیس از برلیسن Hellenika و SK Steak & Oyster گپ می زنیم

سیمون گلوفتیس با داشتن دو مورد از شاخص ترین رستوران های بریزبن ، Hellenika و SK Steak & Oyster زیر کمربند خود ، نیازی به معرفی ندارد. در اینجا ، او به معاون ویراستار فیونا ویلیامز می گوید که ظهور خود را به عنوان رستوران از برودبیچ به بریزبن رسانده است:

از کجا شروع می شود:

با هر شغلی ، باید از جایی شروع کنید. در مورد من ، آن را با ذرت روی بلال بود. هنگامی که 17 ساله بودم ، اولین کار خود را شروع کردم – ذرت در غرفه لپه در بازارهای Rocklea. از آنجا من ظرف شویی در یک رستوران ایتالیایی در Robina بودم و سپس شروع به ساخت پیتزا کردم ، با مشتری ها روی زمین رفتم و طولی نکشید که اولین کافه خود را با برادرم در Broadbeach افتتاح کردم. می توانید بگویید که عشق من و ساحل گلد در اینجا آغاز شد ، با افتتاح لوبیا کوچک و هلنیکا در ساحل نوبی ، پیکولو در میامی ، خانه ماهی در بورلی ، و سپس نوزده در The Star.

بسیاری از مردم نمی دانند که من در ملبورن متولد شدم (اگرچه سبک کرایه من گاهی اوقات آن را نشان می دهد) و از پنج سالگی به بریزبن نقل مکان کردم. علاقه من به غذا کاملاً تصادفی بود. در حالی که من در یک خانواده اروپایی (پدر یونانی پدر و لهستانی مادر) بزرگ شدم ، غذا بخشی از زندگی ما بود ، اما ما از غذای معمولی فاصله داشتیم – جوشاندن ماکارونی فراتر از ما بود. به هر حال وقتی کار در رستوران ها را شروع کردم به طور طبیعی به ذهنم خطور کرد. تا آنجا که فهمیدم درک بهتری از غذا نسبت به سرآشپزهایی که برایشان کار می کردم ، دارم!

قبل از افتتاح رستوران ، تصمیم گرفتم مجوز املاک خود را بگیرم. به جای مطالعه ، من درگیر کتابهای آشپزی می شوم – این باعث شد که من فهمم غذا خواست من است. شلوغی تجارت در خانواده کاملاً مطمئن بود. پدر من که بزرگ شده بود ، بازارهای اطراف بریزبن را در اختیار داشت – نوع زباله و گنج. مردم از Rocklea ، Cannon Hill و Stafford فضاهای او را برای فروش صنایع دستی خود اجاره می کردند. این روزها ، ما میامی مارکتا را در اختیار داریم. حدود هشت سال پیش به بازار آمد و به یک بازار شبانه و بی نظیر با غذاهای سراسر جهان ، نوشیدنی ، موسیقی زنده و شخصیت های فراوان تبدیل شد.

احمقانه به نظر می رسد ، اما من نمی دانستم که می خواهم مهمان نوازی کنم – من به نوعی فقط در آن افتادم. من 20 سال است که این کار را انجام می دهم ، اما هنوز از خودم می پرسم ، “وقتی بزرگ می شوم ، تعجب می کنم که چه می خواهم بشوم!” من تا حدوداً پنج یا شش سال پیش متوجه این موضوع نبودم. بسیاری از مردم می گویند که من چقدر دانش در صنعت دارم ، اما به نظر می رسد فراموش کرده ام که 20 سال طول کشیده است تا به آن تسلط داشته باشم.

در مورد هلنیکا و برنده شدن جایزه غذایی پس از دو هفته:

پس از موفقیت هلنیکا در ساحل طلا ، تقریباً پنج سال طول کشید تا بتوانم مکان مناسبی را برای آوردن آن به بریزبن پیدا کنم. درست زمانی که از یافتن مکان مناسب منصرف شدم ، تصویری از هتل Calile به من نشان داده شد. به نظر می رسد تقریباً خیلی ساده ، اما فقط از لحاظ ظاهری ظاهر آن مناسب بود. من تصور نمی کردم که اکنون طرح آن بدون Hellenika یا چیپس کدو سبز باشد – من هرگز فکر نمی کردم که این چنین نمادین شوند ، اما دفعه دیگر کسی مرا در سوپرمارکت متوقف می کند ، امیدوارم که به جای آن از شاه سفید جورج نام ببرند! حالا با SK Steak & Oyster در همان مکان ، این جادو را در هوا دارد. اگر چشمان خود را ببندید ، احساس می کنید می توانید در نیویورک باشید.

هنگام ورود هلنیکا به بریزبن ، سر و صدای زیادی به پا شد و پس از دو هفته که به عنوان بهترین رستوران بریزبن در جوایز پیک پست الکترونیک انتخاب شد ، بسیاری از مردم متوجه نشدند که این فقط یک رستوران جدید نیست – ده ده سالها عشق و تاریخ پشت سر آن از جایی که در ساحل طلا آغاز شد. 50٪ کارمندان من اهل ساحل بودند! من افتخار کردم که سال آینده نیز از آن پشتیبانی کردم. این گواهی بود بر اینکه چقدر در طول دهه گذشته کار کرده ایم.

صحنه بیمارستانی در حال ظهور BRISBANE:

شور و نشاطی که بریزبن در صحنه مهمان نوازی خود دارد ، در بسیاری از شهرهای دیگر حسادت انگیز است. ما پیشگامان زیادی در صحنه داشته ایم که راه را هموار کردند و در 10 سال گذشته ، این فقط پیش رفت! با وجود بسیاری از شکاف ها در بازار در مقایسه با سیدنی یا ملبورن. یک رستوران دار عالی تکالیف خود را انجام می دهد ، یک محصول با کیفیت ارائه می دهد و به آن پایبند است. وقتی هلنیکا را در ساحل طلا باز کردم ، آجرهایی از ملبورن بلند کردم تا احساس خوبی به آن بدهم و من به استرالیای جنوبی پرواز می کردم تا با ماهیگیر صحبت کنم تا هشت پا به ارزش 20 هزار دلار به کوئینزلند پرواز کنم. ما گوشه ای کوتاه نکردیم و این هنوز در هلنیکا که امروز در هتل کالیله زنده است منعکس می شود.

رازهای یادگیری و شغلی:

بزرگترین آموخته ها از کار من این بوده است که هرگز اهمیت و درک حسابداری خانه پشت را دست کم نگیرم. من فکر می کردم ، “این به اندازه کافی نزدیک است ،” اما اینطور نیست. شما باید از دستمزد و هزینه های غذایی خود مطلع شوید. نه سالانه ، نه ماهانه ، بلکه به صورت روزانه. این دلیل بزرگی است که فکر می کنم مردم به دلیل اشتباهات اساسی که مرتکب شده اند ، رستوران های جدیدی باز کرده و بعد از دو یا شش ماه خراب شده اند.

نمی توانم چیز زیادی بگویم ، اما دو پروژه لیست سطل وجود دارد که من در حال حاضر روی آنها کار می کنم. یکی که حدود چهار یا پنج سال است می خواهم آن را انجام دهم و این یک پروژه واقعی شور و شوق است. سپس یکی دیگر نیز ، که حدود یک سال است روی آن کار می کنیم و به نظر می رسد احتمالاً مکانی برای آن تقریباً امن کرده ایم. بنابراین بله ، هیجان انگیز است. فکر می کنم مردم بریزبن منتظر این موضوع باشند.

وقتی نوبت به آخر هفته کامل می رسد ، می توانید من را در موسیقی هلنیکا غرق در موسیقی یونانی ببینید ، در حالی که من در Corfu Bianco فرو می روم و “The Simon” را نوش جان می کنم – ودکا غاز خاکستری ، نوشابه ، مقوی ، و هیچ میوه ای در یک لیوان کوتاه. باید امتحانش کنی

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>