رستوران Rosmarino Is New Fortune Valley Experimental Italian

خدمات استثنایی مکان عالی فوق العاده ایتالیایی. این روزمارینو است.

در داخل یک ساختمان آجری 120 ساله و سر به فلک کشیده در خیابان مک لاچلان دره ، به زودی یک نوشیدنی ریستورانته و شراب پیدا خواهید کرد که مهمان نوازی اصیل را به بریزبن ارائه می دهد. اشتیاق فروتنانه لورن اسمیت ، پیشکسوت صنعت و آندره گاتی آموزش دیده توسط میشلن ، غذای عالی و عالی آن برای گروه های ایتالیایی است.

Rosmarino با همکاری سرآشپز داریو مانکا (قبلاً Za Za Ta) ، منوی ساخته شده روی خاطرات را طعم دار می کند. داریو گفت: “غذاهای ایتالیایی بسیار زیاد است ، با 21 منطقه کوچک و 70 میلیون نفر.” “همه نظر دارند و از همه مهمتر همه افراد یک نونا دارند!” با ترکیب عطر و طعم مدرسه قدیمی و تکنیک های معاصر ، غذاهای تجربی که هنوز تاریخ نوستالژیک کرایه را دارند ، به شما ارائه می شود. اصولاً مثل این است که هستون بلومانتال به عنوان مادر بزرگ ایتالیایی شما دو برابر شود.

همه چیز از ابتدا ساخته شده است ، از مایه و مایه سنتی که به عنوان استادان نانوایی ایتالیایی قرن ها پیش ساخته شده اند گرفته تا ساندویچ وافل farinata (یک نان تخت ساخته شده با آرد نخود) با Pappa al pomodoro و Stracciatella. گرسنگی رسیدن کاملاً ضروری است ، خواه یک غذای la la carte ، کوچک یا بزرگ را بخورید. استیک آهسته پخته شده با شکلات سفید ، اردک ده روزه و کلورژیون (راویولی پر از سیب زمینی ساردنی) در یک سس پپ کسیو در میان انواع غذاهای مبتکرانه وجود دارد.

طعم دهنده های قدرتمند اساساً یک لیوان شراب را در قسمت کناری اجباری می کنند ، بنابراین تیم با همکاری با بیش از 50 نمونه کار برای ساختن تنها زیباترین شراب ها سخت کار کرده است. با برجسته کردن ویژه شراب های Mount Etna ، Rosmarino شراب های خارق العاده ای را که انتظار دارید در یک رستوران غذاخوری خوب با قیمت پایین تر ارائه کند ، به این معنی که هیچ دلیلی برای نه گفتن به دسر وجود ندارد. در یک انبار بزرگ شراب به ارتفاع 3 متر در مرکز ساختمان مستقر شده است ، قبل از انتخاب ، میز کمی مزه دار برای امتحان جرعه جرعه در دسترس خواهد بود. و اگر انگور مورد علاقه شما نیست ، همچنین ترکیبی از کوکتل های کلاسیک و امضا در لیست وجود دارد.

در حالی که برای ضیافت ایتالیا می آیید ، این فضای نفسگیر و خدمات برجسته ای است که باعث می شود شما اقامت داشته باشید (احتمالاً فقط قادر به بیرون آوردن در خواهید بود). آجرهای برجسته ، سقف های پنج متری و حیاط بیرونی شیرین با قدمت تاریخی در دیوارها ، یک برش کوچک دقیق از ایتالیا است. لورن با خلق یک تجربه گرامی بسیار افتخار می کند و مسئولیت تعیین چگونگی به یاد آوردن کسی یک موقعیت مناسبتی است که او آن را جدی نمی گیرد. وی گفت: “تصور كنید كه اولین قرار ملاقات در زندگی زناشویی به پایان می رسد و آنها به یاد دارند كه پیشخدمتی كه یخ را خرد كرد ، یا نحوه قرار ملاقات آنها با پیشخدمت آنها را برای قرار ملاقات دوم به اندازه كافی تحت تأثیر قرار داده است.” “شما باید به مردم غذا و شراب ارائه دهید ، و این تجربه فراموش نشدنی را هنگام پرداخت هزینه برای آن ایجاد کنید – من آن را دوست دارم!”

اصالت یک تجربه خانوادگی ایتالیایی فقط در اخلاق نیست. تمام وجود رزمارینو واقعاً یک امر خانوادگی است! برادر لورن در ساخت کمک می کرد و شریک زندگی او نظارت بر طراحی داخلی را بر عهده داشت. برادر ناتنی او سیمهای هر چراغ موجود در محل را بلندتر کرد تا درست شود و مادر و پدرخوانده او ، رستوران آنها را از بازنشستگی خارج کرد. “آنها به معنای واقعی کلمه فقط بازنشسته شدند و وقتی به آنها گفتیم که می خواهیم یک رستوران افتتاح کنیم ، آنها فقط آن را قبول کردند و گفتند ، بله ، بیایید بزرگ شویم یا به خانه برویم!”

روزمارینو قرار است در تاریخ 20 ژوئیه در خیابان 6 مک لاخلان ، دره فورتوتیو افتتاح شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>