راهنمای کامل Accutane برای آکنه شدید

راهنمای کامل آکنه برای آکنه

“کمک! من همه چیز را امتحان کردم تا از شر آکنه خلاص شوم اما هیچ نتیجه ای نمی دهد. آیا من برای همیشه محکوم هستم ؟! »

این سوال از من زیاد پرسیده میشود. در طول سال ها ، من متوجه شده ام که این مبتلایان به آکنه به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. کسانی که دارای آکنه خفیف تا متوسط ​​هستند و بدون موفقیت موفق به استفاده از محصولات مراقبت از پوست به صورت تصادفی شده اند.
 2. کسانی که دارای آکنه شدید ، ملتهب و تشدید شده هستند و هیچ واکنشی به درمان های موضعی نشان نمی دهند.

اگر در گروه اول قرار گرفتید ، احساس بدی نداشته باشید. دنیای مراقبت از پوست یک میدان مین پر از فروشندگان روغن مار است. بیشتر محصولاتی که برای پوست مستعد آکنه مورد استفاده قرار می گیرند یا از بین بردن آکنه لازم نیستند یا بسیار خشن هستند و باعث بدتر شدن اوضاع می شوند ، نه بهتر! اوه

آنچه شما باید انجام دهید این است که برای خود یک ASAP لایه بردار اسید سالیسیلیک تهیه کنید (می توانید گزینه های معروف من را در اینجا پیدا کنید). اگر این به تنهایی کافی نیست ، با استفاده از پراکسید بنزوئیل ، گوگرد یا روغن درخت چای درمان موضعی کنید.

اگر این مشکل مرتباً بروز می کند ، وقت آن است که نگاهی به رژیم و میزان استرس خود بیندازیم. رژیم کم گلیسمی را امتحان کنید و نوعی هوشیاری مانند مراقبه را برای کاهش استرس انجام دهید.

برای کمک بیشتر ، یکی از این راهنماها را بررسی کنید:

سپس ، این صفحه را ترک کنید. نیازی به خواندن ادامه این مقاله نیست.

اما اگر در گروه دوم قرار می گیرید ، اگر همه موثرترین درمان های موضعی را امتحان کرده اید و رژیم و شیوه زندگی خود را بدون نتیجه اصلاح کرده اید ، اگر آکنه شما آنقدر شدید است که فقط داروهای تجویز شده می توانند آن را درمان کنند ، وقت آن است که هسته ای شوید.

وقت آن است که فکر کنیم به Accutane برویم.

Accutane چیست؟

Accutane نام دارو است. ایزوترتینوئین ، قوی ترین شکل ویتامین A ، ماده فعال کننده آن است.

Accutane سلاح آخرین چاره است. موردی که وقتی هیچ چیز دیگری برای آکنه شما مثر نیست از آن استفاده می کنید.

نمی توانید آن را از مغازه ها بخرید. فقط نسخه داره اگر فکر می کنید ، باید یک پوستی را ببینید. وی برای شما به مدت 15-20 هفته دوز کم (معمولاً از 0.5 میلی گرم تا 2 میلی گرم) برای شما تجویز می کند (در بعضی موارد ، درمان ممکن است 10 ماه طول بکشد!).

بله ، حتی سلاح های هسته ای وقت شیرین خود را برای کار می گیرند.

مربوط: بهترین فرم رتینوئید برای شما چیست؟


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که باعث از بین بردن درخشش ، جوش ها و جوش های سرسیاه می شود ، می جنگید؟ برای شروع کار ، صفحه رایگان “بهترین روش مراقبت از پوست برای پوست چرب” خود را بارگیری کنید (این شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب):


Accutane چگونه کار می کند؟

Accutane از تولید روغن در بدن جلوگیری می کند. تقریباً به طور کامل (ما در اینجا در مورد کاهش 80 درصدی صحبت می کنیم).

آیا شروع به دیدن این موضوع کرده اید که اکنون به عنوان آخرین چاره استفاده می شود؟

در اینجا نحوه کار آن آورده شده است. وقتی همه چیز خوب است ، روغن از غدد چربی شما به داخل پوست پمپ می شود ، جایی که به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی عمل می کند. به همین دلیل پوست طبیعی به طور طبیعی بسیار نرم و لطیف است.

اما اگر به آکنه مبتلا شده اید ، غدد چربی شما بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند. آنها روغن بیش از نیاز پوست شما را بیرون می کشند. روغن اضافی دیگر نمی تواند به طور عادی از منافذ خارج شود. داخل آن محبوس شده است.

در اینجا ، با سلول های مرده و انواع دیگر مواد غذایی مخلوط می شود. به زودی ، لکه خیلی بزرگ می شود ، منافذ پوست شما مسدود است.

P. آکنه ، باکتری عامل آکنه ، از این روغن اضافی تغذیه می کند. با کاهش تولید روغن ، Accutane به معنای واقعی کلمه باعث از بین رفتن باکتری های آکنه می شود.

این تنها کاری نیست که انجام می دهد:

 • آی تی گردش مالی سلولی را تنظیم می کند (روند لایه برداری پوست) بنابراین سلول های مرده به جای سقوط در داخل منافذ پوست از روی پوست شما شسته می شوند
 • آی تی اندازه غدد روغنی شما را کاهش می دهد
 • آی تی دارای خواص ضد التهابی است که قرمزی و التهاب مرتبط با آکنه را کاهش می دهد

در واقع این یک فروشگاه برای تمام نیازهای آکنه شماست.

مربوط: آکنه بزرگسالان: چرا اتفاق می افتد و چگونه می توان آن را درمان کرد

آیا Accutane عوارض جانبی دارد؟

یک دلیل وجود دارد که Accutane آخرین سلاح است. این به خوبی از شر آکنه شما خلاص می شود اما بدون از بین بردن آسیب اولیه.

در اینجا همان چیزی است که می توانید در آن انتظار داشته باشید کوتاه مدت:

بله ، پوست شما خشک و پوسته پوسته می شود چین و چروک های شما بسیار بدتر به نظر می رسند. صورت شما ممکن است بیش از همیشه لکه داشته باشد.

این می تواند آسیب بزرگی بر اعتماد به نفس و عزت نفس شما وارد کند. اجازه ندهید که شما را پایین بیاورد. ژورنال ، مدیتیشن ، راهی برای آرامش و سرنوشت پیدا کنید. این بدترین مانع است. هنگامی که از کنار آن گذشتید ، پوست شما بهترین ظاهر را به خود اختصاص می دهد. بهت قول میدم.

و در طولانی مدت:

 • رشد غیر طبیعی استخوان
 • نقص های مادرزادی (در صورت تجویز Accutane برای خانم ها استفاده از بارداری اجباری است – اگر موافق نباشید آن را به شما نمی دهند)
 • افسردگی
 • سندرم خشکی چشم
 • درد مفصل
 • بیماری التهابی روده

ترسناک ، درست است؟

به استثنای نقایص هنگام تولد ، عوارض جانبی طولانی مدت (متأسفم! از کوتاه مدت نمی توانید فرار کنید) معمولاً فقط در کمتر از 10٪ بیماران ظاهر می شوند. این احتمال وجود دارد که هرگز آنها را تجربه نکنید.

مثل این است که از آسپرین یا سایر داروها استفاده کنید. همه آنها لیست طولانی عوارض جانبی دارند اما اکثر مردم هرگز به این عوارض دچار نمی شوند. هنوز هم ، مهم است که از آنچه درگیر آن هستید آگاهی داشته باشید و اینکه احتمال استثنا وجود دارد ، احتمال کمی وجود دارد.

هشدار! از آنجا که Accutane دارای یک لیست طولانی از عوارض جانبی بالقوه ، از جمله نقایص مادرزادی است ، شما آن را درجا تجویز نمی کنید. برای بررسی اینکه همه چیز خوب است ، باید آزمایش خون و ویزیت های پیگیری منظم انجام دهید. اگر زن هستید ، پزشک از شما در مورد سابقه جنسی سوال می کند و گزینه های کنترل بارداری را با شما در میان می گذارد. همچنین باید هر ماه تست بارداری انجام دهید. من می دانم که برای آکنه غیر ضروری به نظر می رسد ، اما آنها این کار را برای جلوگیری از خطر حاملگی های غافلگیر کننده هنگام استفاده از Accutane انجام می دهند.

مربوط: چگونه برای زنده ماندن از یک دوره پاکسازی

آیا Accutane ارزش آن را دارد؟

من Accutane را به عنوان اولین درمان شما امتحان نمی کنم. اما اگر همه چیز را بدون موفقیت امتحان کرده اید ، Accutane ارزش درد موقت را دارد.

Accutane در 95٪ بیماران موفقیت آمیز است. نتایج اغلب دائمی هستند.

Accutane فقط پوست شما را پاک نمی کند. این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. اکنون دیگر نیازی به مقابله با آکنه نخواهید داشت ، در پوست خود احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

نکات و ترفندهای Accutane

هشدار! درم شما روال مراقبت از پوست را برای شما تجویز می کند و به شما می آموزد که چگونه Accutane را برای شما مناسب سازد. به او / او گوش دهید! نکات زیر احتمالاً همان پوستی است که به شما می دهد اما اگر پزشک به شما گفته کار دیگری انجام دهید ، با توصیه های او همراه باشید. او پزشک است. من نیستم.

1. بازگشت به اصول

پوست روی Accutane بسیار حساس می شود. برای به حداقل رساندن خطر تحریک ، مراقبت از پوست خود را تا حد ممکن ساده انجام دهید. صبح کرم ضد آفتاب را تمیز ، مرطوب کرده و بگذارید. در شب ، تمیز و مرطوب کنید.

از مواد لایه بردار ، تونرهای مملو از الکل ، محصولات ضد آکنه خشن و هر چیز با رایحه ای قوی دوری کنید. واکس نزنید.

من معمولاً مرطوب کننده های اساسی بدون آنتی اکسیدان یا سوپراستارهای قدرتمند ضد پیری مانند ویتامین C را توصیه نمی کنم ، اما این دقیقاً همان چیزی است که اکنون پوست شما به آن نیاز دارد.

به عنوان یک قانون، اگر نمی خواهید آن را روی نوزاد تازه متولد شده خود بگذارید ، اکنون آن را روی پوست خود استفاده نکنید. این میزان حساسیت آن بر روی Accutane است.

مربوط: 3 محصول مراقبت از پوست که همه به آنها نیاز دارند

2. قبل از مصرف Accutane غذا بخورید

مطالعات نشان می دهد که آکوتان در صورت مصرف 1 ساعت قبل ، 1 ساعت بعد یا همراه غذا م effectiveثرتر است. به خصوص هنگامی که آن وعده غذایی چربی زیادی داشته باشد.

ناگفته نماند – اما به هر حال آن را خواهم گفت – این بهانه ای برای شراب خواری های ناسالم نیست. چربی های سالم شامل ماهی آزاد ، آووکادو ، ماهی تن ، آجیل ، روغن زیتون ، دانه های کتان و دانه های چیا هستند. رفع مشکلات خود را از آن دریافت کنید. خوشمزه اند

خط پایین

نمی توانم به اندازه کافی استرس داشته باشم: Accutane آخرین راه حل است ، فقط برای موارد شدید که به هیچ درمان دیگری پاسخ نمی دهند. اگر این شما هستید ، با پزشک خود مشورت کنید. Accutane دلپذیر نیست اما نتایج بسیار خوب ارزش عوارض جانبی موقتی را دارند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>