راهنمای کامل – زیبا با مغز

چگونه می توان جای زخم های آکنه را درمان کرد

“Gio ، بهترین محصولات مراقبت از پوست برای درمان جای زخم چیست؟”

من از این سوال متنفرم دوست ندارم حامل اخبار بد باشم. من می دانم که خلاص شدن از شر آکنه ویران کننده است ، فقط جای زخم های برجسته و حفره ای در تمام صورت شما وجود دارد. اوه

اما من هم نمی توانم به شما دروغ بگویم و به شما بگویم که مواد شیمیایی لایه بردار اسید گلیکولیک در داروخانه کار شما را انجام می دهد. این نمی شود

حقیقت زشت این است که مراقبت از پوست موضعی نمی تواند جای زخم های آکنه را درمان کند. اگر می خواهید یک بار و برای همیشه از شر آنها خلاص شوید ، باید به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

درمانی که انجام می دهید به نوع جای زخم های آکنه بستگی دارد. در اینجا یک راهنمای سریع برای 5 نوع متداول اسکار آکنه و نحوه درمان آنها آورده شده است:

چگونه اسکار Icepick را درمان کنیم

اسکارهای ICEPICK چیست؟

اسکارهای Icepick سوراخ های ریز و باریکی در پوست شما هستند. به نظر می رسد کسی یک سوزن (یا یخ برداشت) را گرفته و پوست شما را با آن سوراخ کرده است. آخ!

اسکارهای ICEPICK چگونه توسعه می یابند؟

سرزنش آن به هورمون ها. آنها به شما آکنه کیستیک می دهند – آن جوش های عمیق و فوق العاده دردناک روی خط فک ، گونه ها و چانه شما. در این روند ، پوست شما بیش از حد کلاژن از دست می دهد. بافت پوست شما از بین می رود و سوراخ های ریزی را پشت سر می گذارد.

چگونه می توانید اسکارهای ICEPICK را درمان کنید؟

درمان اسکار Icepick بسیار مشکل است ، اما این بدان معنا نیست که شما با آنها گیر کرده اید:

مربوط: آیا لایه بردارهای اسید گلیکولیک می توانند جای زخم های آکنه را درمان کنند؟


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که چین و چروک و آکنه را از بین می برد ، مبارزه می کنید؟ برای شروع “بهترین روش مراقبت از پوست برای آکنه + پیری پوست” رایگان خود را بارگیری کنید (این شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب):


چگونه اسکارهای آکنه کلوئید را درمان کنیم

اسکارهای کلوئیدی آکنه چیست؟

زخم های آکنه کلوئید ، توده هایی برجسته ، بی رنگ و پر از دست انداز هستند که می توانند به مراتب بزرگتر از زخم بهبودی شوند. غالباً ، حتی پس از بهبودی نیز رشد آنها متوقف نمی شود! WT …؟

اسکارهای آکنه کلوئید چگونه توسعه می یابد؟

هنگامی که پوست شما شکسته است ، پوست شما کلاژن تولید می کند تا آن را ترمیم کند. به طور معمول ، بدن شما می داند چه زمانی کار تمام شده است. اما اگر مدت ها پس از بهبودی زخم قادر به تشخیص و ادامه هدر رفتن کلاژن نباشد ، شما با یک اسکار کلوئیدی روبرو خواهید شد.

چگونه می توانید اسکارهای آکنه را از بین ببرید؟

شما برای انتخاب های اینجا خراب شده اید:

 • کورتیزون شات / کرم: این معمولاً اولین چیزی است که پوست شما سعی در کاهش جای زخم دارد. متأسفانه ، همیشه کار نمی کند.
 • لیزر درمانی: این معمولاً قرمزی را کاهش می دهد اما بعید است که خود جای زخم را بسیار کوچکتر کند.
 • اسید رتینوئیک: استفاده روزانه 05/0٪ اسید رتینوئید می تواند باعث کاهش اسکار آکنه تا 79٪ شود! این کار با کنترل مجدد تولید کلاژن کار می کند. FYI ، نه ، رتینول موضعی کار نمی کند. برای این کار به نسخه های خشن نسخه نیاز دارید.
 • ورق ژل سیلیکون: همراه با کورتیکواستروئید ، این بهترین روش درمانی برای از بین بردن جای زخم های کلوئیدی است. مشکل این است که این کار دست و پا گیر است و بسیاری از بیماران قبل از اینکه نتیجه را ببینند ، آن را ترک می کنند. اگر از این روال خارج شدید ، چندین ماه با آن همراه باشید.
 • عمل جراحي: اگر جای زخم بسیار زیاد است و واقعاً شما را آزار می دهد ، می توانید از پوست خود بخواهید که آن را با جراحی برطرف کند. من شخصاً آنرا توصیه نمی کنم زیرا باگر تند و زننده اغلب درست برگشت می یابد !!

چگونه اسکارهای آکنه Boxcar را درمان کنیم

اسکارهای آکنه بوکسار چیست؟

فرورفتگی های کم عمق ، گرد یا بیضی شکل با لبه های تیز. مانند جای زخم های یخ ، به پوست شما ظاهری شکاف دار می دهند.

اسکارهای آکنه ای BOXCAR چگونه توسعه می یابد؟

آکنه های التهابی شما کلاژن را از بین می برد و باعث از بین رفتن بافت پوست می شود. بدون تکیه گاه ، آن قسمت از پوست کشیده می شود و یک منطقه افسرده و حفره دار ایجاد می کند.

چگونه می توانید اسکارهای آکنه بوکسار را درمان کنید؟

چندین روش ، بعضی م effectiveثرتر (و دردناک تر!) نسبت به راه های دیگر:

 • پرکننده های درما: به فکر Juvederm یا Restylane باشید. آنها سریعترین راه برای از بین بردن جای زخم های آکنه هستند. اما حدس زدید ، نتایج موقتی است. شما باید به طور مرتب درمان را پر کنید.
 • انتقال چربی: پوست شما اغلب قبل از انتقال چربی برای پر کردن جای زخم ، زیر سینه می شود. اما نتایج فقط موقتی هستند.
 • درمان های لیزری: آنها پوست شما را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک می کنند ، اما بهتر است همراه با سایر روش های درمانی استفاده شوند.
 • برش پانچ: درم شما قبل از اینکه سطح آن را دوباره روی سطح بیندازد ، جای زخم را برید. نتایج آهسته و متوسط ​​است. اگر می خواهید از این مسیر پایین بروید ، آن را با روش درمانی دیگری ترکیب کنید.
 • زیرمجموعه در این روش جراحی ، درم شما پایه فیبری زخمی را که پوست را به سمت پایین می کشد برش می دهد. پس از آن ، پوست شما بسیار نرم تر به نظر می رسد.

چگونه اسکارهای آکنه را درمان کنیم

اسکارهای آکنه چیست؟

جای زخم های آکنه ای به پوست شما بافتی مواج می بخشد. آنها باعث می شوند انگار تپه هایی در سرتاسر صورت خود دارید. آنها نرم هستند و به وضوح تعریف نشده اند.

چگونه می توان اسکارهای آکنه را گسترش داد؟

اگر از آکنه های التهابی طولانی مدت رنج ببرید ، به احتمال زیاد دچار زخم های آکنه ای می شوید. در وقت اضافی ، نوارهایی از بافت بین پوست و زیرپوست زیر شما ایجاد می شود. این نوارها اپیدرم را می کشند و باعث می شوند تا حالت تنگی و کشش طبیعی خود را از دست بدهد.

چگونه می توانید اسکارهای آکنه را درمان کنید؟

باز هم ، شما چند گزینه دارید:

 • پرکننده های درما: به فکر Juvederm یا Restylane باشید. آنها سریعترین راه برای از بین بردن جای زخم های آکنه هستند. اما حدس زدید ، نتایج موقتی است. شما باید به طور مرتب درمان را پر کنید.
 • درمان های لیزری: آنها تولید کلاژن را تقویت می کنند و لایه های بالایی پوست را دوباره ظاهر می کنند. اما برای دیدن نتایج قابل توجه به درمان های متعددی نیاز دارید.
 • زیر سازی در این روش جراحی ، درم شما پایه فیبری زخمی را که پوست را به سمت پایین می کشد برش می دهد. پس از آن ، پوست شما بسیار نرم تر به نظر می رسد.

چگونه می توان هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب را درمان کرد

هیپرپیگمانتیشن پس از التهاب چیست؟

هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب ، علامت تاریکی است که جوش پس از بهبودی بر جای گذاشته است. این نوعی اسکار آکنه نیست ، اما بسیاری از افراد آن را با اسکار اشتباه می گیرند بنابراین در لیست قرار می گیرد.

HYPERPIGMENTATION پس از التهاب چگونه پیشرفت می کند؟

hyperpigmentation پس از التهاب زمانی اتفاق می افتد که جوش باعث التهاب پوست شما شود. در طول روند بهبودی ، پوست شما مقدار زیادی ملانین (رنگدانه ای که به پوست شما رنگ طبیعی و زیبایی می بخشد) پمپ می کند و یک اثر تاریک برجای می گذارد.

چگونه می توانید Hyperpigmentation پس از التهاب را درمان کنید؟

هایپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب به آرامی به خودی خود از بین می رود. اما می توانید روند بهبودی را تسریع کنید – و همچنین در خانه. نحوه کار:

بهترین انتخاب ها:

مربوط: نحوه درمان و پیشگیری از رنگ آمیزی پس از التهاب

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>