راهنمای کامل رتینول – زیبا با مغز

راهنمای کامل رتینول

رتینول لاک پشت مراقبت از پوست است.

سیلیکون ها ممکن است ابتدا به آنجا برسند ، چین و چروک ها را پر کرده و باعث می شود در کمترین زمان چروک ها دیده نشوند. اما ، چند ساعت کوتاه ، آنها شما را ترک می کنند. شما به یک دوز دیگر نیاز دارید تا وانمود کنید که چین و چروک ها واقعاً وجود ندارند.

رتینول وقت خود را می گیرد. زمان زیاد. یک ماه بعد ، به سختی در آن چین و چروک ها فرو رفته است. اما ، به محض این که کار انجام شد ، این چین و چروک ها به آرامی از بین می روند. واقعا – جدا.

رتینول چیست؟

رتینول نوعی ویتامین A است.

خود رتینول کار زیادی برای پوست شما انجام نمی دهد. جادوگری وقتی اتفاق می افتد که آنزیم های موجود در پوست شما آن را به اسید رتینوئیک (معروف به ترتینوئین) تبدیل می کنند ، فرم فعال ویتامین A که باعث چروک و آکنه می شود. این یک فرایند دو مرحله ای است:

رتینول ==> رتینالدهید ==> اسید رتینوئیک

معنی آن چیست؟

خوب ، هر چه نوعی ویتامین A از اسید رتینوئیک دورتر باشد ، قدرت آن کمتر است (اما لطیف تر!).

به همین دلیل شما به نسخه اسید رتینوئیک نیاز دارید اما می توانید رتینول OTC بخرید. رتینول کندتر از رتینوئیک اسید عمل می کند ، اما روی پوست شما لطیف تر است.

یک داد و ستد خوب ، موافق نیستید؟

مربوط: چه نوع ویتامین A برای شما بهتر است؟


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که با چروک ها مقابله می کند ، کلاژن را تقویت می کند و درخشش جوانی به شما می دهد ، مبارزه می کنید؟ برای شروع “بهترین برنامه مراقبت از پوست ضد پیری” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


رتینول چه کاری برای پوست شما انجام می دهد؟

رتینول یک ابرقهرمان چند وظیفه ای است که به معنای واقعی کلمه ظاهر و احساس پوست شما را تغییر می دهد. چطور؟

  1. این سرعت گردش تلفن همراه را تسریع می کند: این فرآیند لایه برداری طبیعی پوست شما را تسریع می کند و باعث می شود سلول های پوست به سرعت برگردند و بمیرند ، بنابراین سلول های جدید و سالم جای آنها را می گیرند.
  2. کلاژن را تقویت می کند: کلاژن پروتئینی است که پوست را ضخیم و سفت می کند. رتینول از تجزیه و از بین رفتن آن جلوگیری می کند.
  3. این خاصیت آنتی اکسیدانی دارد: این ماده با رادیکال های آزاد ، رشدی که باعث چروک زودرس و لکه های تیره می شود ، مبارزه می کند.
  4. آکنه را درمان می کند: با تسریع در گردش سلول ، به از بین بردن جوش های سر سفید و مسدود شدن منافذ پوست کمک می کند.

یا به عبارت ساده تر ، رتینول:

در اصل باعث می شود پوست شما از هر لحاظ بهتر به نظر برسد.

مربوط: نبرد روشن کننده های پوست: کدام یک از بهترین گزینه ها برای هیدروکینون است؟

رتینول معمولی 1

آیا رتینول عوارض جانبی دارد؟

خوب ، چند مورد وجود دارد … (بیا ، هیچ چیز عالی نیست):

  1. حساسیت به خورشید: رتینول می تواند پوست شما را در معرض آفتاب قرار دهد. فقط شب استفاده کنید. (بله ، می توانید از آن در طول روز با کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، تا وقتی که آن را مجدداً از نظر مذهبی اعمال کنید. دقیقاً. فقط شب همین است).
  2. تحریک: رتینول می تواند پوست شما را تحریک کرده و در ابتدا پوسته پوسته شود. به آرامی شروع کنید و به تدریج آن را بسازید (در بخشهای بعدی نحوه کار را به شما می گویم).
  3. ممکن است آکنه را بدتر کند: رتینول می تواند به آکنه کمک کند اما به نوع قرمز ، زخم و ملتهب آکنه کمک نمی کند. اگر به همین دلیل است ، رتینول ممکن است التهاب را بدتر کند.
  4. در دوران بارداری / شیردهی توصیه نمی شود: ویتامین A باعث نقایص مادرزادی در موش ها می شود. هیچ کس مطالعه ای روی زنان باردار انجام نداده است (به دلایل واضح) ، بنابراین ما مطمئناً نمی دانیم که تأثیرات یکسانی بر روی انسان دارد. اما ، چرا باید ریسک کرد؟

مربوط: از کدام مواد مراقبت از پوست باید در دوران بارداری خودداری کنید؟

پیتر توماس روت رتینول تزریق PM شب سرم 01

چه کسی باید از رتینول استفاده کند؟

همه افراد بالای 25 سال ، مگر اینکه پوست حساس داشته باشید. اگر این کار را انجام دهید ، من فرم لطیف تری از رتینول ، مانند رتینیل پالمیتات را توصیه می کنم. یا رتینول آزاد شده در زمان (میکرو کپسوله شده). و حتی این ممکن است برای بعضی از شما زیاد باشد.

به این معنی است که رتینول در طی چند ساعت به داخل پوست منتقل می شود تا اینکه با استفاده از آن با شدت تمام آن را ضربه بزنید. به همان اندازه موثر است اما روی پوست لطیف تر است.

می توانید زودتر از رتینول استفاده کنید ، خصوصاً اگر آکنه دارید. اما رتینول معمولاً از طرف گران قیمت است ، بنابراین این چیزی است که می توانید قبل از افزودن آن به روال مراقبت از پوست ، کمی بیشتر صبر کنید.

فقط خیلی منتظر نباشید! آره، رتینول می تواند چین و چروک ها را کاهش دهد ، اما معمولاً 3 تا 6 ماه طول می کشد تا شاهد بهبود قابل توجهی باشیم. هرچه عمق این چین و چروک ها بیشتر باشد ، مدت زمان بیشتری نیز طول خواهد کشید.

مربوط: 8 ترفند با پشتوانه علمی برای استفاده بیشتر از رتینول (حتی اگر پوست حساس دارید)

از کدام یک از رتینول ها باید استفاده کنید؟

شما می دانید که من چگونه همیشه شکایت دارم که اگر ماده ای در بالای لیست نباشد ، هیچ کاری نمی کند؟ این مورد رتینول نیست.

حتی فقط یک لکه از آن می تواند برای پوست شما معجزه کند. به طور جدی ، 0.01٪ می تواند کار را به اتمام برساند. به آرامی مطمئناً ، اما شما می دانید که آنها چه می گویند: آهسته و ثابت برنده مسابقه است.

شما همیشه می توانید بعداً بازی خود را بالا ببرید ، خانم ها. نحوه کار:

اگر مبتدی هستید: به 0.01–0.3 پایبند باشید

اگر شما یک واسطه هستید: 0.04–0.1

اگر حرفه ای هستید: 0.5 -2 -2

اگر با محصولی روبرو شدید که بیش از 2٪ از آن استفاده می کند ، آن را روی قفسه می گذارم. احتمالاً خطرناک نیست ، اما ممکن است برای پوست شما بسیار خشن باشد. ایمو ، مقادیر بالای رتینول (و بله ، هرچه بیشتر از 2٪ باشد در مورد رتینول زیاد است) باید توسط پوست شما تجویز شود.

اما ، چگونه می دانید که چه زمانی آماده بازی خود هستید؟

شما آماده هستید که به نظر می رسد میزان دفع بالاتری از رتینول را ارتقا دهید وقتی که به نظر نمی رسد دومی که در حال حاضر از آن استفاده می کنید ، کار کند و پوست شما لایه برداری ، پوسته پوسته شدن یا انجام کارهای غیرعادی نباشد.

مربوط بودن: از کدام قدرت رتینول باید استفاده کنید؟

lixirskin شب سوئیچ شبکیه رتینول 1٪ بررسی

چند بار باید از رتینول استفاده کنید؟

که بستگی دارد. همه متفاوت هستند. برخی افراد می توانند چهار یا پنج بار در هفته یا حتی روزانه از آن استفاده کنند. برای دیگران ، یک بار در هفته ممکن است بیش از حد کافی باشد.

من توصیه می کنم هفته ای دو بار شروع کنید. اگر این مسئله پوست شما را آزار نمی دهد ، سعی کنید سه روز از آن استفاده کنید. سپس چهار. اگر پوست شما شکایت دارد ، دوباره مقیاس دهید. شما متوجه موضوع می شوید.

چند وقت یکبار از آن استفاده می کنم؟ هر شب دیگر من آن را با اسید گلیکولیک جایگزین می کنم ، سوپراستار دیگری که ترجیح می دهم فقط شب استفاده کنم.

مربوط: راهنمای کامل اسید گلیکولیک: این چیست ، چه کاری انجام می دهد و چگونه می توان از آن استفاده کرد

بهترین محصولات با رتینول کدامند؟

هشدار! رتینول در معرض نور و هوا به سرعت تخریب می شود. هوشمند باشید و فقط محصولی را انتخاب کنید که در لوله ها و بطری های مات ، هوا بسته باشد.

خط پایین

یک دلیل وجود دارد که درم ها رتینول را استاندارد طلایی ضد پیری می دانند. کار می کند. آن را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید و همیشه بهترین ظاهر را خواهید داشت. خداحافظ چروک!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>