دوست یا دشمن؟ – زیبا با مغز

پراکسید بنزوئیل بهترین روش درمان آکنه است

“آکنه گرفتی؟ شما باید بنزوئیل پراکسید را امتحان کنید. این فقط چیزی است که باعث می شود سریع از بین برود. این برای من معجزه کرد. “

“دیوانه ای؟! به حرفهایش گوش نکن همه می دانند که بنزوئیل پراکسید خطرناک است. به عنوان جهنم تحریک کننده است و باعث ایجاد چین و چروک نیز می شود. “

چه کسی درست است؟ خوب … هر دو متعجب؟

بنزوئیل پراکسید سلاحی قدرتمند در برابر آکنه است. و مانند همه سلاح های قدرتمند ، دارای اشکالاتی نیز است. این شما هستید که تصمیم می گیرید معامله ارزش آن را داشته باشد یا خیر.

امیدوارم ، این به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا بنزوئیل پراکسید دوست یا دشمن پوست شما است:

بنزوئیل پراکسید: چیست و چه کاری انجام می دهد؟

بنزوئیل پراکسید یک پراکسید است. دهو (در صورت تعجب ، پراکسید پیوند ناپایداری از دو اتم اکسیژن است که می تواند رادیکال های آزاد ایجاد کند).

ما میدانیم بنزوئیل پراکسید باعث از بین رفتن P.Acnes می شود (باکتری های ایجاد کننده آکنه) ، اما هیچ راهی برای چگونگی آن ندارند. دانشمندان تصور می کنند با تولید رادیکال های آزاد کار می کند. این رادیکال های آزاد تا زمان مرگ ، به دیواره های سلولی P.Acnes حمله می کنند.

قسمت خوب؟ P.Acnes در برابر پراکسید بنزوئیل مقاوم نیست بنابراین لازم نیست نگران این باشید که به زودی بی فایده شود.

بیشتر وجود دارد بنزوئیل پراکسید یک عمل لایه برداری دارد، هم. این کمک می کند تا منافذ پوستی از اسلحه تمیز نشوند و از بروز آن جلوگیری شود.

مربوط: چگونه آکنه بزرگسالان را درمان کنیم


آیا به دنبال یک روال موثر آکنه هستید که بانک را بشکند؟ برای شروع ، صفحه تقلب رایگان “The Regular Anti-Acne Skincare Routine” خود را بارگیری کنید:


آیا بنزوئیل پراکسید سن شما را سریعتر می کند؟

به یاد دارید وقتی ذکر کردم که بنزوئیل پروکساید رادیکال های آزاد تولید می کند؟ رادیکال های آزاد مولکول های کمی ناخوشایند هستند که پروتئین هایی مانند کلاژن و الاستین را خراب می کنند و حتی DNA سلول شما را از بین می برند. نتیجه؟ چین و چروک

این داستان کوتاه است. داستان طولانی کمی پیچیده تر است.

همه رادیکال های آزاد برابر نیستند. نوعی که می خواهید مانند آفت از آن اجتناب کنید ، رادیکال های هیدروکسیل هستند. آنها بیشترین آسیب را برای پوست شما دارند. خوشبختانه ، پراکسید بنزوئیل رادیکال های هیدروکسیل تولید نمی کند. آی تی رادیکال های فنیل تولید می کند.

به گفته پائولا بگون:رادیکال های فنیل به اندازه رادیکال های هیدروکسیل آسیب رسان نیستند و از آنجا که واکنش منجر به آسیب سریع اتفاق می افتد [BP can deplete 50% of vitamin E naturally found in your skin within 30 minutes]، خسارت کوتاه و زودگذر است. این ضرری بیش از آسیب رادیکالهای آزاد ندارد که به راحتی توسط اکسیژن در پوست شما ایجاد می شود و محصولات حاوی آنتی اکسیدان به راحتی با چنین واکنشی مقابله می کنند. “

به آن قسمت آخر توجه کنید: شما می توانید آن رادیکال های آزاد را با آنتی اکسیدان خنثی کنید. بنزوئیل پراکسید جمله مطمئنی برای چین و چروک های عمیق نیست.

مربوط: بهترین سرم های آنتی اکسیدان کدامند؟

آیا بنزوئیل پراکسید عوارض جانبی دارد؟

بله در غلظت های بالا ، بنزوئیل پراکسید می تواند پوست را تحریک کند ، خشک کند یا به شما حساسیت ایجاد کند. خوشبختانه ، مطالعات نشان می دهد که غلظت کم (2.5٪) بنزوئیل پراکسید همان مزایای دوزهای بالاتر را دارد ، اما با عوارض جانبی کمتری همراه است.

نحوه استفاده از بنزوئیل پراکسید

بنزوئیل پراکسید به اندازه ساخته شده بد نیست. اما ، هنوز هم عوارض جانبی کمی دارد ، بنابراین من آن را به عنوان اولین درمان ضد آکنه توصیه نمی کنم.

ابتدا چیز نرم تری مانند سالیسیلیک اسید یا روغن درخت چای را امتحان کنید و اگر نتیجه نداد ، به سمت پراکسید بنزوئیل حرکت کنید.

یک چیز دیگر: رادیکال های فنیل ممکن است به اندازه رادیکال های هیدروکسیل خطرناک نباشند اما هنوز هم می خواهید تولید آنها را محدود کنید. به عبارت دیگر، از پراکسید بنزوئیل فقط روی جوش های خود استفاده کنید، نه تمام صورت شما.

مربوط: بنزوئیل پراکسید VS سالیسیلیک اسید: کدام یک را باید انتخاب کنید؟

آیا می توانید از بنزوئیل پراکسید با اسید سالیسیلیک استفاده کنید؟

من همیشه با این پرسش رو به رو میشوم. هم پراکسید بنزوئیل و هم اسید سالیسیلیک مواد موثری برای پوست های چرب و مستعد آکنه هستند.

شما تاکنون همه چیز را در مورد پراکسید بنزوئیل می دانید ، بنابراین بیایید روی اسید سالیسیلیک تمرکز کنیم. سالیسیلیک اسید یک لایه بردار است که در داخل منافذ پوست قرار می گیرد و آنها را از درون لایه برداری می کند. همچنین به کنترل تولید روغن کمک می کند.

مطالعات نشان می دهد که وقتی با اسید سالیسیلیک استفاده می شود ، بنزوئیل پراکسید حتی بهتر عمل می کند. اما ، این ترکیب برای برخی از افراد بسیار سخت است. این می تواند پوست شما را تحریک کرده و پوسته پوسته شود.

اگر می خواهید از هر دو استفاده کنید ، من به شما توصیه می کنم صبح از اسید سالیسیلیک استفاده کنید و شب ها به بنزوئیل پراکسید بچسبید. یا می توانید از آنها در روز جایگزین استفاده کنید.

مربوط: چرا اسید سالیسیلیک برای حفظ پوست بدون چربی مهم است

بهترین محصولات دارای بنزوئیل پراکسید کدامند؟

  • درمان آکنه La Roche Posay Effaclar Duo Dual Action (36.95 دلار): Dermstore و احساس بی نظیری کنید
  • درمان پاکسازی روزانه پاولاس پاک پاولس با 5٪ بنزوئیل پراکسید (18.00 دلار): انتخاب درمستور و پائولا
  • رفع لک اضطراری Proactiv (20.00 دلار): موجود در Sephora و Ulta

خط پایین

بنزوئیل پراکسید یک درمان م acثر بر آکنه است اما بدون اشکال ایجاد نمی شود. با دقت از آن استفاده کنید!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>