تقویت موها بعد از کاشت مو 2021

[ad_1]

کاشت مو

کاشت مو یک عمل زیبایی است که برای رفع کم پشتی مو یا طاسی سر صورت می گیرد. تقویت موها بعد از کاشت مو :  اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا موی سر ما می ریزد. در اینجا درباره انواع مدل های ریزش مو و علت های آن توضیح می دهیم.

طاسی مردانه

این طاسی نوعی اختلال ارثی مو می باشد که عمدتا به هورمون های جنسی مردانه مربوط است. این نوع طاسی به یک استعداد ژنتیکی و نیز افزایش تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون وابسته است و دقیقا به همین دلیل است که نام دیگر آن ریزش موی ارثی هورمونی می باشد. عموما در مردان ریزش مو در سن بلوغ افزایش میابد. در خانم ها نیز همین گونه است اما در سی تا چهل درصد موارد یک اختلال سیستم غدد درون ریز علت آن است. آ

پدیدۀ مینیاتوری شدن

پدیده مینیاتوری شدن از علامت های مشخص موی ارثی هورمونی می باشد. که در این حالت مو ابتدا نازک و کوتاه تر می شود و سپس شروع به ریزش می کند.

ریزش موی ارثی/هورمونی در زنان

همین طور که از اسمش مشخص است نوعی ریزش مو ارثی می باشد که اساسا مرکز سر را گرفتار می کند و در سنین پایین شروع می شود. این نوع ریزش مو از دهه 20 تا 30 شروع می شود و کم کم اتفاق می افتاد و شدت ندارد اما خط رویش مو باقی می ماند.

طاسی منطقه ای (الوپسی آره آتا)

این نوع طاسی نوعی بیماری شایع است که هنوز علت آن مشخص نیست. در این نوع از طاسی ریزش مو بدون ایجاد جای زخم (اسکار) در منطقه یا مناطقی از نواحی مو دار بدن خودش را نشان می دهد. شروع این نوع بیماری کاملا ناگهانی است و معمولا سیری آهسته دارد. و معمولا بخشی از سر یا هر قسمت بدن به صورت دایره ای یا بیضی شکل بدون مو می شود. برخی معتقدند که این نوعی بیماری خود ایمنی است.

که در آن به سیستم ایمنی صد در صد رسیده و در نتیجه حفظ امنیت بدن از عوامل خروجی، ویروسها و باکتریها آسیب دیده و باعث ریزش مو در سر و سایر نقاط بدن می شود. پژوهش ها نشان داده اند عوامل استرس زا در ایجاد طاسی منطقه ای موثر می باشند.

تلوژن افلوویوم

این در واقع نوعی ریزش موی منتشر بدون ایجاد التهاب و یا جوشگاه زخم می باشد که معمولا 3 تا 5 هفته بعد از استرس به وجود می آید و دارای دو نوع حاد و مزمن است. در این نوع ریزش مو اغلب بیمار کنده شدن دسته های مو در هنگام شانه کردن یا حمام رفتن گزارش می کند.

در بیشتر موارد موها به صورت خود به خود و بعد از 12 ماه رشد می کنند. از علت های این عرضه می توان به تب بالا، زایمان، اختلالات تیروئید، استرس، بیماری شدید، استرس فیزیکی و جراحی اشاره کرد.

چه کسانی می توانند کاشت مو را انجام دهند؟

افرادی که طاسی مدل مردانه دارند و همچنین زنانی که موهای نازک و کم پشتی دارند گزینه های مناسبی برای انجام این عمل هستند. علاوه بر این، هر فردی که بخشی از موهایش را به دلایلی مثل سوختگی یا جراحت از دست داده می تواند گزینه خوبی برای این عمل باشد.

چه کسایی نمیتوانند کاشت مو انجام دهند؟

زنانی که سراسر سرشان دچار ریزش مو خیلی وسیع است و همچنین افرادی که موی کافی در ناحیه دهنده سر ندارند که برای کاشت برداشت گردد معمولا گزینه های مناسبی برای این عمل نیستند. همچنین افرادی که موی سرشان را به دلایل مسائل پزشکی مانند شیمی درمانی از دست داده اند گزینه مناسبی برای این عمل نیستند.

چرا به تقویت موها بعد از کاشت مو نیاز داریم؟

بسیاری از افراد به زیبایی اهمیت می دهند و همواره به دنبال راه هایی هستند که زیبایی شان را بیشتر کنند. مو یکی از عواملی است که نقش بسزایی در زیبایی فرد ایفا می کند. اما بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله مشکلات ژنتیکی و برخی بیماری ها دارای موهای کم پشت و طاس هستند.

آین مر ممکن است هم در خانم ها و هم در آقایان اتفاق بیفتد.  به همین دلیل است که کاشت مو

اینجا را کلیک کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>