ترکیبات مراقبت از پوست که با هم بهتر کار می کنند – زیبا با مغز

بهترین ترکیبات ترکیبات مراقبت از پوست

آیا می دانید بیشتر مواد تشکیل دهنده مراقبت از پوست بازیکنان تیم هستند؟

مطمئناً ، موادی وجود دارند که به خوبی با هم سازگار نیستند (استفاده از رتینول + ویتامین C در کنار هم باعث تحریک پوست شما می شود) ، اما این موارد استثنا هستند.

بهترین مواد در مبارزه با چین و چروک ، لکه های تیره و آکنه به یکدیگر کمک می کنند. از آنها با هم استفاده کنید و نتایج را خیلی سریعتر خواهید دید.

این ابرقهرمانان چه کسانی هستند؟ در اینجا 7 ترکیب از ترکیبات مراقبت از پوست وجود دارد که با هم بهتر کار می کنند:

Paula's Choice C15 Booster 02

بهترین برای جلوگیری از پیری زودرس: ویتامین C + ویتامین E + اسید فرولیک

ویتامین C یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها در مراقبت از پوست است:

 • برای تولید کلاژن ضروری است، پروتئینی که پوست را محکم نگه می دارد
 • با رادیکال های آزاد مبارزه می کند قبل از اینکه آنها فرصتی برای ایجاد چروک به شما بدهند
 • چهره را روشن می کند و به محو شدن لکه های تاریک کمک می کند
 • محافظت در برابر آفتاب را تقویت می کند (اما جایگزین ضد آفتاب نیست!)

وقتی با آنتی اکسیدان های دیگر ویتامین E و فرولیک اسید (یک آنتی اکسیدان روی استروئیدها که با 3 نوع رادیکال آزاد مبارزه می کند!) همه اینها را حتی بهتر انجام می دهد.

مطالعه انجام شده توسط دانشگاه دوک نشان داده است که “آن است [ferulic acid] اختلاط در محلول موضعی 15 c اسید اسکوربیک اسید (ویتامین C) و 1 alpha آلفا توکوفرول (ویتامین E) باعث بهبود ثبات شیمیایی ویتامین ها (C + E) و محافظت از نور در برابر تابش خورشید شبیه سازی خورشید از 4- می شود. برابر با اریتم و تشکیل سلول آفتاب سوختگی تقریباً 8 برابر کنید. این ترکیب از آنتی اکسیدان های طبیعی خفیف با وزن مولکولی محافظت معنادار هم افزایی در برابر استرس اکسیداتیو در پوست ایجاد می کند و باید برای محافظت در برابر عکسبرداری و سرطان پوست مفید باشد. “

ترجمه: با هم استفاده می شوند ، چین و چروک های زودرس را از بین می برند و محافظت از ضد آفتاب را بهتر از آنچه در خود دارند تقویت می کنند.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: اگر پوست حساس دارید می توانید از سرم ویتامین C استفاده کنید؟


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که با چروک ها مقابله می کند ، کلاژن را تقویت می کند و درخشش جوانی به شما می دهد ، مبارزه می کنید؟ برای شروع “بهترین برنامه مراقبت از پوست ضد پیری” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


بهترین مورد برای آکنه: سالیسیلیک اسید + نیاسینامید

اسید سالیسیلیک برای پوست مستعد آکنه ضروری است:

 • لایه برداری می کند: سلول های مرده را از سطح پوست شما پاک می کند ، بنابراین در منافذ پوست نمی افتد و آنها را مسدود می کند.
 • منافذ را از بین می برد: به داخل منافذ نفوذ می کند تا روغن اضافی و باقی مانده ای را که در آنجا گیر کرده است از بین ببرد. با این کار جوش های سر سیاه برطرف می شود ، جوش ها برطرف می شود و منافذ پوست شما کوچک می شود.
 • این خاصیت ضد التهابی دارد: این باعث کاهش قرمزی و تحریک همیشه همراه با آکنه می شود.

نیاسین آمید دارای خواص مشابه است. در حالی که لایه برداری نمی کند ، اما قرمزی و تحریک را تسکین می دهد. به علاوه ، تولید سبوم و اندازه منافذ را کاهش می دهد، بهبود بافت کلی پوست شما.

استفاده از آنها با هم آکنه را در چندین جبهه هدف قرار می دهد ، منافذ پوست را کوچک تر می کند و التهاب را کاهش می دهد (حدس بزنید آکنه چیست؟ یک بیماری التهابی).

بهترین انتخاب ها:

 • FaceTheory Porebright Serum N10 (14.99 پوند): هم اسید سالیسیلیک دارد و هم نیاسینامید. موجود در FaceTheory
 • Paula’s Choice Clear Regular Strength 2٪ BHA Exfoliant (29.50 دلار): فقط اسید سالیسیلیک. در Cult Beauty ، Dermstore و Paula’s Choice موجود است
 • نیاسینامید معمولی 10٪ + روی 1٪ (5.90 دلار): فقط نیاسین آمید. در Beauty Bay ، Cult Beauty و Ulta موجود است

مربوط: آکنه بزرگسالان: چرا اتفاق می افتد و چگونه می توان آن را درمان کرد

لوسیون صورت مرطوب کننده صورت CeraVe PM

بهترین حالت برای مرطوب سازی پوست: سرامیدها + اسیدهای چرب + کلسترول

آیا می دانید پوست شما از یک مانع محافظتی محافظت می کند که باعث رطوبت و میکروب ها می شود. وقتی این مانع محافظ سالم و دست نخورده باشد ، پوست شما تمام رطوبت مورد نیاز را دارد. نرم به نظر می رسد انعطاف پذیر چاق و چله

این سد از حدود 40-50٪ سرامیدها ، 25٪ کلسترول و 10-15٪ اسیدهای چرب تشکیل شده است. وقتی پوست شما به اندازه کافی از آنها نباشد ، همه جهنم از بین می رود. خشکی نشانه تحریک سرخی.

مطالعات نشان می دهد که استفاده از هر 3 ماده مورد استفاده در پوست ، در مدت 30 دقیقه سطح آبرسانی را بهبود می بخشد! سریعتر از این که بخواهید از کرم فقط یکی از دو ماده استفاده کنید (که در واقع می تواند بهبود را به تأخیر بیندازد!).

گرفتن؟ نسبت نیز مهم است. برای حداکثر آبرسانی به 3: 1: 1 (سرامیدها: کلسترول: اسیدهای چرب آزاد) نیاز دارید.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: آیا سرامیدها کلید سلامت پوست هستند؟

بهترین برای ضد پیری: رتینول + نیاسین آمید

مانند همه انواع ویتامین A ، رتینول یک سوپراستار ضد پیری است که با چروک ها و لکه های تیره در چندین جبهه مبارزه می کند:

گرفتن؟ رتینول تحریک کننده است. هنگامی که برای اولین بار از آن استفاده می کنید ، تجربه خشکی ، تحریک و پوسته پوسته شدن غیرمعمول نیست. اوه

وارد نیاسین آمید. این فرم از ویتامین B3 است دارای خاصیت آبرسانی و تسکین دهنده است که اثرات خشک کنندگی و تحریک کننده رتینول را خنثی می کند. چطور؟

رتینول مانع محافظتی پوست را بر هم می زند. نیاسین آمید سطح سرامیدها ، اسیدهای چرب آزاد و کلسترول (عناصر سازنده این سد) را افزایش می دهد تا سوراخ های موجود در آن را وصله داده و آن را به سلامتی بازگرداند.

مطالعات نشان می دهد که استفاده از نیاسینامید قبل از اسید رتینوئیک (نوعی نسخه تجویز شده از ویتامین A) به پوست کمک می کند تا آن را بهتر تحمل کند. اسید رتینوئیک بسیار قوی تر از رتینول است ، بنابراین اگر با آن کار کند ، با رتینول نیز کار خواهد کرد.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: راهنمای کامل رتینول: چه چیزی است ، چه کاری انجام می دهد و چگونگی استفاده از آن

محلول تقویت کننده اسید گلیکولیک معمولی

بهترین گزینه برای محو شدن لکه های تاریک: رتینول + AHA

یادتان هست وقتی به شما گفتم رتینول سرعت گردش سلول را افزایش می دهد؟

این یک روش فانتزی است که می گوید قدیمی ترین و تاریک ترین سلولهای مرده روی سطح پوست شما را از بین می برد و سلول های سبک تر و جدیدتری را جایگزین آنها می کند. این کار را به اندازه کافی انجام دهید و آن لکه های تاریک ترسناک به آرامی به رنگ طبیعی زیبای خود باز می گردند.

AHA ها نیز مشابه این کار را انجام می دهند. آنها خانواده ای از لایه بردارها هستند (اسید گلیکولیک معروف ترین عضو آن است) که “چسب” محلول سلول های پوست را حل می کند. وقتی سلول های آسیب دیده از روی پوست شما می ریزند ، سلول های جدیدتر و یکدست تری را که در زیر آن پنهان شده اند ، نشان می دهند.

از رتینول و AHA با هم استفاده کنید و شما پوست را با ریتمی سریعتر از آنچه که خودش انجام می دهد لایه برداری می کنید. یعنی لکه های تاریک با سرعت بیشتری محو می شوند. اما ، قیمتی برای پرداخت وجود دارد.

این ترکیب اغلب برای بیشتر افراد بسیار تحریک کننده است. هر دو ماده در صورت استفاده به تنهایی می توانند باعث خشکی ، قرمزی و تحریک شوند. تصور کنید که وقتی با هم استفاده می شوند چقدر می توانند خشن باشند.

من شخصاً توصیه می کنم در شب های متناوب از رتینول و AHA استفاده کنید، بنابراین می توانید بدون تحریک بیش از حد پوست ، بهترین نتیجه را از هر دو جهان بگیرید. اما ، اگر پوست مقاومی دارید که در طی سالها تحمل آنها را ایجاد می کند ، ممکن است با استفاده از آنها در همان سرم یا مرطوب کننده کنار بیایید.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: نبرد روشن کننده های پوست: بهترین گزینه ها برای هیدروکینون کدامند؟

انتخاب پائولا فوق العاده سبک محافظت از چین و چروک روزانه SPF 30 بررسی

بهترین گزینه برای محافظت در برابر آفتاب (قسمت 1): ضد آفتاب + آنتی اکسیدان

ضد آفتاب مهمترین محصول ضد پیری در زرادخانه مراقبت از پوست شما است. اشعه ماورا بنفش مسئول تا 90 درصد پیری زودرس است. شما می توانید از رتینوئیدها ، پپتیدها و همه آن جازها استفاده کنید ، اما اگر از ضد آفتاب استفاده نکنید ، آنها نمی توانند آسیب را به اندازه کافی سریع ترمیم کنند.

اینجوری کار میکنه وقتی اشعه ماورا بنفش به پوست شما برخورد می کند ، باعث ایجاد رادیکال های آزاد می شود. رادیکال های آزاد مولکول های ناخوشایندی هستند که به کلاژن و الاستین (پروتئینی که پوست شما را محکم و ارتجاع نگه می دارد) ، DNA سلولی و هر چیزی که در مسیر خود پیدا می کنند آسیب می رسانند. چین و چروک ، افتادگی و لکه های تیره.

ضد آفتاب با جذب اشعه ماورا بنفش و تبدیل آن به یک شکل کم انرژی (گرما) کار می کند ، تولید رادیکالهای آزاد بیش از حد را متوقف می کند. اما ، این نمی تواند همه آنها را متوقف کند.

اونجاست آنتی اکسیدان ها وارد شوید. ویتامین C ، ویتامین E ، اسید فرولیک ، چای سبز و گشت و گذار در بدن شما به دنبال رادیکال های آزاد است که آن را از ضد آفتاب عبور دهد. هنگامی که یکی را پیدا می کنند ، قبل از آنکه آسیب ببیند ، آن را خنثی می کنند.

به همین دلیل است که من توصیه می کنم قرار دادن یک سرم آنتی اکسیدان در زیر ضد آفتاب برای محافظت در برابر آفتاب آن. اگر ضد آفتاب حاوی آنتی اکسیدان نیز باشد (پوست شما به اندازه کافی از آنها استفاده نمی کند!) امتیازات خوبی کسب می کنید.

بهترین انتخاب ها:

 • کرم ضد آفتاب صورت E All Sport Performance SPF 30 (13.95 دلار): در Ulta موجود است
 • Paula’s Resist Super Super Light Wrinkle Defense SPF 30 (33.00 دلار): در Cult Beauty ، Dermstore ، Nordstrom و Paula’s Choice موجود است
 • ضد آفتاب ضد آفتاب رپلنیکس SPF 50+ (45.00 دلار): موجود در Dermstore

مربوط: چگونه می توان ضد آفتاب را بدون از بین بردن آرایش خود استفاده کرد

بهترین برای محافظت در برابر آفتاب (قسمت 2): اکسید روی + اکسید آهن

اکسید روی یکی از فیلترهای UV محبوب من است. درست است که ضخیم است و می تواند یک گچ سفید را پشت سر بگذارد ، اما محافظت از طیف گسترده ای عالی را فراهم می کند به خودی خود – بدون تحریک پوست.

اکسید آهن فیلتر تصفیه شده UV نیست. اما هنوز هم آن را در ضد آفتاب های معدنی (یعنی آنهایی که دارای اکسید روی) هستند ، پیدا می کنید تا میزان گچ سفید را کاهش دهد.

اتفاقاً به همین دلیل نیست که این دسته کوچک موسیقی جاز در این لیست قرار دارد. اکسید آهن شغل دیگری دارد ، مهمتر ، آی تی با جذب نور مرئی ، محافظت در برابر آفتاب توسط اکسید روی را افزایش می دهد.

FYI ، نور خورشید فقط از اشعه ماورا بنفش تشکیل نشده است. بخشی از آن نور مرئی است. مانند اشعه ماورا بنفش ، نور مرئی می تواند باعث ایجاد رادیکال های آزاد شود که پیری زودرس را تسریع می کند (طبق یک مطالعه ، 67 درصد رادیکال های آزاد توسط اشعه UV و 33 درصد توسط نور مرئی ایجاد می شود).

نور مرئی همچنین تولید ملانین را افزایش می دهد، رنگدانه ای که به پوست رنگ می بخشد. هنگامی که پوست شما بیش از حد تولید می کند ، در نهایت لکه های تیره خواهید داشت.

طبق یک مطالعه 2013 ، “ضد آفتاب UV-VL باعث افزایش اثر ضددردی هیدروکینون در مقایسه با ضد آفتاب فقط UV در درمان ملاسما می شود”.

ترجمه: لکه های تیره با استفاده از کرم ضد آفتاب سریعتر محو می شوند که می تواند شما را از اشعه ماوراio بنفش و نور مرئی محافظت کند. اگر هر نوع هایپرپیگمنتیشن دارید ، این ترکیب برای شما ضروری است.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: 5 افسانه رایج در مورد کرم های ضد آفتاب معدنی شما باید اکنون دیگر اعتقاد نداشته باشید

خط پایین

اگر می خواهید از کارهای روزمره مراقبت از پوست خود نهایت استفاده را ببرید و سریعتر نتیجه بگیرید ، ترکیبات مواد تشکیل دهنده فوق را بررسی کنید. فقط مراقب باشید که بیش از حد با رتینول و اسید گلیکولیک روبرو نشوید – که به راحتی نتیجه معکوس می دهد!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>