ترالی – برانکارد – تخت بیمارستانی

از این تسمهها براى بستن مصدومهایى که دچار شکستگى شدهاند و روى برانکارد آرمیدهاند، استفاده مىگردد. براى آنکه مطمئن شوید که برانکارد مىتواند وزن مصدوم را تحمل کند یک نفر بایستى روى برانکارد بخوابد. برانکارد تاشو سدان، به نوعی از برانکارد گفته می شود که با خرید آن، می توانید از نوعی برانکارد که دارای سختی و مقاومت بسیار بالایی است بهره مند شوید. لازم به ذکر است که برانکارد های آمبولانس دارای سختی بسیار بالایی هستند و بسیار محکم و با استحکام می باشند. برانکارد نیز، سازه ای است که به همین منظور ساخته شده و در نهایت، با بهره مندی از ان، می توان افراد کم توان و ناتوان حرکتی را جا به جا نمود.

برانکارد برزنتیو به منظور حرکت کردن و جا به جایی این مصدومان، باید از لوازم و تجهیزات خاصی استفاده نمود تا در نهایت، بتوان به راحتی و آسانی، و در کوتاه ترین زمان، این افراد را به نزدیک ترین مراکز درمانی و بیمارستان ها رساند. برانکارد ها، جزو پر کاربرد ترین و اساسی ترین لوازم و تجهیزات پزشکی می باشند که بدون وجود آن ها، مشکلات بسیار زیادی برای تیم های پزشکی به وجود می آید. این سوالی است که در ذهین بسیاری از طراحان ساختمانی و مجریان آسانسور وجود دارد و هم اکنون با مراجعه به مبحث ۱۵ سازمان نظام مهندسی به این سوال پاسخ می دهیم. این وسیله به مصدوم در پایین آوردن از پله ها و یا عبور از مکان های باریک که برانکار های معمولی نمی توانند از آن عبور کنند.

برانکار را میتوان با یک پایه تنظیم ارتفاع شامل چرخها , ریلها یا غلتکگاهها مجهز کرد تا راحتتر حرکت کند. برانکارد را میتوان با یک پایه تنظیم ارتفاع شامل چرخها، ریلها و یا غلتکگاهها مجهز کرد تا راحتتر جرکت کند. برانکار را می توان با یک پایه تنظیم ارتفاع شامل چرخها , ریلها یا غلتک گاهها مجهز کرد تا راحتتر حرکت کند. از جمله انواع برانکارد ها می توان به لیست زیر اشاره کرد. در این مقاله انواع برانکارد آمبولانس را مورد بررسی قرار دادیم تا شما را با مزیتها و ویژگیهای هر کدام از آنها آشنا کنیم. اگر در رشته فوریتهای پزشکی تحصیل میکنید مطالعه این مقاله شما را در شناخت مهمترین وسیله در این رشته یاری میکند. نوعی از برانکاردهای آمبولانس است که امکان جا به جایی بیمار را فراهم میکند.

برانکارد تاشو

بهتر است بدانید که تخت حمل سریع بیمار از گذشته ای دور تا اکنون ما را همراهی میکند. به خاطر داشته باشید که هر کدام از انواع برانکارد ها، کاربرد های مختلفی داشته و در نتیجه، قبل از خرید آن ها، بهتر است اطلاعات کاملی در خصوص انواع آن ها داشته باشید. از این رو کسب اطلاعات اولیه نسبت به تجهیزات پزشکی منجر به استفاده صحیح و کارایی بهتر میشود. برانکار یا برانکارد به فرانسوی brancard یکی از تجهیزات پزشکی است که برای حمل کوتاهمدت بیمارانی که نیاز به مراقبت پزشکی دارند استفاده میشود. ترالی های تولیدی شرکت تجهیزات پزشکی نجفی ایده آل برای تمامی مراکز درمانی ، بیمارستانها می باشند. برانکارد یا برانکار یکی از تجهیزات پزشکی است که برای حمل موقت و کوتاه مدت بیماران استفاده می گردد.

با توجه به پیشرفت علم پزشکی این لوازم و تجهیزات به صورت پیشرفته و در انواع متفاوتی تولید میشوند تا در حین انجام عملیات نجات، شرایط لازم برای راحتی بیماران را ایجاد کنند. برانکارد عمدتاً در شرایط حاد مراقبت خارج از بیمارستان توسط اورژانس پیش بیمارستانی، ارتش و امدادگران عملیات امداد و نجات استفاده میشود. برانکار یا برانکارد یکی از تجهیزات پزشکی است که برای حمل کوتاه مدت بیمارانی که نیاز به مراقبتهای پزشکی دارند استفاده میشود. در حالی که تجهیزات پیشگیری از ابتلا، نه تنها در این مراکز، بلکه به وفور توسط مردم در سطح جامعه خریداری شده و استفاده میشود. در انگلیسی آمریکایی به برانکارد چرخدار Gurney گفته میشود.

امکان استفاده در مراکز پرتو درمانی و رادیولوژی را دارد. در ادامه این مطلب، شما را با برانکارد آشنا کرده ایم و هر آن چه که در خصوص برانکارد وجود دارد را بیان کرده ایم. علاوه بر این، شما را با انواع برانکارد ها آشنا نموده ایم. علاوه بر جنس محکم و مقاوم، این برانکارد بسیار سبک بوده و شما میتوانید حتی به صورت انفرادی و به راحتی آن را جا به جا نمایید. علاوه بر این، با توجه به نماد الکترونیکی دو ستارهای که در سایت وجود دارد، شما میتوانید یک خرید امن را تجربه کنید. برای تست سلامت برانکار ابتدا یک فرد سالم را که وزن او نهایتا 150 کیلو گرم است بر روی برانکارد بخوابانید سپس یک سر برانکارد را بلند کرده و از یک شخص دیگر برای بلند کردن سر دیگر برانکارد کمک بگیرید و هر دو به صورت همزمان برانکارد را به آرامی بلند کنید.

این محصول تا 120 کیلوگرم وزن را تحمل مینماید.

مقاومت و قدرت تحمل وزن آن بسیار بالا بوده و می تواند وزن های زیاد را بدون وارد آمدن آسیب تحمل کند. این محصول برای حمل مصدومان مورد استفاده قرار می گیرد و با ساختار محکمی که دارد، می تواند وزن آنها را تحمل کند. این محصول تا 120 کیلوگرم وزن را تحمل مینماید. اما با کمی تأمل و دنبال کردن اخبار مربوط به بیماری کرونا، به راحتی میتوان متوجه شد که این تجهیزات تا چه اندازه برای کادر درمانی که به طور مستقیم با افراد مبتلا به کرونا مواجه هستند، اهمیت دارد. پس اگر با این تجهیزات پزشکی آشنا نیستید و انواع آن را نمی شناسید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. برانکارد خود به انواع مختلفی تقسیم می شود ولی هدف تمامی آنها انتقال مصدوم به آمبولانس و یا مراکز درمانی است.در ادامه به معرفی برانکارد تاشو TE3 می پردازیم.

اما از آنجایی که همیشه افرادی در شرایط بحرانی به فکر سود و منفعت خود هستند، بسیاری از کالاهای پزشکی که در اختیار داروخانهها قرار گرفت، هیچ زمان به مردم نرسید! 1-برانکارد ساده : برانکارد ساده نوعی برانکارد اساسی است که توسط دو یا چند نفر حمل می شود و غیر از جابجایی بیمار، هیچ ویژگی و عملکرد دیگری ندارند. یکی از مهمترین مزایای که در رابطه با خرید لوازم پزشکی از برانکارد میتوان به آن اشاره کرد، قیمت رقابتی در کنار تنوع کالا است. برای خرید برانکارد ها، باید خود را به مراکز فروش لوازم و تجهیزات پزشکی برسانید و یا همچنین می توانید به صورت آنلاین، سفارش خود را به ثبت برسانید.

برانکارد ها، جزو پر فروش ترین لوازم و تجهیزات پزشکی هستند که امروزه انواع مختلفی از آن ها در بازار یافت می شود. 3-آلومینیوم : یکی از فلزاتی که می توان به راحتی آن را بدست آورد آلومینیوم است. برانکارد، یک ابزار کمک حرکتی است و با استفاده از آن، می توان از وقوع مشکلات بسیار جدی و خطرناک، جلوگیری نمود. برانکارد را می توان با یک پایه تنظیم ارتفاع شامل چرخ ها، ریل ها و یا غلتک گاهها مجهز کرد تا راحت تر حرکت کند. این نوع برانکارد، یکی از مقاوم ترین و سخت ترین نوع برنکارد ها می باشد که با بهره مندی از آن ها، می توان اقدام به نجات افرادی که در مکان هایی که دسترسی به آن ها دشوار و مشکل است، نمود.

برندهای جدیدتر دارای بدنه محکم و همچنین برزنت یا پلاستیک های سخت جای نشیمنگاه هستند و فضای کمی را اشغال می کنند. این نوع برانکار سبک تر از یک برانکار استاندارد دارای چرخ است و باعث می شود تا مصدوم یا بیمار از فضای تنگ و یا به سمت پایین پله بسیار آسان تر منتقل شود. برانکاردهای ساده چنین پایهای ندارند و لازم است توسط یک یا چند نفر حمل شود. برانکارهای ساده چنین پایهای ندارند و لازم است توسط یک یا چند نفر حمل شود. و لازم است توسط یک یا چند نفر حمل شود. ابرانکاردها قابل استفاده با تسمه های مخصوص حمل هوایی، عموماً از یک نوع ورق PVC ضخیم نسبتا نرم و قابل خم و لوله شدن با استحکام سایشی و مکانیکی بسیار بالا همچنین مجهز به کمربند های تسمه ای محکم با قلاب های باز و بستن شدن سریع برای حفظ و نگهداری مصدوم در حالت خوابیده و یا ایستاده می باشند.

برانکارد آمبولانسی

همچنین دارای تسمه هایی جهت بستن بیماران دچار شکستگی است. این مدل دارای میلههای تاشو، پایهها و بسترهای برزنتی هستند. برانکارد آمبولانس، یکی دیگر از انواع برانکارد ها می باشد که دارای راحتی نسبتا بالایی بوده و در بستر آن، فوم هایی برای راحتی بیمار قرار داده شده است. برانکارد ”استاندارد“ یا فرلى (Furley) از دیرکها، دستهها، میلههاى تاشونده، پایهها و بستر برزنتى تشکیل شده است. بههنگام بسته بودن برانکارد، دیرکها نزدیک هم قرار مىگیرند و بستر رو به بالا تا مىخورد و بهوسیله دو تسمه، میلههاى تاشونده بسته مىشوند. با رسیدن به آمبولانس برای بار دیگر، پایه ها جمع می شوند، سپس دو فرد سر و ته برانکارد را می گیرند و بیمار را وارد آمبولانس می کنند.

برانکارد چیستوقوع اتفاقات و حوادث ناگوار، سبب می شود تا مشکلاتی از لحاظ حرکتی برای انسان ها به وجود آید. با توجه به ویژگیهای منحصر به فردی که در این برانکاردها وجود دارد، میتوان گفت که این نوع از تجهیزات اورژانسی در شرایط و موقعیتهای متفاوتی قابل استفاده است. تامین تجهیزات پزشکی همیشه به عنوان یکی از دغدغههای اصلی قشرهای مختلف جامعه، از مردم گرفته تا پزشکان متخصص. از زمان شیوع کرونا تا کنون، دولت برای تامین نیاز مردم و مراکز درمانی تدابیر مختلفی اندیشیده است. لوازم پزشکی که برای مقابله با کرونا نیاز است را میتوان در دو دسته کلی قرار داد. هنگامى که مصدوم را روى برانکارد قرار دادید هر کدام از حملکنندگان باید یک گوشهٔ برانکارد را بگیرد.

را بگیرید و همزمان آن را بلند کنید.

به عنوان یک قاعده عمومى همیشه باید مصدوم به سمت پا حمل شود. بهجز مواردى که مصدوم دچار شوک شده است در سایر موارد همیشه باید سر بالاتر از پا نگه داشته شود. بهعنوان یک قاعدهٔ عمومى همیشه باید مصدوم به سمت پا حمل شود. و ابتدا یک سر برانکارد و سپس سر دیگر برانکارد را باید بلند کنید و پس از آن با کمک یک نفر دیگر هر دو سر برانکارد را بگیرید و همزمان آن را بلند کنید. رویه برانکارد تاشو برزنتی است که یک نوع پارچه محکم و انعطاف پذیر می باشد. از برانکارد براى انتقال مصدومى که حال وى وخیم است یا شدیداً صدمه دیده به آمبولانس یا جائى نظیر آن استفاده مىشود تا خطر بدتر شدن حال مصدوم یا بیشتر آسیب دیدن وى به حداقل برسد.

این تخت از مواد پلیمری بسیار مقاوم و قوی ساخته میشود.به عنوان مثال، قیمت برانکارد ساده، قابل مقایسه با قیمت برانکارد آمبولانس نمی باشد. انواع چرخ دار و بدون چرخ برانکارد مناسب برای شرایط مختلف اورژانس و آمبولانس می باشد. برانکار عمدتا در شرایط حاد مراقبت خارج از بیمارستان توسط اورژانس پیش بیمارستانی , ارتش و امدادگران عملیات امداد و نجات استفاده میشود. این تخت از مواد پلیمری بسیار مقاوم و قوی ساخته میشود. جنس بدنه برانکارد های TE2 آلومینیومی است که با هدف ایجاد ساختاری سبک و مقاوم طراحی شده اند. در واقع اسکلت برانکاردهای تاشو از جنس فلز آلومینیوم مقاوم و جایگاه قرار دادن بیمار از جنس برزنت است تا به راحتی امکان تا شدن آن فراهم شود. متریال های استفاده شده در آن از فلزات مقاومی مانند آلومینیوم است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>