بهترین روش مراقبت از پوست برای پوست خشک و پیری – زیبا با مغز

بهترین روش مراقبت از پوست برای پوست های خشک و پیر

وقتی پوست شما به اندازه صحرا خشک است ، چطور با چین و چروک کنار می آیید ؟!

پوست خشک ظریف است. مانع محافظ آن در همه جای محل شکسته شده است. شما باید آن را دوباره بسازید و پوست خود را هنگام بهبودی با دستکش کودک درمان کنید.

چین و چروک لجبازی است. اگر می خواهید آنها را از روی صورت خود بیاندازید ، باید آنها را محکم به صورت خود لگد کنید. و این می تواند پوست شما را حتی بیشتر خشک کند.

کلید واژه در اینجا تعادل است. پوست خشک و بالغ به یک دوز ملایم از ضد چروک های لگن دار و تعداد زیادی رطوبت اضافی و مواد ترمیم کننده پوست برای کنترل آنها نیاز دارد تا بتوانید از تمام مزایای آنها بدون عوارض جانبی بهره مند شوید.

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ در اینجا بهترین روش مراقبت از پوست برای پوست های خشک و پیر ، بالغ وجود دارد:

پاک کننده آبرسان سیرو

صبح روزمره

1. پاک کننده مرطوب کننده

آیا بعد از شستشو پوست شما احساس سفتی می کند؟ این روشی است که به شما می گوید پاک کننده مورد استفاده شما را دوست ندارد.

به چیزی لطیف تر بروید. پاک کننده ایده آل بدون آنکه پوست شما را از چربی کمی که به طور طبیعی تولید می کند برهنه ، تمام آثار آرایش و آلودگی ها را از بین ببرد.

پاک کننده های کرم ، شیرهای پاک کننده و روغن های تمیز کننده همه گزینه های خوبی هستند. آنها معمولاً حاوی روغن و نرم کننده های طبیعی هستند که در عین رطوبت رسانی به پوست ، خاک را ذوب می کنند. برد – برد.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: چگونه یک پاک کننده مناسب برای نوع پوست خود انتخاب کنیم


چگونه لایه بندی محصولات مراقبت از پوست و کدام مواد را هرگز نباید با هم مخلوط کنید اشتباه است؟ “چگونه لایه های فعال مانند یک حرفه ای” را در زیر بارگیری کنید تا از برنامه مراقبت از پوست خود نهایت استفاده را ببرید:


Paula's Choice C15 Booster 02

2. سرم CEF

CEF مخفف ویتامین C + ویتامین E + فرولیک اسید است.

این یکی از قدرتمندترین ترکیبات آنتی اکسیدان ها است – اگر نگوییم – برای جلوگیری از پیری. با هم ، سه تفنگدار مراقبت از پوست رادیکال های آزاد را قبل از ایجاد چروک به شما از بین ببرید و محافظت از ضد آفتاب را تقویت کنید، به کاهش آسیب خورشید کمک می کند. ویتامین C نیز پوست شما را روشن می کند.

گرفتن؟ غلظت بالای ویتامین C می تواند پوست حساس را تحریک کند. اگر هم اکنون پوستتان حساس است ، در روزهای جایگزین از آن استفاده کنید. همیشه وقتی پوست به حالت عادی برگردید می توانید فرکانس ایجاد کنید.

بهترین انتخاب ها:

کمپلکس هیالورونیک چند مولکولی niod

3. سرم اسید هیالورونیک

سرم هیالورونیک اسید برای خشکی پوست ضروری است (به خصوص اگر تصمیم گرفته اید از تونر استفاده نکنید).

اسید هیالورونیک یک آهن ربا است: آب را از هوا به داخل پوست جذب می کند، کمک می کند تا آن را مرطوب نگه دارید. این بسیار قدرتمند است ، می تواند تا 1000 برابر وزن خود را در آب نگه دارد!

آیا می توانید تصور کنید که پوست شما با این همه رطوبت چه می کند؟ این باعث جمع شدن پوست شما می شود ، بنابراین چین و چروک های شما کوچکتر به نظر می رسند. بافت آن را دوباره نرم و صاف می کند. و به چهره نیز درخشش جوانی می بخشد.

FYI ، بیش از یک شکل اسید هیالورونیک وجود دارد (می دانم گیج کننده است!). در اینجا کافی است بگویم که فرم های سرم شما هر چه بیشتر باشد ، بهتر عمل می کند.

PS اگر می خواهید روند مراقبت از پوست خود را کوتاه تر کنید ، می توانید چند قطره از سرم اسید هیالورونیک خود را با مرطوب کننده خود مخلوط کنید.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: چرا اسید هیالورونیک برای پوست های خشک ضروری است

لوسیون صورت مرطوب کننده صورت CeraVe PM

4. مرطوب کننده غنی (اختیاری)

می گویم اختیاری زیرا اسید هیالورونیک + ضد آفتاب مرطوب کننده غالباً به اندازه ای است که در طول روز به پوست شما رطوبت لازم را می دهد. فقط زمانی که ضد آفتابتان به اندازه کافی مرطوب کننده نباشد یا هوا به طور قابل توجهی سرد شده باشد ، به این مرحله اضافی نیاز دارید. به همین دلیل است:

کافی نیست که پوستتان را از رطوبت خیس کنید. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که رطوبت در آنجا باقی بماند ، و این سخت است وقتی که سد محافظ پوست شما آسیب ببیند. تمام رطوبتی که به آن اضافه می کنید فقط از طریق ترک های آن تبخیر می شود!

(اتفاقاً این عامل واقعی خشکی پوست است).

از همین رو شما به مرطوب کننده های غنی و مملو از مواد مرطوب کننده انسداد ، مانند روغن گل محمدی و کره درخت قلم ، نیاز دارید که می تواند مانعی محافظتی در پوست ایجاد کند که رطوبت را در آن قفل کند.

بهترین ها همچنین حاوی مواد ترمیم کننده پوست هستند. این مواد – مانند سرامیدها ، کلسترول ، نیاسینامید و اسیدهای چرب آزاد – که مانع محافظت طبیعی پوست را تشکیل می دهند. شما در حال بازگرداندن پوست به عناصر سازنده مورد نیاز برای رفع آن هستید.

PS شما به طور کامل می توانید از یک مرطوب کننده برای روز و شب استفاده کنید. فقط اگر یک مرطوب کننده در زیر آرایش به خوبی کار نکند ، ممکن است بخواهید یکی را برای برنامه صبحگاهی و دیگری را برای برنامه عصرانه تهیه کنید. 😉

بهترین انتخاب ها:

مربوط: بهترین مرطوب کننده های پوست برای خشک شدن جدی

بررسی Niod Survival 30

5. ضد آفتاب

حتی به این فکر نکنید که بدون آن کار کنید. شما می دانید چه چیزی دائما به پوست شما حمله می کند؟ بله ، خورشید این اشعه ماورا بنفش مزاحم باعث ایجاد چین و چروک ، لکه های تیره و سرطان می شود و سد محافظتی طبیعی پوست شما را از بین می برد. پس روی آن ضد آفتاب انبوه کن!

بهترین انتخاب ها:

  • کرم ضد آفتاب Spect 30 SPF 30 (34.00 دلار): Drunk Elephant Umbra Tinte Physical Daily Defense Broad Spectrum موجود در Sephora
  • Elta MD UV UV Lotion Spectrum SPF 30 Plus (35.00 دلار): در درمستور و والمارت موجود است
  • Niod Survival 30 (25.00 پوند): در Beauty Bay ، Cult Beauty و Feel Unique موجود است

مربوط: آیا لوازم آرایشی با SPF می توانند از آفتاب کافی محافظت کنند؟

شبانه روزی

1. پاک کننده آرایش

اگر ضد آفتاب صبحگاهی آرایش شما را بدون زحمت پاک می کند ، می توانید از آن در شب نیز استفاده کنید. در غیر این صورت ، به روغنها متوسل شوید.

متعجب؟ آیا این باعث نمی شود پوست شما به یک ظرف غذا چرب تبدیل شود؟ جواب منفی. روغن به لطف موارد مشابه مانند اصل جذب می شود. به زبان ساده: روغن های موجود در پاک کننده آرایش شما به روغن های موجود در آرایش و ضد آفتاب متصل می شوند و آنها را ذوب می کنند.

به علاوه، روغن ها پوست را مرطوب می کنند، به جای سفت بودن ، آن را نرم بگذارید.

شما می توانید از روغنهای منزوی مانند جوجوبا یا روغن بادام شیرین استفاده کنید ، مخلوط خود را درست کنید (می توانید دستورالعمل Fave DIY من برای پوست خشک را بررسی کنید) ، یا یک پاک کننده آرایش مبتنی بر روغن را در فروشگاه زیبایی fave خود بخرید. انتخاب خود را انتخاب کنید!

بهترین انتخاب ها:

مربوط: چرا باید به روش پاک سازی روغن روی بیاورید؟

سرم شب گلیکولیک فیل مست tlc framboos

2. الف لایه بردار

فقط یک راه برای لایه برداری از خشکی پوست وجود دارد. و نه ، این با اسکراب های زردآلو یا شکر مناسب نیست (اینها برای پوست کسی مفید نیستند).

من در مورد اسید گلیکولیک صحبت می کنم. ستاره گلیکولیک اسید در خانواده آلفا هیدروکسی اسیدها ، اسیدهای گلیکولیک بدون زحمت پیوندهایی را که سلولهای مرده پوست را در هم نگه می دارد حل می کند و تمام آن لکه های خشن و کدر را از روی پوست شما پاک می کند.

اما ، این کاری است که هر لایه بردار خوب انجام می دهد. آنچه اسید گلیکولیک را از هم متمایز می کند ، توانایی آن در آبرسانی به پوست است، و پوست شما به همه کمکی که می تواند در آن بخش داشته باشد نیاز دارد.

فقط هر شب از آن استفاده نکنید. آن را با رتینول جایگزین کنید (مرحله 3.B زیر).

بهترین انتخاب ها:

مربوط: راهنمای کامل اسید گلیکولیک

پیتر توماس روت رتینول تزریق PM شب سرم 01

2.B. رتینول

رتینول (و سایر اشکال ویتامین A) است تنها چیزی که می تواند چین و چروک های قبلی شما را کاهش دهد. این به سه روش کار می کند:

  • رادیکال های آزاد را که به شما چین می دهند از بین می برد
  • تولید کلاژن را تقویت می کند ، پروتئینی که پوست شما را محکم نگه می دارد
  • سرعت گردش سلول را افزایش می دهد (روند لایه برداری طبیعی پوست)

گرفتن؟ رتینول خشن است. این می تواند پوست ، سوزش و پوسته پوسته شدن شما را تحریک کند. دو بار در هفته با غلظت کم شروع کنید و به مرور زمان هم دوز و هم تکرار آن را افزایش دهید.

یک نکته دیگر: اگر هرگز از رتینول و اسید گلیکولیک استفاده نکردید ، فقط یک مورد را در برنامه مراقبت از پوست خود وارد کنید. دو یا سه بار در هفته از آن استفاده کنید. بعد از یک ماه ، فعال دیگر را اضافه کنید. از آنها در شبهای متناوب استفاده کنید. می دانم ، کند است. اما همچنین بهترین روش برای جلوگیری از لایه برداری و تحریکات و شاد نگه داشتن پوست است.

بهترین انتخاب ها:

  • سرم غلیظ آنتی اکسیدانی Paula’s Choice Skin Recovery Super Retinol (34.00 دلار) (سطح مبتدی): موجود در انتخاب پائولا
  • درمان پوستی La Roche Posay Redermic ضد پیری (20.65 پوند) (سطح متوسط): موجود در Dermstore و Feel Unique
  • Peter Thomas Roth Retinol Fusion PM (65.00 دلار) (سطح حرفه ای): در Beauty Bay ، Cult Beauty ، Sephora و Ulta موجود است

مربوط: به چه قدرت رتینول نیاز دارید؟

3. سرم اسید هیالورونیک

اگر صبح هنگام بیدار شدن پوست احساس سفتی و خشکی می کنید ، عصرها نیز سرم اسید هیالورونیک خود را قرار دهید.

4. مرطوب کننده / روغن صورت

اغلب از من می پرسند که آیا شما هم به مرطوب کننده و هم به روغن احتیاج دارید. من می گویم بستگی به پوست شما دارد.

مرطوب کننده های خوب و روغن های صورت مانعی بر روی پوست ایجاد می کنند که رطوبت را در آن قفل می کند ، به تقویت سد محافظتی پوست شما کمک می کند و دارای آنتی اکسیدان هایی برای مبارزه با چین و چروک است.

اگر می خواهید برنامه مراقبت از پوست خود را تا حد ممکن کوتاه نگه دارید (در صورتی که هنوز آن را دریافت نکرده اید ، من مینیمالیست مراقبت از پوست هستم) ، با مرطوب کننده صبحانه یا روغن خود همراه باشید. فقط از هرچیزی که پوست شما بیشتر دوست دارد استفاده کنید.

اگر متوجه شدید یک مرطوب کننده یا روغن صورت به تنهایی کافی نیست ، از هر دو استفاده کنید (مرطوب کننده اول کار می کند).

بهترین انتخاب ها:

مربوط: بهترین روغن های صورت برای پوست خشک کدامند؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>