از کدام مواد مراقبت از پوست باید در دوران بارداری خودداری کنید؟

لیست کاملی از ترکیبات مراقبت از پوست برای جلوگیری از بارداری در آنها

نه ، من باردار نیستم

و نه ، من هم برای باردار شدن تلاش نمی کنم.

من فقط س -الات زیادی از مادران آینده دارم که از من می پرسند که چه محصولات مراقبت از پوست را باید در دوران بارداری اجتناب کنند تا به نوزادان گرانقدر خود آسیب نرسانند.

دریافت پاسخ مستقیم هم به همین راحتی نیست. خاله گوگل به شما خواهد گفت هر آنچه قبلاً استفاده كرده اید مملو از مواد سمی است و برای شما و كودك خود كه احتمال زنده ماندن دارید ، باید فقط به شستن صورت خود با آب بپردازید ، شاید هر چند مقداری روغن آرگان استفاده كنید و سپس استعفا دهید و با جوشهای بزرگ در سراسر صورت خود دور بزنید زیرا همه چیزهایی که می تواند از شر آنها خلاص شود برای هر دوی شما مضر است. * آه می کشد *

خاله گوگل خوب است اما کمی اغراق می کند. برخی از ترکیبات در محصولات مراقبت از پوست شما وجود دارد که باید کاملاً در دوران بارداری ، شیردهی یا زمانی که قصد باردار شدن دارید از آنها اجتناب کنید ، اما آنها آنقدرها که فکر می کنید نیستند.

اینجا اند:

lixirskin شب سوئیچ شبکیه رتینول 1٪ بررسی

مواد لازم مراقبت از پوست برای جلوگیری از بارداری

1 Accutane ، Retin-A ، Avita ، Renova

چه چیزهایی در همه آنها مشترک است؟ آنها نوعی ویتامین A (در این مورد ، ترتینوئین) هستند که برای درمان آکنه ، چین و چروک و هایپرپیگمانتاسیون استفاده می شود.

آکوتان مطلقاً بدترین است. این به نقص جدی هنگام تولد مرتبط بوده است، مانند نقص مغز و قلب و ناتوانی های ذهنی. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان از تجویز آن برای خانم ها خودداری می کنند مگر اینکه در کنترل بارداری باشند.

اگر در Accutane هستید و دوست دارید بچه دار شوید ، حداقل یک ماه قبل از شروع بارداری از آن پیاده شوید.

Retin-A ، Avita و Renova مقاومت کمتری نسبت به آکوتان دارند. تاکنون ، دانش ارتباطی بین کاربرد آنها و نقایص هنگام تولد پیدا نکرده است.

اما ، از آنجا که آنها از همان مولکول استفاده می کنند ، پزشکان به شما توصیه می کنند که دیگر از آنها استفاده نکنید. من با آنها موافقم در این حالت ، بهتر از پوزش ، پارانوئید و ایمن است.

مربوط: قبل از شروع استفاده از Accutane ، همه آنچه باید درباره آن بدانید


نمی دانید کدام محصولات مراقبت از پوست را می توانید با هم مخلوط کرده و کدام یک دیگر را غیرفعال کنید؟ صفحه ترفند “How To Layer Actives Like A Pro” رایگان خود را بارگیری کنید تا از محصولات مراقبت از پوست خود بیشترین بهره را ببرید:


2. رتینول ، رتینالدهید ، رتینیل پالمیتات

اینها همگی انواع ویتامین A هستند. آنها از قدرت کمتری برخوردار هستند بنابراین در بسیاری از سرم های OTC ، مرطوب کننده ها و سایر لوسیون ها و معجون ها یافت می شوند.

ولی، آنها هنوز ویتامین A هستند ، بنابراین بهتر است از آنها اجتناب کنید. به خصوص به این دلیل که شما در رژیم غذایی خود به ویتامین A نیاز دارید. متعجب؟

بله ، ویتامین A در غذای شما وجود دارد. و شما باید در دوران بارداری غذاهای غنی از ویتامین A بخورید. واقعا – جدا. کمبود ویتامین A در بارداری می تواند باعث کم خونی و سایر مشکلات سلامتی شود.

از طرف دیگر ، ویتامین A بیش از حد (بیش از 10.000 واحد بین المللی در روز) با نقایص مادرزادی مرتبط است. یک زن متوسط ​​با رژیم غربی معمولاً 7.000-8.000 IU / روز بدون مکمل مصرف می کند.

بنابراین ، بیش از حد خطر نکنید. در رژیم غذایی خود به ویتامین A بله بگویید ، و در مراقبت از پوست نیز نه.

PS تمام خانم های باردار برنامه ریزی بارداری خود را انجام نمی دهند. خوبه. اگر به تازگی متوجه شده اید که بسته شادی کمی به همراه دارید و نگران هستید که سرم رتینولی که در چند هفته گذشته استفاده کرده اید به کودک شما آسیب رسانده است ، آرام باشید. در این محصولات رتینول بسیار کمی وجود دارد ، به احتمال زیاد هیچ ضرری نداشته است. اما ، به جلو ، آن را خندق کنید.

مربوط: چه نوع ویتامین A برای شما مناسب است؟

3. هیدروکینون

هیدروکینون استاندارد طلایی برای درمان هایپرپیگمنتیشن است. این کار در محو شدن لکه های تاریک بسیار عالی است ، بنابراین اگر در طول بارداری از آن استفاده کنید بسیار خوب است زیرا در این مدت پوست شما مستعد رنگ آمیزی می شود.

با عرض پوزش ، هیچ کاری نمی تواند انجام دهد هیدروکینون مانند افرادی که ادعا می کنند باعث سرطان نمی شود. اما آن بر روی زنان باردار آزمایش نشده است. این کاملا ایمن است. این می تواند کاملاً خطرناک باشد.

به یک دلیل واضح ، شما واقعاً نمی توانید روی زنان باردار مطالعه ای انجام دهید (اگرچه من هم نمی خواهم روی موش های صحرایی انجام شود) تا بتوانید به جواب آن پی ببرید. بنابراین ، در سمت امن بمانید و از آن اجتناب کنید.

مربوط: هر آنچه می خواستید در مورد هیدروکینون بدانید

4. آووبنزون ​​و اکسی بنزون

آووبنزون ​​و اکسی بنزون ​​دو فیلتر UV مصنوعی هستند که برای بزرگسالان کاملاً مناسب هستند. ولی، چون می توانند توسط بدن جذب شوند ، توصیه نمی شوند برای کودکان.

و اگر نمی توانید از آنها برای کودکان استفاده کنید ، من فکر نمی کنم وقتی می توانند به نوزاد متولد شده شما برسند یا شیر شما را آلوده کنند ، باید از آنها استفاده کنید.

به علاوه ، کرم های ضد آفتاب بر پایه اکسید روی بسیار بهتر هستند.

مربوط: چرا ضد آفتاب های معدنی برای خانم های باردار بهتر است

محلول معمولی سالیسیلیک اسید 2

موادی که می توانند در دوران بارداری استفاده شوند

قبل از شروع ، چند مورد:

  1. یک ماده خطرناک باشد یا نباشد ، معمولاً به دوز دارو بستگی دارد.
  2. اگر با استفاده از چیزی احساس راحتی نمی کنید (حتی اگر علم گفته باشد که در مقادیر کم آن بی خطر است) این کار را نکنید. کودک شماست. بدن شما. انتخاب شما

سرد. بنابراین چه موادی می توانید استفاده کنید و چگونه؟

1. بنزوئیل پراکسید

این یک ضد آکنه قدرتمند است. این ماده P.Acnes ، باکتری عامل بیماری را از بین می برد. اما ، بسیار خشن است ، بنابراین بهترین کار به عنوان یک درمان لکه ای است.

اما آیا این در دوران بارداری ایمن است؟ در دوزهای کم – این 5٪ یا کمتر است – آره. بالا نروید و می توانید بدون آسیب رساندن به کودک خود بگویید “خداحافظ جوشها”.

مربوط: بنزوئیل پراکسید: دوست یا دشمن برای پوست؟

2. اسید سالیسیلیک

یکی دیگر از متحدان مبارزه با جوش ها ، سالیسیلیک اسید یک لایه بردار است که به داخل منافذ پوست می رود و آنها را از درون خارج می کند. به علاوه ، دارای خواص ضد التهابی نیز هست.

در دوزهای بالا به صورت خوراکی مصرف می شود و باعث نقایص مادرزادی می شود. موضعی که روی پوست قرار گیرد ، در غلظت های 2٪ یا کمتر ، بی خطر تلقی می شود.

PS فقط برای اینکه در سمت امن باشید ، از لایه برداری نیز خودداری کنید. آنهایی که معمولا حاوی غلظت های بسیار بالاتر (20٪ یا بیشتر) هستند.

مربوط: چرا اسید سالیسیلیک برای پوست بدون لکه مهم است

3. اسید گلیکولیک

یک لایه بردار چند وظیفه ای که باعث صاف شدن رنگ پوست ، روشن شدن رنگ چهره ، محو شدن لکه های تیره ، تقویت تولید کلاژن و آبرسانی به پوست می شود. وای!

من این را در بسیاری از لیست های “جلوگیری از بارداری در دوران بارداری” دیده ام ، اما هیچ مطالعه علمی در رابطه با نقایص مادرزادی پیدا نکردم. اگر باردار بودم ، سعی در باردار شدن یا شیردهی داشتم ، می خواستم از آن به صورت موضعی در دوزهای کوچک (5٪ یا کمتر) استفاده کنید اما از لایه برداری خودداری کنید.

مربوط: راهنمای کامل اسید گلیکولیک: این چیست ، چه کاری انجام می دهد و چگونه می توان از آن استفاده کرد

هنگام خرید ضد آفتاب به دنبال چه چیزی باشید

مواد لازم مراقبت از پوست که در دوران بارداری بی خطر هستند

1. تبریک می گویم

پارابن ها برای همه ایمن هستند. دوره زمانی. فقط EWG است که مدام به همه پارابن می گوید می تواند به شما سرطان بدهد و اگر اینجا هستید ، می دانید که نمی توانید به آنها اعتماد کنید تا یک مطالعه را به درستی بخوانند. آنها همیشه به نتیجه نادرستی می رسند.

مربوط: پارابن ها بی خطر هستند: چرا علم می گوید شما نباید از آنها بترسید

2. فیلترهای UV مصنوعی

به استثنای دو مورد فوق ، همه فیلترهای UV مصنوعی دیگر برای همه مناسب هستند.

اگر در دوران بارداری پوست شما بسیار حساس می شود ، ممکن است باعث تحریک آن شود. اما ، آنها به کودک شما آسیب نمی رسانند.

خط پایین

اگر باردار هستید ، سعی در باردار شدن یا شیردهی دارید ، از ویتامین A ، هیدروکینون ، آووبنزون ​​و اکسی بنزون ​​خودداری کنید. هر چیز دیگری خوب است (با اعتدال!). و اگر هنوز شک دارید ، با پزشک خود مشورت کنید. او قادر خواهد بود پاسخ روشنی به شما بدهد و ذهن شما را در آرامش قرار دهد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>