آیا می توانید از مواد طبیعی از آفتاب محافظت کنید؟

آیا روغنهای طبیعی از آفتاب محافظت می کنند

استفاده از روغن نارگیل و شرکت به عنوان ضد آفتاب وسوسه انگیز است.

فیلترهای اشعه ماورا بنفش طبیعی ، مانند دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی ، می توانند گچ سفید جذابی را پشت سر بگذارند.

فیلترهای UV مصنوعی می توانند باعث تحریک شوند ، به خصوص اگر پوست حساسی دارید.

حتی ممکن است برخی از شما به ضد آفتاب حساسیت داشته باشید و هر بار که جرات می کنید آن را بمالید ، بثورات بدی پیدا کنید.

جای تعجب نیست که گزینه های طبیعی مانند روغن نارگیل محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. آنها طبیعی هستند ، برای بلند گریه کردن. آیا این به تنهایی باعث ایمنی بیشتر آنها نمی شود؟

جواب منفی. وقتی صحبت از ضد آفتاب می شود ، طبیعی نیست که آن را برش دهید. به همین دلیل است:

آیا روغن ها و عصاره های طبیعی محافظت کافی در برابر آفتاب دارند؟

در تئوری ، استفاده از روغن و عصاره های طبیعی به عنوان ضد آفتاب منطقی است. تقریباً همه آنها برخی از خواص محافظت از نور را دارند که گیاه را از آسیب UV محافظت می کند.

مشکل این است ، SPF آنها واقعاً واقعاً کم است.

ما در حال صحبت کردن بسیار پایین تر از 15 هستیم ، حداقل توصیه شده:

روغن نارگیل در واقع بهترین روغن طبیعی برای محافظت در برابر آفتاب است – اما حتی این به سختی نصف مقدار توصیه شده است!

مربوط: آیا می توانید از روغن نارگیل به عنوان ضد آفتاب استفاده کنید؟


آیا ضد آفتاب شما مطابق کار است؟ صفحه اطلاعات رایگان “ضد آفتاب” را بارگیری کنید تا بفهمید ضد آفتاب شما هم ایمن است و هم م effectiveثر:


آیا مخلوط کردن روغن های طبیعی با هم باعث محافظت بهتر در برابر آفتاب می شود؟

هیچ راهی وجود ندارد که هر روغن طبیعی یا عصاره ای بتواند به تنهایی از آفتاب محافظت کرده و ضد آفتاب را جایگزین کند. این آرزو است. گفتم

اما ، اگر دسته ای از آنها را برای رسیدن به SPF 30 یا موارد دیگر مخلوط کنید ، چه می کنید؟

خیلی راحت نیست برای مبتدیان ، آیا می دانید برای رسیدن به SPF 7.1 چقدر روغن نارگیل باید استفاده کنید؟ خیلی کم استفاده کنید و محافظت از آن را به نصف کاهش می دهید.

این فقط اولین قدم است. تهیه یک ضد آفتاب خوب کار سختی است. شما نیاز دارید در نظر گرفتن یک دسته چیزها ، مانند ویسکوزیته ، میزان جذب ، میزان تخریب (تمام مواد ضد آفتاب با گذشت زمان اثر خود را از دست می دهند – به همین دلیل شما باید هر چند ساعت یکبار دوباره آنها را استفاده کنید) ، و غیره …

مطمئناً ، می توانید آزمایش کنید و امیدوارم فرمول را درست دریافت کنید. اما در ضمن ، پوست شما آسیب می بیند. خود را گول نزنید که فقط به دلیل آفتاب سوختگی در امان نیستید. آفتاب سوختگی فوری ترین نوع آسیب است. چین و چروک ، لکه های تیره و سرطان بدون اینکه حتی متوجه آنها شوید تشکیل می شوند تا اینکه یک روز زشت به نظر می رسد که انگار از هیچ جا نیست.

مربوط: 4 دلیل ضد آفتاب خانگی ایده بدی است

چگونه مواد طبیعی می توانند از شما در برابر اشعه UV محافظت کنند؟

روغن ها و عصاره های طبیعی محافظت کافی در برابر اشعه UV ندارند ، اما بی فایده نیستند. بیشتر آنها دارند خواص ضد خاصیت قوی که می تواند آسیب های خورشید را تسکین داده و درمان کند.

به عنوان مثال ، مطالعات نشان داده است که چای سبز مملو از آنتی اکسیدان است که می تواند به کاهش التهاب و قرمزی ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب کمک کند ، از استرس اکسیداتیو ناشی از UVB (که می تواند باعث سرطان شود) و تخلیه آنزیم های آنتی اکسیدان جلوگیری کند.

فکر می کنید این خیلی بی فایده است؟

یک ضد آفتاب خوب قطعاً باید حاوی مقدار کافی آنتی اکسیدان باشد. اما آنتی اکسیدان ها به تنهایی جایگزین مناسبی برای ضد آفتاب نیستند.

مربوط: چرا شما باید چای سبز را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید

خط پایین

روغن ها و عصاره های طبیعی می توانند به ضد آفتاب ها کمک کنند و آسیب های خورشید را درمان کنند. اما آنها جایگزین ضد آفتاب نیستند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>