آیا می توانید از رتینول و اسید سالیسیلیک با هم استفاده کنید؟ – زیبا با مغز

از رتینول و اسید سالیسیلیک با هم استفاده کنید

آیا می توانید از رتینول و اسید سالیسیلیک با هم استفاده کنید؟

این دو ضد آکنه برای درمان شکستگی ها و جلوگیری از بازگشت آنها ضروری است. اما ، حرف در خیابان این است که آنها با هم بازی خوبی ندارند. آنها می توانند یکدیگر را لغو کنند یا بدتر از آن ، یک مورد بد تحریک به شما بدهند.

آیا این درست است؟ ممم …

هر شایعه هسته ای از حقیقت را دارد ، اما راهی وجود دارد که می توانید رتینول و اسید سالیسیلیک را در برنامه مبارزه با آکنه وارد کنید بدون اینکه به پوست (یا کیف پول شما آسیب برساند). نحوه کار:

رتینول چیست؟

رتینول نوعی ویتامین A است ، تنها چیزی که ثابت می کند چین و چروک ها را کاهش می دهد ، نه فقط ظاهر آنها. آنچه ویتامین A برای پوست انجام می دهد:

  • سرعت گردش مالی تلفن همراه را افزایش می دهد (روند لایه برداری طبیعی پوست)
  • پوست را روشن می کند و هایپرپیگمنتیشن را محو می کند
  • را تقویت می کند تولید کلاژن (پروتئینی که پوست را محکم نگه می دارد)
  • بهبود می بخشد خطوط ریز و چین و چروک
  • کمک می کند درمان آکنه

گرفتن؟ رتینول روی پوست خشن است. هنگامی که برای اولین بار از آن استفاده می کنید می تواند باعث خشکی ، قرمزی ، پوسته پوسته شدن و تحریک شود. بهترین اقدام این است که با تمرکز کمی چند شب در هفته شروع کنید و دوز و فرکانس را به آرامی افزایش دهید.

بهترین انتخاب ها:

مربوط: راهنمای کامل رتینول: چه چیزی است ، چه کاری انجام می دهد و چگونگی استفاده از آن


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که واقعاً در مبارزه با آکنه و پیری زودرس کار می کند ، می جنگید؟ برای شروع “بهترین روش مراقبت از پوست برای آکنه + پیری پوست” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


اسید سالیسیلیک چیست؟

سالیسیلیک اسید عضوی از خانواده بتا هیدروکسی اسید است. fam نام مستعار خود را ، BHA می نامد.

BHA بهترین لایه بردار برای پوست های چرب و مستعد آکنه است – تا کنون. به همین دلیل است:

  • این باعث لایه برداری پوست می شود: مانند تمام لایه بردارهای شیمیایی ، اسید سالیسیلیک چربی را که سلولهای پوست را به هم چسبیده حل می کند ، بنابراین آنها می توانند به جای سقوط در منافذ پوست ، از صورت شما شسته و آنها را مسدود کنند. اینگونه مانع از شکست می شود.
  • منافذ را از بین می برد: سالیسیلیک اسید تنها لایه بردار محلول در روغن است. به زبان انگلیسی ساده ، این بدان معنی است که می تواند به درون منافذ پوست نفوذ کرده و تمام سلول های مرده ، سبوم اضافی و سایر اسلحه های موجود در آن را از بین ببرد. به این ترتیب از شر جوش های سرسیاه ، جوش های سر سفید و جوش ها خلاص می شود.
  • این التهاب را تسکین می دهد: سالیسیلیک اسید دارای خواص ضد التهابی قدرتمندی است که قرمزی را که همیشه همراه با جوش است ، کاهش می دهد.

سالیسیلیک اسید روی پوست ملایم است ، اما مانند همه مواد لایه بردار ، در صورت سو ab استفاده می تواند باعث خشکی و تحریک شود. فقط از آن فقط در حد متوسط ​​استفاده کنید (به خواندن ادامه دهید ، من به شما می گویم که فاصله تا چه اندازه پست است).

بهترین انتخاب ها:

مربوط: چرا اسید سالیسیلیک برای پوست بدون لکه مهم است

مزایای استفاده از رتینول و اسید سالیسیلیک با هم چیست؟

رتینول و اسید سالیسیلیک با افزایش گردش سلول های پوستی با آکنه مبارزه می کنند (یعنی روند لایه برداری طبیعی پوست شما). اما ، آنها این کار را متفاوت انجام می دهند.

رتینول تولید سلولهای پوستی جدید را افزایش می دهد و به آنها دستور می دهد تا سریعتر به سطح پوست شما بروند ، بنابراین آنها می توانند سریعتر جایگزین سلولهای قدیمی و آسیب دیده شوند.

سالیسیلیک اسید چسبی را که سلولهای پوست را روی سطح پوست شما نگه می دارد حل می کند ، بنابراین آنها می توانند سریعتر از بین بروند و پوست روشن و صاف تری را که در زیر آن قرار داشت نشان دهد.

نتیجه یکسان است: پوستی روشن ، جوان تر ، شفاف تر. اما با استفاده از هر دو سریعتر به آنجا می رسید مواد تشکیل دهنده معمول شما

حرف مرا قبول نکن تحقیقات این ترکیب را نشان می دهد:

مربوط: آکنه بزرگسالان: چرا اتفاق می افتد و چگونه می توان آن را درمان کرد

پیتر توماس روت رتینول تزریق PM شب سرم 01

آیا رتینول و اسید سالیسیلیک یکدیگر را غیرفعال می کنند؟

شایعات حاکی از آن است که رتینول و اسید سالیسیلیک با pH سازگار نیستند. از آنها با هم استفاده کنید و آنها یکدیگر را غیرفعال می کنند. آیا این درست است؟

مممم …

رتینول باید به اسید رتینوئید به پوست شما تبدیل شود تا جادوی آن را انجام دهد. آنزیم هایی که این تبدیل را اتفاق می اندازند در pH حدود 6.6 بهتر کار کنید.

اسیدهای موجود در مراقبت از پوست معمولاً به PH بسیار کمتری نیاز دارند – کمتر از 3.5. برای طولانی ترین زمان ، ما فکر کردیم که این برای اسید سالیسیلیک نیز صادق است.

تحقیقات اخیر خلاف این را ثابت می کند. مطالعات نشان می دهد که سالیسیلیک اسید با PH 6.5 پوست و همچنین اسید سالیسیلیک با PH 12/3 لایه برداری می کند – اما کمتر تحریک کننده بود.

حکم: رتینول و اسید سالیسیلیک یکدیگر را غیرفعال نمی کنند. می توانید آنها را با PH فرموله کنید که همه کارها را به درستی حفظ کند. پیو

چکمه ها اسید سالیسیلیک است

دلیل واقعی که نباید از رتینول و اسید سالیسیلیک با هم استفاده کنید

فقط به این دلیل که رتینول و اسید سالیسیلیک به خوبی با هم کار می کنند ، به این معنی نیست که باید از آنها با هم استفاده کنید.

این معامله است: هم رتینول و هم اسید سالیسیلیک در صورت استفاده به خودی خود می توانند تحریک کننده باشند. از آنها با هم استفاده کنید و احتمال جدی خشکی ، پوسته پوسته شدن و قرمزی وجود دارد.

مخصوصاً اگر پوست حساسی دارید. سالیسیلیک اسید بیش از اندازه کافی برای شماست. با افزودن رتینول به مخلوط نیازی به ایجاد شعله ور شدن مجدد نیست.

انواع دیگر پوست ممکن است در نهایت تحمل استفاده از آنها با هم را ایجاد کنند. اما ، روش بهتری وجود دارد که هر دو را در برنامه مراقبت از پوست خود بگنجانید.

نحوه استفاده از رتینول و اسید سالیسیلیک با هم

رتینول و اسید سالیسیلیک می توانند هنگام استفاده با هم و هر روز ، یکی پس از دیگری ، پوست را به راحتی تحریک کنند. خوشبختانه ، چند راه حل وجود دارد:

  1. از آنها در شبهای متناوب استفاده کنید: من دوست دارم یک شب از اسید سالیسیلیک استفاده کنم ، شب دیگر از رتینول استفاده کنم. چرم ، آبکشی کنید ، تکرار کنید. به این ترتیب می توانید تمام مزایای آن را بدون تحریک دریافت کنید.
  2. از کوچک شروع کنید: از کمترین غلظت رتینول که می توانید پیدا کنید استفاده کنید و به آرامی دوز ایجاد کنید. دوزهای کمتر با سرعت کمتری کار می کنند ، اما باعث تحریک شما می شوند. به هر حال ، اگر لازم باشد درمان را قطع کنید ، نتیجه سریعتری نخواهید گرفت زیرا پوست خود را بسیار آسیب دیده اید.

مربوط: 8 ترفند اثبات شده برای استفاده بیشتر از رتینول (حتی اگر پوست شما حساس باشد)

خط پایین

رتینول و اسید سالیسیلیک هر دو با سرعت بخشیدن به روند لایه برداری طبیعی پوست ، آکنه را درمان می کنند. سالیسیلیک اسید یک گام فراتر می رود: همچنین در منافذ پوست عمیق می شود و آنها را از درون پاک می کند. گرفتن؟ هر دو ماده به تنهایی ممکن است تحریک کننده باشند. اگر می خواهید هر دو را در برنامه مراقبت از پوست خود بگنجانید ، از آنها در شبهای جایگزین استفاده کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>