آیا می توانید از اسید هیالورونیک و اسید گلیکولیک با هم استفاده کنید؟

آیا می توانید از اسید هیالورونیک و اسید گلیکولیک با هم استفاده کنید؟

آیا می توانید از اسید هیالورونیک و اسید گلیکولیک استفاده کنید؟

این سوال از من زیاد پرسیده میشود. اگر مدتی مرا دنبال کرده باشید ، می دانید که من طرفدار مخلوط کردن اسیدهای شما با هم نیستم. از دریا بگذرید و به معنای واقعی کلمه می توانید پوست خود را بسوزانید.

اسید هیالورونیک و اسید گلیکولیک از این قاعده مستثنی هستند. به همین دلیل است:

اسید هیالورونیک چیست؟

بخشی از چسب که سلولهای پوست را به هم متصل می کند ، اسید هیالورونیک یک ماده مرطوب کننده است.

این یک روش فانتزی برای گفتن “آهن ربا” است. این اسید رطوبت محیط را به داخل پوست جذب و متصل می کند، سطح هیدراتاسیون خود را بالا می برد.

مواد دیگر این کار را انجام می دهند. گلیسیرین و اوره بلافاصله به ذهن خطور می کنند. اما اسید هیالورونیک یک مایل دیگر می گذرد: می تواند تا 1000 برابر وزن خود را در آب ببندید! این یک آبشار رطوبت است!

وقتی پوست رطوبت لازم را داشته باشد ، در اثر لمس نرمتر می شود. همه چروکیده می شود ، که به نوبه خود باعث می شود چین و چروک ها کوچکتر به نظر برسند. و آن درخشش شبنمی زیبا را دارد که به نظر می رسد از درون روشن است.

هیدراتاسیون کار اصلی هیالورونیک اسید است ، اما این ابرقهرمان ترفندهای دیگری نیز در آستین دارد. همچنین:

اسید هیالورونیک اسید در اندازه های مختلف مولکولی وجود دارد. هرچه اندازه آنها کوچکتر باشد ، عمیق تر می توانند به پوست شما نفوذ کنند. بزرگترها روی سطح آن می مانند و فقط سطحی ترین لایه های آن را آبرسانی می کنند.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: مواد ضدعفونی کننده چیست و چرا به آنها در روال مراقبت از پوست خود نیاز دارید؟


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که خشکی را از بین می برد و پوست شما را لطیف و شبنم می کند ، مبارزه می کنید؟ برای شروع “بهترین روش مراقبت از پوست برای پوست خشک” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش مناسب برنامه):


اسید گلیکولیک چیست؟

گلیکولیک اسید کوچکترین عضو خانواده اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) است. اندازه کوچک آن به معنای آن است که از همه خواهر و برادرش در پوست نفوذ می کند ، اما تحریک کننده تر است.

گلیکولیک اسید سه وظیفه اصلی در مراقبت از پوست دارد:

  • این باعث لایه برداری پوست می شود: مانند تمام AHA ها ، اسید گلیکولیک پوست را لایه برداری می کند با حل کردن “چسبی” که سلولهای پوست را به هم متصل می کند ، بنابراین آنها می توانند از بین بروند و پوست روشن و صاف زیر آن را نشان دهند. اضافه کاری ، این لایه برداری کمک می کند تا لکه های تاریک نیز محو شوند.
  • این تولید کلاژن را افزایش می دهد: در غلظت 10٪ و بالاتر ، به پوست شما کمک می کند تا کلاژن بیشتری تولید کند (پروتئینی که آن را محکم نگه می دارد). در طولانی مدت ، این به معنی چین و چروک کمتر و عمیق تر است.
  • پوست را آبرسانی می کند: این باعث افزایش سطح اسید هیالورونیک در پوست شما می شود – و شما می دانید که اکنون یک آهن ربا چیست.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: AHAs VS BHA: کدام لایه بردار برای شما بهتر است؟

سرم شب گلیکولیک فیل مست tlc framboos

آیا باید از اسید هیالورونیک و اسید گلیکولیک با هم استفاده کنید؟

آره! آره! آره! من اغلب استفاده از اسید هیالورونیک و اسید گلیکولیک را با هم توصیه می کنم. به همین دلیل است:

  • آبرسانی اضافی: اسید هیالورونیک و اسید گلیکولیک هر دو سطح رطوبت را در پوست شما افزایش می دهند. آبرسانی پایه و اساس پوست سالم است. پوست را پرتر می کند ، از خطوط ریز و چین و چروک پوست می کاهد و به آن درخششی لطیف می دهد ، اگر از درون روشن شود.
  • تحریک کمتر: گلیکولیک اسید ممکن است هیدراته کننده باشد ، اما همچنین تحریک کننده است (به خصوص هنگامی که برای اولین بار از آن استفاده می کنید). افزودن آبرسانی اضافی به پوست پس از لایه برداری به شما کمک می کند تا بهتر آن را تحمل کنید و هرگونه عوارض جانبی را کاهش دهید.

مربوط: اگر پوست شما کاملاً مرطوب است ، آیا هنوز لازم است نگران ضد پیری باشید؟

کمپلکس هیالورونیک چند مولکولی niod

نحوه استفاده از اسید هیالورونیک و اسید گلیکولیک با هم

آیا می دانید محصولات مراقبت از پوست هنگام استفاده از آنها روی پوست مرطوب بهتر عمل می کنند؟

پوست مرطوب نفوذپذیرتر است ، بنابراین مواد تشکیل دهنده مراقبت از پوست هستند – به شرطی که به اندازه کافی کوچک باشند – به راحتی می تواند به آن نفوذ کند.

این هک معجزه می کند برای اسید هیالورونیک – به خصوص اگر در آب و هوای خشک زندگی می کنید که پوست شما به تمام رطوبت لازم نیاز دارد. رطوبت اضافی به پوست شما کمک می کند تا رطوبت بیشتری از محیط جذب کند وارد پوست خود شوید و آن را نرم و لطیف کنید.

اسید گلیکولیک برعکس است این اسید می تواند تحریک کننده باشد ، به یاد دارید؟ استفاده از آن بر روی پوست مرطوب باعث تحریک بیشتر آن می شود – مخصوصاً اگر پوست حساسی دارید.

طبق قوانین مراقبت از پوست ، لایه برداری قبل از آبرسانی انجام می شود. اما اسید هیالورونیک روی پوست مرطوب بهترین عملکرد را دارد در حالی که اسید گلیکولیک این کار را نمی کند. دختر چه کاری باید انجام دهد؟

در اینجا گزینه های شما وجود دارد:

  1. راه بدون سر و صدا: بعد از اسید گلیکولیک ، هر دو روی پوست خشک از اسید هیالورونیک استفاده کنید. اسید هیالورونیک روی پوست خشک نیز به خوبی کار می کند. استفاده از آن روی پوست مرطوب باعث می شود تا مسافت بیشتری را طی کند ، اما تا زمانی که در یک آب و هوای بسیار خشک زندگی نکنید ، تفاوت در نتایج زیاد نیست.
  2. اگر در آب و هوای خشک زندگی می کنید: ابتدا اسید گلیکولیک را روی پوست خشک قرار دهید. سپس ، پوست خود را با غبار آبرسانی به پوست مرطوب اسپری کنید و سرم هیالورونیک اسید خود را پیگیری کنید تا تمام رطوبت موجود در آن قفل شود.
  3. اگر پوست حساسی دارید: من معمولاً اسید لاکتیک را برای پوست های حساس (نرمتر) توصیه می کنم. اما اگر باید از اسید گلیکولیک استفاده کنید ، آن را روی اسید هیالورونیک لایه لایه قرار دهید. بله ، اثربخشی آن را کم می کند – اما باعث تحریک آن نیز می شود.
  4. چند کاره: مرطوب کننده ای با اسید گلیکولیک و اسید هیالورونیک تهیه کنید. فقط روزانه از آن استفاده نکنید. لایه برداری دو یا سه بار در هفته بیش از حد کافی است.

مربوط: گلیکولیک اسید در مقابل اسید لاکتیک: کدام یک برای شما مناسب است؟

خط پایین

شما می توانید از اسید هیالورونیک و اسید گلیکولیک کاملاً استفاده کنید. آنها آبرسانی پوست شما را تقویت می کنند ، باعث می شوند خطوط ظریف و چین و چروک ها کوچکتر به نظر برسند و باعث تحریکات لایه برداری می شوند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>