آیا سلول های بنیادی موجود در لوازم آرایشی واقعاً م Workثر هستند؟ – زیبا با مغز

سلولهای بنیادی در مراقبت از پوست دارای خواص ضد پیری هستند

آیا شنیده اید؟ سلول های بنیادی به معنای واقعی کلمه می توانند پوست شما را بازسازی کنند.

شایعات حاکی از این است که اگر پوست شما چروکیده و آسیب دیده است ، فقط باید سلول بنیادی سیب را روی آن قرار دهید تا پوست جوان و سالم رشد کند.

به نظر می رسد داستان علمی است؟ این است. به نظر می رسد سلول های بنیادی بهترین چیز از زمان برش دادن نان است ، اما با کمی دقت ، نما به سرعت شکسته می شود …

سلول های بنیادی چیست؟

همه موجودات زنده سلولهای بنیادی دارند. گیاهان حیوانات انسان.

سلول های بنیادی سلول های مادری هستند. آنها توانایی تبدیل شدن به هر نوع سلول در آن ارگانیسم را دارند. سپس می توانند تعداد بیشتری از آن سلول ها را تولید کنند.

یک مثال؟ سلول بنیادی سیب می تواند به یک برگ سیب یا شاخه درخت سیب تبدیل شود. سلول بنیادی انسان می تواند به کبد یا کبد تبدیل شود. به همین دلیل سلول های بنیادی در حال حاضر بسیار گرم هستند. در آینده ، می توانیم از آنها برای رشد اعضای بدن برای پیوند و درمان انواع بیماری ها استفاده کنیم.

پتانسیل مراقبت از پوست نیز بسیار زیاد است. یک روز دانشمندان می توانند سلول های بنیادی شما را بگیرند و تکه های جدیدی از پوست را برای از بین بردن چین و چروک و سایر نقایص ایجاد کنند.

اما آن روز هنوز خیلی دور است. در همین لحظه ، سلول های بنیادی در فناوری نمی توانند کار زیادی برای پوست شما انجام دهند. به همین دلیل است:


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که با چین و چروک پوست مبارزه می کند و درخشش جوانی به پوست شما می بخشد ، مبارزه می کنید؟ برای شروع ، برگه تقلب رایگان “Best Anti-Aging Skincare Routine” خود را بارگیری کنید (این برنامه شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


1. سلول های بنیادی برای کار باید زنده باشند

اجازه بدهید دوباره آن را تکرار کنم. سلول های بنیادی باید زنده باشند و به هر قسمت از ارگانیسم تبدیل شوند.

هنوز هیچ راهی برای زنده نگه داشتن سلول های بنیادی در کرم ها و لوسیون ها وجود ندارد. سلول های بنیادی موجوداتی زنده هستند و مانند همه موجودات زنده برای رشد به غذا و شرایط مناسب محیطی احتیاج دارند. آنها را در یک کرم قرار دهید و آنها می میرند.

مغزهای زیبایی بهتر می گویند: سلولهای بنیادی “باید یک محیط رشد ویژه داشته باشند و در دمای خاصی نگهداری شوند. آنها همچنین باید با غذا تازه شوند. کرم های حاوی سلول های بنیادی به این ترتیب ایجاد نمی شوند. “

2. سلول های بنیادی گیاهی نمی توانند عملکرد پوست را بهبود بخشند

اما بیایید وانمود کنیم دانشمندان راهی برای زنده نگه داشتن سلولهای پوست در لوسیون ها و معجونهای شما پیدا کردند. سلولهای بنیادی هنوز کار نمی کنند.

سلول بنیادی فقط می تواند به هر بخشی از ارگانیسم که متعلق است تبدیل شود. سلول های بنیادی گیاه سیب می توانند به شاخه ها ، میوه ها یا برگ های گیاه سیب تبدیل شوند. اما آنها هرگز قادر به تبدیل شدن به پوست ، کلیه یا هر قسمت دیگری از بدن انسان نخواهند بود.

این داستان علمی تخیلی است که بد نوشته شده است.

FYI: درصورت تعجب که چرا من اینقدر به سیب وسواس دارم ، سلولهای بنیادی سیب متداول ترین سلولهای بنیادی مورد استفاده در مواد آرایشی هستند.

شرکت های مراقبت از پوست وحشت می کنند. آنها می دانند که ما روی آنها و سلولهای بنیادی آنها BS هستیم. بنابراین آنها بالاتر رفته اند دروغ بازی و در حال حاضر در حال فروش عصاره ها و پپتیدهای مشتق شده از سلول های بنیادی به ما هستند.

آنها ادعا می كنند ، هنگامی كه این مواد پایدار شوند ، می توانند به عنوان سلولهای بنیادی عمل كنند یا بر سلولهای بنیادی بالغ كه به طور طبیعی در پوست شما وجود دارند تأثیر مثبت بگذارند. این به معنای هک است (FIY ، به عنوان یک قاعده کلی ، اگر نمی توانید نسخه بازاریابی را درک کنید ، به این دلیل است که پر از آن است.).

یعنی هیچ. سلول بنیادی برای کار باید سالم باشد. نمی توانید فقط یک قطعه از آن را بردارید و انتظار داشته باشید که مانند یک سلول بنیادی کامل کار کند.

در همه این موارد بیهوده هسته کمی حقیقت وجود دارد: محققان در واقع در حال بررسی چگونگی تأثیر پپتیدها بر سلولهای بنیادی هستند و آنها را وادار به انجام کاری می کنند که ما می خواهیم انجام دهند.

اما این تحقیقات هنوز در آغاز کار است. ممکن است دهه ها طول بکشد تا پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

آیا سلول های بنیادی می توانند به پوست نفوذ کنند؟

بگذارید بگوییم 100 سال دیگر است. دانشمندان موفق به ایجاد کرم و لوسیون با سلول های بنیادی زنده و سالم انسان شده اند.

آیا آنها می توانند به اندازه کافی در پوست نفوذ کنند تا جادو کنند. چون اگر این کار را نکنند ، همه چیز بی فایده بود.

حقیقت گفته شود ، ما نمی دانیم. این سوالی است که علوم هنوز به آن پاسخ نداده اند.

آیا سلول های بنیادی موجود در محصولات مراقبت از پوست بی فایده هستند؟

اگر تا اینجا خوانده اید ، احتمالاً فکر می کنید که سلولهای بنیادی 100٪ کاملاً بی فایده هستند.

آنها نیستند آنها فقط به اندازه ساخته شده قابل توجه نیستند. سلول های بنیادی نمی توانند پوست شما را جوان کنند. ولی آنها دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند که می تواند به جلوگیری از چین و چروک کمک کند.

بنابراین مقدار زیادی ویتامین و عصاره دیگر نیز انجام دهید. برای رفع آنتی اکسیدان خود نیازی به صرف هزینه زیادی برای سلولهای بنیادی ندارید.

مربوط: آنتی اکسیدان های رایج که در لوازم آرایشی استفاده می شود

خط پایین

یک روز دانشمندان ممکن است راهی برای استفاده از سلول های بنیادی انسانی برای جوان سازی پوست و مبارزه با پیری زودرس پیدا کنند. اما آن روز هنوز خیلی دور است. در حال حاضر ، سلول های بنیادی فقط آنتی اکسیدان های شکوهمند هستند. خرید اعتیاد به مواد مخدره را نکنید!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>