آیا بهترین روش درمان آکنه (و چین و چروک) است؟

بهترین روش درمان آکنه و چین و چروک است

از سال گذشته که Differin در ایالات متحده از نسخه به OTC تنزل یافته است ، بسیاری از شما از من س ifال کرده اند که آیا ارزش امتحان را دارد.

پاسخ کوتاه: بله برای آکنه. نه برای چین و چروک.

پاسخ طولانی: بخوانید

Differin چیست؟

Differin نام تجاری است. ماده فعال آداپالن است ، شکل جدیدی از رتینوئید مشتق شده از اسید ناپتوئیک.

رتینوئیدها نوعی ویتامین A هستند ، ویتامین ای که هم با آکنه و هم با چین و چروک مقابله می کند. گرفتن؟ به سختی جهنم است. این می تواند پوست را خشک کرده ، تحریک کرده و همه را قرمز و پوسته پوسته کند.

به همین دلیل قوی ترین اشکال ویتامین A فقط نسخه ای است. Differin 0.1٪ آن را به OTC رسانده است ، اما Differin 0.3٪ هنوز فقط با نسخه تجویز می شود.

یک چیز دیگر: Differin را با Tretinoin اشتباه نگیرید. ترتینوئین از فرم خالص ویتامین A ، اسید رتینوئیک استفاده می کند. آنها خویشاوند هستند ، اما به روش های کمی متفاوت کار می کنند.

مربوط: راهنمای بقا برای مبتدیان به ترتینوئین


آیا به دنبال یک روال مقرون به صرفه هستید که از شر آکنه خلاص شود؟ “روال عادی مراقبت از پوست ضد آکنه” رایگان خود را در زیر بارگیری کنید:


آیا دیفرین (آداپالن) یک درمان م Acثر بر آکنه است؟

منظور شما از این موضوع بستگی دارد. Differin در جلوگیری از آکنه عالی است ، نه در کاهش آن پس از ظهور آن.

به همین دلیل است: مانند همه رتینوئیدها ، آداپالن گردش سلول را تسریع می کند ، یعنی روند لایه برداری طبیعی پوست.

به انگلیسی ساده ، این به پوست کمک می کند تا سریعتر از سلول های مرده پوست خلاص شود تا در نهایت منافذ پوست شما مسدود نشود و به شما شکستن

به علاوه، آداپالن دارای خواص ضد التهابی است که می تواند قرمزی و تحریک همیشه همراه با آکنه را تسکین دهد.

اما ، و این بسیار مهم است ، adapalene نمی تواند P.Acnes را بکشد، باکتری های ایجاد کننده آکنه. در پیشگیری بهتر از درمان است.

مربوط: آکنه بزرگسالان: چرا اتفاق می افتد و چگونه می توان آن را درمان کرد

آیا شما باید از Differin با سایر درمان های آکنه استفاده کنید؟

آره. یک دلیل وجود دارد که چرا اپیدو هم آداپلن دارد و هم بنزوئیل پراکسید (BP). BP می تواند P. Acnes را از بین ببرد در حالی که آداپالن منافذ پوست را تمیز نگه می دارد. برد – برد.

گرفتن؟ این دو نفره می تواند برای برخی از انواع پوست خیلی خشن باشد.

شما همچنین می توانید از آداپالن با سایر درمان های آکنه مانند اسید سالیسیلیک و گوگرد استفاده کنید. فقط مراقب باشید همه این مواد اضافی را به آرامی معرفی کنید.

اگر آکنه دارید ، پوست شما از قبل ملتهب شده است. همه این مواد کاملاً قدرتمند هستند و می توانند آن را بیش از پیش ملتهب کنند. آنها را به تدریج در برنامه مراقبت از پوست خود وارد کنید و اگر شعله ور شدن آکنه بدتر شد ، بلافاصله یکی را خسته کنید.

مربوط: بنزوئیل پراکسید VS سالیسیلیک اسید: از کدام یک باید استفاده کنید؟

آیا Differin یک درمان موثر چروک است؟

احتمالاً شنیده اید که اسید رتینوئیک (ترتینوئین) می تواند باعث تقویت کلاژن و کاهش چین و چروک شود ، بنابراین طبیعی است که تصور کنید Differin نیز همین کار را انجام دهد ، درست است؟

شاید. از نظر تئوری باید باشد. در عمل ، من هیچ مطالعه ای پیدا نکردم که ثابت کند Differin از شر چین و چروک خلاص می شود.

اگر این تنها دلیل علاقه شما به Differin بود ، یا به رتینول پایبند باشید یا نسخه ای مصرف کنید. Differin را در قفسه OTC بگذارید.

مربوط: 5 ستاره ضد پیری که باید به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید

چرا باید از Differin استفاده کنید؟

اگر به Differin به عنوان یک درمان آکنه علاقه مند هستید ، در اینجا دلیل آن است که ارزش دارد آن را به جای ترتینوئین امتحان کنید:

آیا عوارض جانبی دارد؟

البته! بالاخره ما در مورد رتینوئید صحبت می کنیم …

Differin می تواند باعث پوستی ، قرمزی ، تحریک و حساسیت به آفتاب شود. این عوارض جانبی نسبت به ترتینوئین شدت کمتری دارند اما همان قوانین اعمال می شود:

  • فقط از مقدار نخود استفاده کنید: با استفاده از رتینوئیدها ، بیشتر دستور العمل تحریکات است ، نه پوست بی عیب.
  • به آرامی شروع کنید: فقط چند شب در هفته از آن استفاده کنید و فرکانس را به آرامی بسازید.
  • مرطوب کنید: بعد از Differin مقدار زیادی کرم مرطوب کننده بزنید. اگر پوست شما حساس است می توانید آن را قبلاً بمالید (باعث کاهش جذب می شود بلکه تحریک نیز می شود).
  • ضد آفتاب بزنید: هر روز. اختیاری نیست

یک چیز دیگر: دیفرین می تواند باعث پاکسازی شود. به عبارت دیگر ، پوست شما قبل از بهتر شدن بدتر می شود. طبیعی است. در آنجا آویزان شوید

در دسترس: 12.88 دلار در Walmart

خط پایین

Differin یک درمان پیشگیری موثر برای آکنه است ، اما نمی تواند باکتری های ایجاد کننده آن را از بین ببرد. به همین دلیل است که بهتر است به عنوان بخشی از رژیم ضد جوش استفاده شود نه به تنهایی. در مورد چروک ها ، در آنجا کمکی نمی کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>