آیا برنامه مراقبت از پوست صبح و عصر شما باید متفاوت باشد؟ – زیبا با مغز

انجام مراقبت از پوست صبح و عصر باید متفاوت باشد

آیا برنامه مراقبت از پوست صبح و عصر شما باید متفاوت باشد؟

خوب ، این نوعی فرض است که پس از غروب خورشید نباید از ضد آفتاب استفاده کنید. اما آیا می توانید فقط چند دلار پس انداز کنید و از محصولات مشابه – و به همان ترتیب – صبح و شب استفاده کنید؟

اگر شما یک نوجوان بدون آکنه هستید ، بله. تمام آنچه شما نیاز دارید یک پاک کننده اساسی ، مرطوب کننده و ضد آفتاب است. به طور جدی ، نگران ضد پیری نباشید. اگر از سنین جوانی ضد آفتاب استفاده کنید ، پوست شما برای مدت زمان طولانی چروک نمی شود.

اما اگر نیازهای شما کمی پیچیده تر باشد چه می کنید؟ سپس ، دنبال یک رژیم کمی متفاوت صبح و شب منطقی است.

نگران نباش قرار نیست برای شما ثروت تمام شود. شما می توانید از محصولات مشابه زیادی در برنامه مراقبت از پوست صبح و عصر خود استفاده کنید. 😉

Morning Skincare Routine

برنامه روزانه مراقبت از پوست شما همه چیز در مورد ضد آفتاب است. هدف در اینجا محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش است که باعث می شود شما خیلی سریعتر پیر شوید. در حالی که در این کار هستید ، از آن در برابر آلاینده ها ، وزش باد شدید و سایر حشره های دیگری که آن را تهدید می کنند ، محافظت کنید.

ترفند در اینجا این است که مراقبت از پوست صبحانه خود را هرچقدر کوتاه انجام دهید.

معامله در اینجا وجود دارد: هنگام تعیین SPF ضد آفتاب ها ، محققان آنها را بر روی پوست تمیز و تازه تمیز و بدون هیچ محصول دیگری در این قسمت قرار می دهند.

در مورد آن فکر کنید: هر چیزی که قبل از ضد آفتاب روی پوست خود بمالید به طور بالقوه می تواند گسترش آن را سخت تر کرده و یک کاربرد ناهموار را به دست آورد. به همین دلیل است که میشل از شرکت LabMuffin فقط صبح ها از پاک کننده و ضد آفتاب استفاده می کند.

من خیلی جدی نیستم من دوست دارم یک سرم CEF (ویتامین C + E + اسید فرولیک) در این بین اضافه کنم زیرا اثبات شده این ترکیب باعث تقویت اثر ضد آفتاب می شود.

اگر پوست شما بسیار خشک ، کم آب یا مستعد آکنه است ، ممکن است بخواهید یک اسید هیالورونیک یا درمان لکه ای به مخلوط اضافه کنید. نکته در اینجا استفاده از تنها چیزی است که پوست شما بدون آن کاملاً نمی تواند انجام دهد.

فقط به دلیل اینکه Allure به شما می گوید ، تونر ، اسانس و تمام لایه های دیگری را که انجام می دهید حذف کنید. این در مورد استفاده از تمام مواد تشکیل دهنده / محصولات نیست. این در مورد دادن آنچه که پوست شما به آن نیاز دارد در صورت نیاز است.

روال مراقبت از پوست صبح بخیر به نظر می رسد (این کاری است که من انجام می دهم):

 1. پاک کننده: یکی را انتخاب کنید که مناسب نوع پوست شما باشد. اگر بعد از آن پوست شما احساس سفتی می کند ، برای شما خیلی خشن است. این پست را بررسی کنید تا از بهترین پاک کننده برای نوع پوست خود مطلع شوید.
 2. سرم CEF: مطالعات نشان می دهد که ویتامین C ، ویتامین E و اسید فرولیک اثر یکدیگر را افزایش می دهند و محافظت بیشتری در برابر آفتاب ایجاد می کنند. اگر صبح از این دسته کوچک موسیقی جاز استفاده نکنید ، از دست می دهید. سرمهای CEF معروف من را اینجا ببینید.
 3. ضد آفتاب مرطوب کننده: هر روز آن را بپوش ، باران یا درخشش. اشعه ماورا بنفش از طریق ابرها و پنجره ها نفوذ می کند و حتی روی برف نیز منعکس می شود. تا زمانی که خورشید غروب نکند ، پوست شما از آسیب UV نمی تواند در امان باشد.

مربوط: چگونه می توان پاک کننده مناسب نوع پوست خود را پیدا کرد

پوست خشک؟ این را اینگونه تغییر دهید:

 1. پاک کننده: یک کرم یا پاک کننده بر پایه روغن انتخاب کنید که با پاک شدن روغن های طبیعی پوست شما دوباره جبران شود. من انتخاب های معروف خود را در این پست به اشتراک گذاشته ام.
 2. سرم CEF: بالا را ببین.
 3. سرم هیالورونیک اسید یا مرطوب کننده سبک: اگر متوجه شدید که در طول روز پوست شما کمی سفت یا خشک است ، یک سرم اسید هیلاورونیک یا یک مرطوب کننده سبک به آن اضافه کنید تا رطوبت بدن را تقویت کند. سرم های اسید هیالورونیک fave من را می توانید در اینجا پیدا کنید.
 4. ضد آفتاب مرطوب کننده: بالا را ببین.

مربوط: چگونه از پوست خشک مراقبت کنیم

پوست چرب؟ این ترفند شماست:

 1. پاک کننده: پاک کننده ای با کف کم PH را انتخاب کنید که روغن اضافی را از بین ببرد بدون اینکه مانع محافظتی پوست شما را به هم بزند. می توانید موارد مشهور من را اینجا ببینید.
 2. سرم CEF: به جای اسید اسکوربیک اسید از اسید اسکوربیک سدیم استفاده کنید. برخلاف مورد دوم ، همچنین به مبارزه با آکنه کمک می کند. آن را در سرم ویتامین C Mad Hippie خواهید یافت.
 3. پراکسید بنزوئیل: فقط به عنوان درمان نقطه ای و فقط اگر شب ها از رتینول یا اسید سالیسیلیک استفاده می کنید. BP باکتری هایی را که به شما آکنه ایجاد می کنند از بین می برد اما خشن است ، بنابراین بهتر است آن را با سایر داروهای ضد پیری سخت مانند رتینول جایگزین کنید. انتخاب های معروف من را اینجا بررسی کنید.
 4. ضد آفتاب سبک: پوست شما نیز به ضد آفتاب نیاز دارد. فقط با یک فرمول سبک همراه شوید که پوست شما را به هم نریزد. من انتخاب های معروف خود را در این پست به اشتراک گذاشته ام.

مربوط: بهترین ضد آفتاب ها برای پوست چرب کدامند؟


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست ضد پیری مبارزه می کنید که چین و چروک ها را کاهش می دهد ، چهره را روشن می کند و ظاهر جوانتری به شما می دهد؟ برای شروع “بهترین برنامه مراقبت از پوست ضد پیری” رایگان خود را بارگیری کنید (این ویژگی شامل توصیه های محصول + سفارش برنامه مناسب است):


مراقبت از پوست شبانه روتین

برنامه عصرانه مراقبت از پوست شما کاملاً درمورد ترمیم است. می بینید ، هر چقدر در طول روز از آن محافظت کنید ، باز هم پوست شما کمی آسیب می بیند.

حتی بهترین ضدآفتاب ها نیز تنها در برابر 99٪ اشعه ماورا بنفش از شما محافظت می کنند (و این تنها درصورتی است که مرتباً از آنها استفاده کنید) بنابراین 1٪ باقیمانده کمی به پوست شما آسیب می رساند.

هوای سخت زمستانی یا تابستان های گرم سرزنش نیز برای پوست شما ایده آل نیستند. اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید ، باید نگران تمام آلودگی ها و سمومی باشید که هر بار که از خانه خارج می شوید با پوست شما تماس می گیرند.

برنامه مراقبت از پوست عصرانه شما فرصتی مناسب برای استفاده از موادی است که به پوست کمک می کند خود را ترمیم کرده و تولید کلاژن را تقویت کند، مانند پپتیدهای رتینول و مس.

همچنین زمان آن دسته از فعالیتهایی است که پوست شما را در معرض آفتاب قرار می دهد، مانند رتینوئیدها و اسیدهای لایه بردار.

هر چیز دیگری که نمی توانید در برنامه مراقبت از پوست صبح خود جای دهید ، آن را به برنامه مراقبت از پوست عصر خود اضافه کنید. فقط همه یک باره نیست. من دوست دارم که فعالیتهای خود را جایگزین کنم تا پوست من بدون تحریک هر آنچه را که لازم داشته باشد بدست آورد (در صورت زیاده روی در مصرف مواد حتی بهترین مواد نیز نتیجه معکوس خواهند داد).

آنچه که یک روال مراقبت از پوست عصر خوب به نظر می رسد:

 1. دوبار تمیز کردن: اگر آرایش می کنید ، از یک پاک کننده بر پایه روغن استفاده کنید تا همه چیز را از صورت خود ذوب کنید. اگر پس مانده ای چرب از خود به جای گذاشت ، از آب تمیز کننده پایه آب استفاده کنید تا آن را آبکشی کنید. آرایش کم یا کمی؟ پاک کننده صبح شما انجام می دهد.
 2. رتینول: اگر 25 سال دارید ، از رتینول 3 یا 4 بار در هفته برای تقویت تولید کلاژن و مبارزه با چین و چروک استفاده کنید. محصولات مشهور رتینول من را می توانید در اینجا پیدا کنید.
 3. اسید گلیکولیک: در شب هایی که از رتینول استفاده نمی کنید ، با اسید گلیکولیک لایه برداری کنید. این ماده “چسبی” را که سلولهای پوست را به هم متصل می کند ، حل می کند تا پوست شما خسته شده و بدن شما را آبرسانی کند. می توانید لایه بردارهای اسید گلیکولیک fave من را اینجا بررسی کنید.
 4. مرطوب کننده: همه چیز را با یک مرطوب کننده خوب مهر و موم کنید. بهترین آن ها دارای آنتی اکسیدان ها و مواد تسکین دهنده هستند که به شما کمک می کنند رادیکال های آزاد خورشید ، آلودگی و غیره ایجاد شده در پوست را از بین ببرید.

مربوط: راهنمای کامل رتینول: این چیست ، از کجا می توان آن را پیدا کرد و چگونه از آن استفاده کرد

پوست خشک؟ کارهای روزمره مراقبت از پوست خود را مانند این تغییر دهید:

 1. دوبار تمیز کردن: بالا را ببین.
 2. رتینول: بالا را ببین.
 3. اسید گلیکولیک: بالا را ببین.
 4. اسید هیالورونیک: در هنگام خواب پوست باعث افزایش رطوبت بدن می شود.
 5. مرطوب کننده یا روغن: روغن ها جایگزین مناسبی برای مرطوب کننده برای نوع پوست شما در شب هستند. آنها بسیار مرطوب کننده هستند و سهم مناسبی از آنتی اکسیدان ها را نیز دارند.

مربوط: راهنمای کامل اسید گلیکولیک: چیست ، از کجا می توان آن را پیدا کرد و چگونه از آن استفاده کرد

پوست چرب؟ در اینجا نحوه اصلاح برنامه مراقبت از پوست عصرانه شما آورده شده است:

 1. دوبار تمیز کردن: بالا را ببین.
 2. ماسک سفالی: فقط دو یا سه بار در هفته از آنها استفاده کنید تا روغن اضافی شما گرفته شود.
 3. اسید سالیسیلیک: این لایه بردار سلول های مرده را از بین می برد ، منافذ پوست را از بین می برد تا از جوش ها و جوش های سرسیاه خلاص شود و قرمزی را تسکین دهد. آن را با رتینول جایگزین کنید ، فقط در سمت امن باشید. می توانید از لایه بردارهای اسید سالیسیلیک فاو من در اینجا بازدید کنید.
 4. رتینول: بالا را ببین.
 5. مرطوب کننده بدون روغن: مرطوب کننده های بدون روغن دارای بافت های سبک هستند که پوست را هیدراته می کنند بدون اینکه روغن بیشتری به آن اضافه کنند. مرطوب کننده های بدون روغن fave من را اینجا ببینید.

مربوط: چرا اسید سالیسیلیک کلیدی برای ایجاد پوست بدون لکه است

آیا می خواهید محصولات بیشتری به برنامه مراقبت از پوست عصر خود اضافه کنید؟

صبر کنید ، اگر یک تونر ، سرم پپتید مس یا هر چیز دیگری که می خواهید به برنامه مراقبت از پوست عصر خود اضافه کنید ، چه می کنید؟ می توانید کاملاً آن را اضافه کنید. فقط این قوانین را دنبال کنید:

 • قانون بافت: محصولات را از سبک ترین و سنگین ترین بافت استفاده کنید. هرچه بافت سنگین تر باشد ، عبور سایر محصولات مراقبت از پوست دشوارتر است:
 • قانون نفوذ: هرچه چیزی را به پوست تمیز نزدیک کنید ، احتمال نفوذ آن در پوست بیشتر است – و از تأثیر بیشتری برخوردار است. پس از تمیز کردن (و در صورت لزوم لایه برداری) ، ماده فعال کننده ای را که بیشتر از همه برای شما مهم است استفاده کنید. اگر نگران ضد پیری هستید ، رتینول استفاده کنید. برای روشن شدن پوست ، هیدروکینون است.
 • آن را کوتاه کنید: اگر می خواهید تعداد زیادی از محصولات مراقبت از پوست را اضافه کنید ، آنها را جایگزین کنید. می بینید ، هر محصول جدیدی که به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه می کنید ، ممکن است باعث تحریک شود ، به خصوص اگر با مواد فعال قوی مانند اسید گلیکولیک یا رتینول همراه باشد. با جایگزینی محصولات خود ، اطمینان حاصل می کنید که پوست شما بدون تحریک هر آنچه را که لازم داشته باشد به دست می آورد. بعلاوه ، هرچه مواد کمتری استفاده کنید ، احتمال نفوذ آنچه که شما اعمال می کنید در پوست شما بیشتر است.

مربوط: سفارش صحیح برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست شما چیست؟

خط پایین

برنامه روزانه مراقبت از پوست شما برای محافظت در برابر آفتاب است. برنامه مراقبت از پوست عصرانه شما برای ترمیم است. در هر دو مورد ، آن را کوتاه کنید. محصولات بیشتر با نتایج بهتر برابر نیستند. معمولاً فقط احتمال تحریک را افزایش می دهند!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>