آیا این کار می کند؟ – زیبا با مغز

کار میکرونیدلینگ برای جای زخم های آکنه را انجام می دهد

آیا میکرونیدلینگ برای اسکارهای آکنه م workثر است؟

این روش درمانی محبوب برای تقویت کلاژن ، مبارزه با چین و چروک و سفت شدن پوست بسیار عصبانی است. فقط چند وقت طول می کشید که مردم این سوال را بپرسند که “آیا این نیز می تواند جای زخم های آکنه را کاهش دهد؟”

این چیزی است که علم می گوید (و چرا من بزرگترین طرفدار نیستم):

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرو نیدلینگ نوعی روش درمانی است که شامل غلتاندن دستگاهی با تعداد زیادی سوزن ریز بر روی پوست شما برای ایجاد سوراخ در آن است.

بله ، شما آن خواندن را خوانده اید. شما دارید پوست خود را با سوزن سوراخ می کنید. WTH ؟!

همه اینها به اسم تولید کلاژن انجام می شود. این سوزن ها باعث ایجاد خارهای کوچک در پوست می شوند که بدن شما را وادار به تولید کلاژن بیشتر (پروتئینی که پوست شما را محکم نگه می دارد) می کند تا آنها را بهبود بخشد. هرچه میزان کلاژن سازی پوست شما بیشتر باشد ، سفت و نرم می شود.

این نیز کار می کند. طبق یک مطالعه در سال 2008 ، 4 روش درمانی میکرو نیدلینگ (با فاصله یک ماه) کلاژن و الاستین را 400٪ – 6 ماه پس از آخرین درمان تقویت می کنند. چشمگیر است ، نه؟

مربوط: میکرونیدلینگ: آیا به پوست کمک می کند یا آسیب می رساند؟


برای تهیه یک برنامه مراقبت از پوست که مقرون به صرفه است و واقعا با آکنه مبارزه می کند ، مبارزه می کنید؟ برای شروع “روال معمول مراقبت از پوست ضد آکنه” خود را بارگیری کنید:


آیا میکرونیدلینگ برای اسکارهای آکنه مثر است؟

آیا می دانید جای زخم های آکنه ناشی از کلاژن زیاد یا خیلی کم است؟

هنگامی که پوست شما آسیب می بیند ، بدن شما با تولید کلاژن جدید برای ترمیم بافت آسیب دیده واکنش نشان می دهد. اما ، اغلب ، اوضاع اشتباه است.

اگر پوست شما بیش از مقدار مورد نیاز برای ترمیم زخم ، کلاژن از بدن خارج می کند ، شما جای زخم برجسته دارید. اگر در عوض ، آکنه های التهابی شما مقدار زیادی کلاژن را از بین می برد ، به اسکارهای فرو رفته سلام کنید.

هدف اصلی از میکرو نیدلینگ ایجاد وضعیت کنترل شده ای است که پوست را تحریک می کند تا مقدار مناسب کلاژن را برای التیام تولید کند و در نتیجه بافت پوستی صاف و یکنواخت ایجاد کند. خداحافظ ، زخم

مربوط: علائم آکنه در مقابل اسکارهای آکنه: تفاوت چیست و چگونه با آنها رفتار می کنید؟

آیا میکرونیدلینگ برای انواع اسکارهای آکنه موثر است؟

همه جای زخم های آکنه برابر نیستند.

میکرونیدلینگ برای جای زخم ایجاد نمی کند (یا “اسکارهای کلوئیدی” ، اگر می خواهید علم صحبت کنید). آنها در حال حاضر بیش از حد کلاژن دارند (اشتباه رفته است). افزودن موارد بیشتر به بازگشت حالت عادی کمک نمی کند.

بجای، میکرونیدلینگ برای زخم های آکنه افسرده مانند اسکار آیسین و یخ زدگی بهتر است. آنها به این دلیل تشکیل شده اند که پوست شما بیش از حد کلاژن از دست داده است و باعث می شود بدون حمایت شود. افزودن کلاژن بیشتر می تواند جای زخم های آکنه را کاهش و صاف کند.

سن (جای زخم ، نه شما) نیز مهم است. میکرونیدلینگ در اسکارهای آکنه ای قدیمی بهتر عمل می کند.

مربوط: نحوه درمان اسکار آکنه: راهنمای کامل

آیا میکرونیدلینگ عوارض جانبی دارد؟

میکرونیدلینگ نسبتاً بی خطر است. می توانید در مدت زمان حدود 15 دقیقه و با کمبود وقت و یا بدون توقف آن را انجام دهید.

اما ، این بدون عوارض جانبی نیست. شما ممکن است تجربه کنید:

 • خون ریزی
 • کبودی
 • بیش از حد رنگ آمیزی
 • عفونت
 • تحریک
 • سرخی
 • ایجاد زخم (به خصوص اگر خیلی زیاد یا روی ضایعات آکنه فعال انجام شود!)
 • تورم

به همین دلیل انتخاب یک فرد حرفه ای آموزش دیده کلیدی است. بهترین (نه ارزانترین) پزشک را برای این کار انتخاب کنید.

برای درمان اسکار آکنه به چند جلسه میکرونیدلینگ نیاز دارید؟

میکرونیدلینگ یک درمان یکبار مصرف نیست. برای دیدن نتایج به چندین جلسه نیاز دارید.

تعداد جلسات میکرونیدلینگ شما به نوع زخم بهبودی و عمق آن بستگی دارد. به طور متوسط ​​حداقل شما نیاز خواهید داشت 4-6 جلسه در طی چندین ماه تا متوجه پیشرفت شوید.

PS Microneedling برای جوشگاه های آکنه بین 100 تا 700 دلار هزینه دارد – هر جلسه!

آیا می توانید میکرونیدلینگ جای زخم های آکنه را در خانه انجام دهید؟

می توانید میکرونیدلینگ را در خانه انجام دهید ، اما من توصیه نمی کنم. به همین دلیل است:

 • برای همه مناسب نیست: اگر آکنه ، روزاسه ، اگزما فعال دارید یا پوست شما به هر طریقی تحریک شده است ، میکرونیدلینگ می تواند اوضاع را بدتر کند. حتی اگر کاندید مناسبی برای میکرونیدلینگ باشید ، ممکن است گزینه های بهتری مانند لیزر و لایه بردارهای شیمیایی برای شما وجود داشته باشد. در مورد آنها اطلاعاتی نخواهید داشت مگر اینکه با یک متخصص پوست صحبت کنید.
 • نتایج کمتر چشمگیر: دستگاه های میکرونیدلینگ در خانه از سوزن های کوچکتری استفاده می کنند که نمی توانند به اندازه کافی به پوست نفوذ کنند تا تولید کلاژن را تقویت کنند. هنوز هم ممکن است یک پیشرفت کوچک (سوراخ هایی که در پوست خود ایجاد می کنید به نفوذ بهتر ماده فعال کمک می کند) مشاهده کنید ، اما این در مقایسه با آنچه یک درمان حرفه ای می تواند برای شما انجام دهد ، هیچ چیز نیست.
 • آسیب پوست: دستگاه های میکرو سوزن در خانه به عمق پوست نفوذ نمی کنند ، اما در دستان اشتباه ، هنوز می توانند پوست را پاره ، کشش و زخم کنند. به عنوان مثال ، با استفاده از آنها روی آکنه های فعال یا روی پوست هایی که به شدت تحریک نشده اند. به عنوان یک قاعده ، اگر از کاری که انجام می دهید مطمئن نیستید ، این کار را نکنید.
 • عدم عقیم سازی: دستگاه های میکرونیدلینگ سوراخ هایی در پوست شما ایجاد می کنند که اگر آنها را در بین موارد استفاده عقیم نکنید ، خطر عفونت باکتریایی را افزایش می دهد.

میکرونیدلینگ در خانه ممکن است ارزان تر باشد. اما اگر نتیجه دلخواه خود را نمی گیرید ، آیا حتی یک نکته وجود دارد؟

خط پایین

میکرونیدلینگ یک درمان موثر در جوش های آکنه افسرده است. با تقویت کلاژن ، به صاف شدن بافت اسکار کمک می کند. اما بدون عوارض جانبی نیست. اشتباه انجام شده است ، می تواند باعث هایپرپیگمانتاسیون ، عفونت و ایجاد زخم بیشتر شود. من شخصاً قبل از استفاده از میکرونیدلینگ ، لایه برداری از لیزر یا مواد شیمیایی را برای جای زخم های آکنه امتحان می کنم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>