آیا الکل همانطور که پائولا بگون می گوید در مراقبت از پوست است؟

الکل در مراقبت از پوست بد است

آیا واقعاً الکل برای پوست مضر است؟

این ماده جنجالی به هر جنایت پوستی احتمالی که فکرش را بکنید متهم می شود:

این به طور وحشتناکی باعث خشکی و کم آبی پوست می شود.

سلولهای پوست را از بین می برد.

این باعث می شود که پوست شما سریعتر پیر شود.

و در و در و در …

اما پس از آن … چرا همه جا وجود دارد ؟! آیا مارک ها نادان هستند یا الکل یکی دیگر از قربانیان علم تحریف شده است؟

خیلی سوال! زمان برخی از پاسخ ها:

الکل چیست؟

در شیمی ، الکل هر ترکیب آلی است که مولکول آن حاوی یک یا چند گروه هیدروکسیل متصل به یک اتم کربن باشد.

اما همه الکل ها برابر نیستند. در مراقبت از پوست ، 2 نوع اصلی الکل وجود دارد: هیدراته کردن الکلها و اتانول.

الکل های آبرسان شامل:

 • بوتیلن گلیکول
 • الکل Cetearyl
 • الکل استیل
 • گلیسرین
 • میریستیل الکل
 • استریل الکل

این الکل ها مرطوب کننده و مفید برای پوست هستند. هیچ کس با آنها مشکلی ندارد.

این اتانول که بازتاب بدی پیدا کرده نام های مختلف آن زیاد است:

 • الکل دنات
 • الکل اتیلیک
 • الکل SD

این همان الکلی است که در نوشیدنی های الکلی پیدا می کنید – اما با مقدار کمی متانول یا یک ماده ناخوشایند دیگر باعث دلسرد شدن مردم از نوشیدن آن می شود (خانم ها هرگز مراقبت از پوست خود را نخورید و ننوشید!).

مربوط: واقعا بدون الکل در مراقبت از پوست به چه معناست؟


برای یافتن محصولات مراقبت از پوست که پوست حساس شما را تحریک نمی کند ، می جنگید؟ برای پیدا کردن متداول ترین مقصران ، صفحه جدید رایگان “Skincare Skin To جلوگیری از” را بارگیری کنید تا آنها را از برنامه مراقبت از پوست خود خارج کنید:


دنات الکل در محصولات مراقبت از پوست چه کاری انجام می دهد؟

چرا روی زمین الکل را در محصولات مراقبت از پوست قرار می دهید ؟!

به نظر می رسد ، الکل بسیار متنوع است. در اینجا تمام مشاغلی که به طور منظم انجام می دهد وجود دارد:

 • تقطیر: این ماده از طریق فرآیند تقطیر به استخراج مواد از گیاهان کمک می کند. به عنوان مثال ، این روش استخراج روغنهای اساسی از گیاهان است.
 • نفوذ-تقویت کننده: این ماده به مواد م activeثر کمک می کند تا به عمق پوست شما نفوذ کنند ، بنابراین بهتر و سریعتر کار می کنند.
 • نگهدارنده: در غلظت های بالا ، الکل از رشد میکروب و باکتری در محصولات مراقبت از پوست شما جلوگیری می کند. اما غلظت زیاد تحریک کننده است ، بنابراین اگر محصولی را مشاهده کردید که برای این کار از الکل استفاده می کند ، آن را روی قفسه بگذارید.
 • حلال: الکل مواد روغنی را حل می کند ، مانند اسید سالیسیلیک و روغن های گیاهی ، که آب نمی تواند. (واقعیت جالب: برخی از الکل های آبرسان نیز این کار را انجام می دهند ، اما بقایای براق روی پوست شما باقی می گذارند).
 • رقیق کننده بافت: به نازک شدن محصولات مراقبت از پوست سنگین و چرب (سلام ، ضد آفتاب!) کمک می کند تا کاربرد آن راحت تر و دلپذیرتر شود.

شرط می بندید که نمی دانید الکل این همه کار کرده است! اما آیا ارزش استفاده دارد یا عوارض آن بیشتر از فواید آن است؟

مربوط: نبرد مواد نگهدارنده: کدام یک از بهترین گزینه ها برای پارابنس است؟

bioderma photoderm max sun spf 50+

آیا الکل دنات عوارض جانبی دارد؟

مطالعات علمی نشان می دهد که الکل دنات می تواند باعث التهاب (علت اصلی پیری زودرس) ، از بین بردن سلول های پوست و کاهش فعالیت آنزیم شود.

ترسناک ، درست است؟ به نظر می رسد منتقدان یک نکته (یا دو) دارند.

اما ، یک صید وجود دارد …

این مطالعات در شرایط آزمایشگاهی روی سلولهای جدا شده یا نمونه های پوستی انجام شده است – نه روی پوست واقعی.

این به دو دلیل مهم است:

 • مانع محافظ: پوست شما دارای یک لایه محافظ است که از آن در برابر آب و هوای سخت ، باکتری ها ، آلاینده ها و هر چیز دیگری که سعی در آسیب رساندن به آن دارد محافظت می کند. برای آسیب جدی به پوست ، الکل دنات باید آن را از این سد عبور دهد. مطالعات در شرایط آزمایشگاهی به ما نمی گوید که آیا الکل دنات می تواند این کار را انجام دهد یا خیر.
 • نوسان: در مطالعات آزمایشگاهی غلظت کمتری از الکل در مقایسه با آنچه در محصولات مراقبت از پوست یافت می شود ، استفاده شد. اما ، آنها آن را به مدت 24 ساعت مهر و موم می کنند ، و از تبخیر الکل جلوگیری می کنند. وقتی از تونر یا ضد آفتاب استفاده می کنید ، بیش از 97٪ الکل موجود در آن خیلی سریع تبخیر می شود. بقیه روی پوست می ماند ، اما آیا به آن نفوذ می کند؟ ما دوباره به نقطه یک بازگشتیم.

این فقط مثالی از این است که شما برای اثبات یک نکته نمی توانید فقط در هر مطالعه شرکت کنید. اگر می خواهید بدانید آیا الکل دنات برای پوست مضر است ، باید اثرات آن را بر اساس روش استفاده از محصولات مراقبت از پوست مطالعه کنید.

متأسفانه ، هیچ مطالعه ای در مورد آن انجام نشده است. اما ، ما بهترین چیز بعدی را داریم. اکثر مطالعات انجام شده روی پوست واقعی از روش استفاده پرستاران از الکل دنات برای ضد عفونی دست خود برای حفظ امنیت بیماران تقلید می کند.

به عبارت دیگر ، آنها از غلظت های بالاتر الکل (60٪ – این همان چیزی است که برای از بین بردن باکتری ها و ویروس ها لازم است) ، چندین بار در روز (از 5 تا 100!) ، روی بازو (ضخیم تر از پوست صورت) استفاده می کنند.

نتایج؟

vichy liftactiv supreme day cream

آیا الکل مانع محافظتی پوست شما می شود؟

اگر الکل باید از موانع محافظتی پوست عبور کند تا آسیب واقعی به پوست وارد کند ، بیایید از آنجا شروع کنیم.

مطالعات in vitro نشان می دهد که الکل دنات تولید لیپیدها را از بین می برد (عناصر سازنده مانع محافظتی پوست) و آنها را از روی پوست شما پاک می کند. خشکی نشانه ، کمبود آب و تحریک.

چه اتفاقی می افتد که الکل را روی پوست واقعی قرار دهید؟ این مطالعات in vivo TEWL (از دست دادن آب فرا اپیدرمی) را اندازه گیری می کند. هرچه مانع محافظ شما آسیب ببیند ، آب بیشتری از آن تبخیر می شود.

مطالعه سال 2017 نشان می دهد 70٪ الکل دنات وقتی 20 بار در روز استفاده شود هیچ تغییر قابل توجهی در TWEL ایجاد نکرد.

حتی اگر بیش از یک محصول مراقبت از پوست با الکل استفاده می کنید ، به 70٪ یا 20 برنامه روزانه نخواهید رسید.

به نظر نمی رسد که هنگام استفاده در زندگی واقعی ، الکل دنات مانع محافظتی پوست شما را بر هم بزند و آسیب قابل توجهی وارد کند.

مربوط: چگونه می توان مانع محافظتی پوست خود را تقویت کرد (و چرا مهم است)

skincuticals تقویت کننده هکتار

آیا الکل باعث کم آبی بدن می شود؟

اگر الکل دنات به طور قابل توجهی مانع محافظتی پوست را بر هم نمی زند ، چرا برخی از افراد هنگام استفاده از آن کم آبی را گزارش می کنند؟

مطالعات در اینجا خیلی به ما کمک نمی کند:

 • یک مطالعه در سال 2007 می گوید که غلظت 80٪ الکل روی پوست 50 بار در طی 5 دقیقه دو بار در روز باعث کاهش رطوبت پوست می شود ، در مقایسه با آب.
 • یک مطالعه در سال 2017 می گوید 70 درصد الکل که تا 100 بار در روز استفاده می شود ، در مقایسه با استفاده از آب فقط برای پاکسازی پوست ، تغییر چشمگیری در از دست دادن آب ایجاد نمی کند.

چه کسی درست است؟ ما نمی دانیم آنچه ما می دانیم این است افزودن مواد مرطوب کننده ، مانند گلیسیرین (که 99٪ محصولات مراقبت از پوست است!) می تواند هرگونه اثر کم آبی یا تحریک کننده را کاهش دهد.

PS اگر یک تونر حاوی الکل و مواد کمی دیگر باشد ، احتمال کمی وجود دارد که باعث خشک شدن و تحریک پوست شما شود. این نوع الکل ها فواید کمی برای پوست شما ندارند ، بنابراین آنها را در قفسه بگذارید. برای هر مورد

مربوط: چگونه می توان پوست کم آب را درمان کرد

cult 51 سرم اثر فوری 01

آیا الکل دنات باعث التهاب (و پیری زودرس) می شود؟

التهاب بدترین اتفاقی است که می تواند برای پوست شما بیفتد. این باعث می شود:

 • آکنه
 • نقاط تاریک
 • اگزما
 • چین و چروک زودرس
 • پسوریازیس
 • آکنه روزاسه

… و تقریبا هر شر پوست دیگری که فکرش را بکنید.

مطالعات روی پوست واقعی نشان می دهد 70٪ اتانول در روز تا 100 بار در روز استفاده می شود هیچ تغییری در قرمزی ایجاد نمی کند، در مقایسه با آب.

محصولات مراقبت از پوست از غلظت بسیار بسیار کمتری استفاده می کنند و حداکثر دو بار در روز استفاده می شوند – به نظر می رسد در اینجا امنیت داریم.

مربوط: آکنه بزرگسالان: چرا اتفاق می افتد و چگونه می توان آن را درمان کرد

خط پایین

مطالعات در شرایط آزمایشگاهی ترسناک است ، اما استفاده واقعی تصویر دیگری را ترسیم می کند. به نظر نمی رسد که الکل دنات در غلظت های کمی که در محصولات مراقبت از پوست وجود دارد و مملو از مواد مرطوب کننده است ، هیچ مسئله جدی ایجاد کند. من توصیه می کنم از مصرف الکل فقط در صورتی که کاملاً موجود در یک محصول باشد یا پوست بسیار حساسی دارید که به آن واکنش بد نشان می دهد خودداری کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>