آکنه شما از بین نمی رود؟ به همین دلیل است – زیبا با مغز

آکنه از بین نمی رود

آیا همه چیز را امتحان کرده اید تا از آکنه خلاص شوید ، اما از بین نمی رود؟

یا بدتر ، آن روال ضد آکنه که پوست شما را در طی چند ماه گذشته پاک کرده بود دیگر متوقف شد و اکنون جبران خسارت دوباره آغاز شده است؟

مثل این است که شما نفرین شده اید یا چیز دیگری …

اگر به شما بگویم شما سهواً کاری را انجام می دهید که تمام تلاش شما را برای از بین بردن آکنه خرابکاری می کند؟

تقصیر تو نیست. بسیاری از توصیه های ضد آکنه موجود ، گمراه کننده ، متناقض یا کاملاً اشتباه است. دو برابر کاهش مصرف رتینوئیدها و پاک کردن 3 بار در روز مانند آنچه در Allure خوانده اید؟ این دعوت برای آکنه است …

خبر خوب این است که وقتی فهمید چه چیزهایی باعث خراب شدن اقدامات ضد آکنه شما می شود ، می توانید آکنه را یک بار و برای همیشه از بین ببرید.

در اینجا 5 دلیل برای از بین رفتن آکنه وجود دارد – و چه کاری در مورد آنها انجام دهید:

1. شما نمی دانید که چه عواملی باعث بروز آکنه می شود

شما می دانید که آنها چه می گویند: دانستن دشمن شما نیمی از نبرد پیروز شده است.

این امر در مبارزه با آکنه نیز صادق است. اگر نمی دانید علت اصلی آکنه شما چیست ، چگونه می توانید آن را درمان کنید؟ همه چیز را به سمتش بیندازید و امیدوارید که چیزی کار کند؟ این احتمال دارد که اوضاع را بدتر کند.

از نظر ظاهری ، علت آکنه ساده است:

  1. غدد چربی شما بیش از حد مورد نیاز قرار می گیرند و بیش از پوست مورد نیاز شما سبوم (روغن) را پمپ می کنند.
  2. این روغن اضافی در منافذ پوست گیر می کند ، جایی که با سلول های مرده و سایر ناخالصی ها مخلوط می شود و مسدود می شود.
  3. این مسدود شده ها به باکتری ها آلوده می شوند (آکنه دوست دارد که باعث اضافه شدن سبوم بیش از حد شود) و به شما آکنه می دهد.

هورمون ها در اینجا نقش بسیار بزرگی دارند. تستوسترون بدترین مقصر است. وقتی از تعادل خارج شود ، تولید بیش از حد سبوم را ایجاد می کند که در نهایت منجر به آکنه می شود. اما انسولین و بسیاری دیگر نیز می توانند در ایجاد آن سهیم باشند.

اگر آکنه شما از بین نرود ، احتمالاً عدم تعادل هورمونی دارید. این برای هر شخص متفاوت است. برای درک دقیق آنچه در پوست شما اتفاق می افتد ، باید به پزشک مراجعه کنید.

در ضمن ، می توانید از عوامل محرکی که باعث از بین رفتن هورمون های شما می شود ، مانند رژیم غذایی غنی از شکر ، لبنیات و غذاهای فرآوری شده و استرس های مزمن جلوگیری کنید.

من به شما توصیه می کنم یک دفترچه یادداشت مراقبت از پوست خود را یادداشت کنید و آنچه را که در زندگی شما اتفاق می افتد ، در هنگام بروز آکنه بد یادداشت کنید. آیا کوکی ها و پنیرهای تکه شکلات را پرخوری کردید؟ آیا در کار دوره استرس زایی را پشت سر می گذاشتید؟ آیا به دلیل مشغله زیاد برای طبخ غذاهای سالم ، رژیم نامنظمی خورده اید؟

نگه داشتن یک گزارش به شما کمک می کند عوامل محرک را برای جلوگیری از آکنه دور نگه دارید.

مربوط: آیا مراقبه می تواند پوست شما را پاک کند؟


آیا به دنبال یک برنامه ضد آکنه مقرون به صرفه هستید که واقعاً کارساز باشد؟ برای شروع امروز ، صفحه رایگان “The Ordinary Anti-Acne Skincare Routine” خود را بارگیری کنید:


2. رژیم شما آکنه شما را خراب می کند

درمان آکنه یک کار داخلی است.

مطمئناً ، مراقبت از پوست نقشی دارد. به شرطی که از مواد ضد آکنه مناسب استفاده کنید (توضیحات بیشتر در زیر). اما مراقبت از پوست نمی تواند همه کارها را انجام دهد.

مهم نیست که محصولات مراقبت از پوست شما چقدر خوب است. اگر به خوردن غذاهایی که باعث ایجاد آکنه می شوند ، ادامه می دهید ، آنها قادر نخواهند بود به اندازه کافی سریع آن را پاک کنند. جوش ها دوباره برمی گردند. و دوباره. و دوباره.

هر شخصی متفاوت است. آنچه باعث ایجاد آکنه در یک فرد می شود ممکن است هیچ ضرری برای شخص دیگری نداشته باشد (من می دانم غیرمنصفانه). اما برخی از غذاها بیشتر از بقیه باعث آکنه می شوند.

حدس زده اید ، همه آنها مقصر معمول هستند: لبنیات ، شکر و غذاهای فرآوری شده. هرچه کمتر از آنها را بخورید ، برای پوست شما بهتر است.

مربوط: آیا لبنیات باعث ایجاد آکنه می شود؟

ژل لکه ای تصفیه کننده اپیونس

3. شما از محصولات مراقبت از پوست مناسب استفاده نمی کنید

اگر به شما بگویم که 90٪ محصولات مراقبت از پوست که به عنوان “ضد آکنه” به بازار عرضه می شوند ، هیچ ماده واحدی برای درمان آکنه ندارند؟ باورش سخته، اما حقیقت داره.

من آن را تمام وقت با مشتریانم می بینم. آنها بعد از تلاش برای همه چیز در Sephora به من مراجعه می کنند ، اما وقتی نگاهی به روند مراقبت از پوست آنها می اندازم ، نمی توانم تنها یک محصول را ببینم که بتواند P.Acnes را از بین ببرد.

آنچه در اینجا برای انجام کار نیاز دارید:

اگر برنامه مراقبت از پوست شما حداقل حاوی یكی از این مواد نیست (قطعاً هرگز از بنزوئیل پراکسید و گوگرد در یک برنامه معمول استفاده نکنید) ، هیچ کاری برای درمان آکنه انجام نمی دهد.

بهترین انتخاب ها:


مربوط: 3 ماده ضد آکنه شناخته شده برای شفاف سازی پوست

اسکراب دکتر goldfaden md

4- شما از محصولات مراقبت از پوست که باعث بدتر شدن آکنه می شوند استفاده می کنید

آیا از محصولات مراقبت از پوست زیر استفاده می کنید؟

  • هر چیزی که سرشار از روغن باشد
  • روغن ضروری
  • پاک کننده های بالای pH
  • ماسک های لایه بردار
  • اسکراب

متوقف کردن! آنها آکنه شما را بدتر می کنند.

روغنها به طور معمول مرطوب کننده هستند ، اما هنگامی که پوست شما بیش از حد از آن تولید می کند ، این آخرین چیزی است که به آن نیاز دارد. شما در اصل تغذیه باکتریهای آکنه. اوو!

روغنهای اساسی تحریک کننده هستند و می توانند باعث التهاب شوند. حدس بزنید آکنه چیست؟ یک بیماری التهابی!

هر چیز دیگری مانع محافظتی پوست را بر هم می زند ، و پوست شما را بیشتر مستعد التهاب و تحریک می کند. شما پوست خود را به مکانی راحت تر برای زندگی P.Acnes تبدیل کرده اید. البته ، آن را ترک نخواهد کرد!

مربوط: 5 اشتباه در آکنه که نمی دانید مرتکب می شوید

بررسی سرم شبانه خالص رتینول لیزر Revitalift

5. شما بیش از حد از محصولات مراقبت از پوست خود استفاده می کنید

بنابراین ، سرانجام شما از شر تمام محصولات تحریک کننده موجود در انبار خود خلاص شده و فعالیت های آزمایش شده و جایگزین شده آنها را می توانید آکنه را در باسن خود جای دهید

عالی! فقط حالا بیش از حد زیاده روی نکنید. من می دانم که می خواهید همه چیز را به آکنه خود بیندازید تا ASAP از بین برود. اما در مراقبت از پوست ، همیشه همیشه بیشتر است.

شستن صورت بیش از دو بار در روز ، لایه برداری روزانه ، استفاده از غلظت بالای رتینول در حالی که هنوز تحمل آنها را ندارید تمام مشکلات طلسم برای پوست شما.

با اعتدال ، این محصولات در مبارزه با آکنه به شما کمک می کنند. هنگام سوused استفاده ، آنها مانع محافظتی پوست را بر هم می زنند ، باعث التهاب و ایجاد محیط مناسب برای رشد P.Acnes می شوند.

پوست مستعد آکنه به مراقبت های مهربانانه حساس نیاز دارد. از مواد فعال در حد متوسط ​​استفاده کنید ، نرم باشید و کاری نکنید که باعث التهاب شود. پوست شما خیلی سریعتر بهبود می یابد.

مربوط: 5 روش مراقبت از پوست که می تواند در هنگام سوused استفاده به پوست آسیب برساند

خط پایین

آکنه شما برطرف نمی شود؟ عوامل محرک خود را کشف کنید ، به رژیم بدون آکنه بروید و مطمئن شوید که از محصولات مراقبت از پوست استفاده می کنید که باعث از بین رفتن P.Acnes می شود (باعث رشد آن نمی شود!). پوست شما از شما تشکر می کند و آکنه شما برای همیشه از بین می رود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>